Пән: Математика Сынып: 2 «в» Күні: 04.09.2017 Сабақтың тақырыбы: 0-ден 10-ға дейінгі сандар. 11-ден 20-ға дейінгі сандар. Толық ондықтар. 100 саны | Мектеп: С.Қондыбай атындағы №22 жалпы білім беру орта мектебі Мұғалімнің аты-жөні: Асанова Айымгуль Жолдасбаевна Қатысқандар: Қатыспағандар саны: | |
Ұзақ мерзімді оқу мақсаты | 2.1.1.1 100-ге дейінгі сандардың құрылу жолын түсіну; 100 көлеміндегі сандарды тура және кері санау, натурал сандар қатарындағы орнын анықтау 2.1.1.2 екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру 2.1.1.3** екі таңбалы сандардың разрядтық құрамын анықтау, разрядтық қосылғыштарға жіктеу; | |
Сабақтың мақсаттар | 1.100-ге дейінгі сандардың құрылуын түсінеді, сандарды тура және кері санайды, натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды; 2.Екі таңбалы сандарды оқиды, жазады және салыстырады; 3.Екі таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді.
| |
Бағалау критерилері | 1.11 мен 20 арасындағы белгісіз сандарды атайды , өсу және кему ретімен айтады. 2.Үйірме жұмыстардың уақытын анықтайды , екі таңбалы сандарды ажыратады; 3.Екі таңбалы сандарды разрядтық қосылғыштарға жіктейді ,салыстырады. | |
Сөздік қор | Өсу және кему ретімен, разрядтық жіктеу, ондықтар, бірліктер | |
Құндылықтарды дарыту | Сабақ барсында оқушылардың бір – бірін тыңдау, көмектесу, бірлесіп тапсырма орындау, диалогтық сөйлесу мәдениеті қалыптасады. | |
Пәнаралық байланыс | Өзін-өзі тану: «жүректен жүрекке» шеңбері. Әдебиеттік оқу: Мен лагерьде демалдым тақырыбында әңгіме жүргізіледі. | |
АКТ қолдану дағдысы | Интерактивті тақта, плакаттар. | |
Алдыңғы меңгерілген білім | 100-ге дейін ондықтармен санайды, жазады және салыстырады.20-ға дейінгі сандарды 2-ден топтап тура және кері санау дағдылары қалыптасқан. |
Сабақ барысы
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақта жоспарланған іс-әрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
3 мин
7 мин
«Жүректен жүрекке» шеңбері
– Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік.
Кел, балалар, күлейік!
Күлкіменен түлейік!
Күлкі- көңіл ажары !
Күліп өмір сүрейік!
Жаңа сабаққа кіріспе
( Оқушылар 10 – ға дейінгі санау жүйесін еске түсіріп санап шығады)
-Енді алдыларыңда 10 теңгелік теңгелер бар екен деп ондықпен санаймыз.
-Ондықтармен кері санайық.
Шеңберде тұрып, ламинатталған қағазға кез келген санды жазамын. Қатардағы шеңберде тұрған оқушы екіден қосу керек.
2,4,6,8,10,2,14,16....
3,6,9,12,15,18,21,24,27,30......
Ламинатталған қағаз,
маркер
Сабақтың ортасы
5 мин
5 мин
5 мин
3 мин
10 мин
(Ж)
1.Жазғы демалыста Әлия мен Сырым лагерьде демалды. Суретке қара және сұрақтарға жауап бер.
а) Балалар екі командаға бөлінді. Бірінші командадағы балалар 12,14, 16, 18,20 нөмірлерін тақты.Қандай заңдылықтарды байқадың? Ал егер екінші командадағы балалардың нөмірлері 11 мен 20 арасындағы сандар болса, онда олардың нөмірлері қандай болатынын айт.
Дескриптор
-11мен 20 арасындағы сандарды айтады.
- 11 мен 20 аралығындағы сандарды өсу және кему ретімен айтады.
-Ондықтар мен бірліктерді атайды.
Қ/Б
Басбармақ әдісі арқылы бағалаймын. Қажет болған жағдайда ұсыныс айтамын.
Екі таңбалы сандар ондықтар және бірліктер разрядынан тұрады. Осы сандардағы ондықтар мен бірліктерді ата.
Жеке жұмыс
ә) Балалар лагерьде маусымның 1-інен 20-сына дейін демалды. Олар ашық және бұлтты күндерді белгілеп отырды. Ашық күндерді білдіретін сандарды өсу ретімен , ал бұлтты күндерді білдіретін сандарды кему ретімен ата.
Дескриптор
-Ашық күндерді білдіретін сандарды өсу ретімен атайды;
-Бұлтты күндерді білдіретін сандарды кему ретімен атайды.
(Ж)
б) Үйірме жұмыстарының басталу уақытын анықтайды.
Дескриптор
-Уақытты анықтайды;
-Екі таңбалы сандарды ажыратады;
-Ондықтар мен бірліктер санын айтады.
Қ/Б
Жұлдызшалар беру арқылы бағалаймын.
Сергіту сәті.
Ал, балалар, тұрайық.
Алақанды ұрайық
Оңға қарай иiлiп
Солға қарай иiлiп
Бiр отырып, бiр тұрып,
Бойымызды созайық
Белiмiздiжазайық.
Оңға-оңға түзу тұр
Солға-солға түзу тұр
Жоғары-төмен қарайық
Қолымызды созайық
Бойымызға күш жинап
Бiр шынығып алайық.
Дәптермен жұмыс
(Ж)
4.Салыстыр
18 * 16 1 онд. 5 бірл. * 2 онд. 12 см * 1 дм 3 см
20 * 17 1 онд. 4 бірл. * 16 бірл. 2 дм * 19 см
11 * 16 18 бірл. * 1 онд. 8 бірл. 20 см * 1 дм
Дескриптор
-Сандарды оқиды, жазады, салыстырады.
Қ/Б
Шапалақтау әдісі арқылы бағалаймын.
Сағаттың суреттері
Сабақтың соңы
3мин
4 мин
«Ыстық картоп» ойыны
Екі таңбалы сандарды қосу және азайтуға байланысты есептер айтылады. Допты қағып алған оқушы тез жауабын айтып допты мұғалімге лақтырады. Ойын осылай жалғасады.
Үй тапсырмасы
3.Есепте
Кері байланыс
Сабақ барысында не қиын болды?
Не оңайға түсті?
Тақтаға жағымды және жағымсыз смайликтер салынған плакттар ілінеді.
Жағымды- түсіндім
Жағымсыз- түсінбедім смайликтеріне стикер жабыстырады.
Доп
Стикер, суреттер
Дифференциация- оқушыларға қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
2 |
| 6 |
|
| 12 |
| 16 |
|
|
| ||||||||||||
3 | 6 |
| 12 |
| 18 |
|
| 27 |
|
| ||||||||||||
4 | 8 |
|
| 20 |
|
| 32 |
|
| 40 5 | ||||||||||||
50 | 45 |
| 35 |
|
| 20 |
|
|
| |||||||||||||
Қолдауды қажет ететін оқушыларға Екі таңбалы сандарды ауызша айтамын 20, 12, 18, 21, 13, 15, 16, 10. Оқушылар жазады және оқиды. |
|
|
Жұптық жұмысты шапалақтау ,басбармақ әдісі арқылы жеке жұмысты жұлдызшалар арқылы бағалаймын.
Сергіту сәттері мен белсенді әс-әрекет түрлері кезінде орындықтар мен парталардан сақтану.
Сабақ бойынша рефлекция
Сабақ мақсаттары оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңы. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?)
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, ойлау туралы ойланыңыз?)
1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/
қиындықтары туралы не білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?