Мұғалім:Каиыржанова М.М.
Пән:информатика
Сынып: 6-сынып
Өткізілген уақыты:
Сабақтың тақырыбы: Анимация мен тұсаукесердің көрсетілуі.
Сабақтың мақсаты:
1)Білімділік: Оқушыларға тұсаукесерде анимацияны қойып, слайд арасында ауысу режимін қолдануды үйрету.
2) Дамытушылық:Оқушылардың шығармашылық қабілеттерін дамыту.
3) Тәрбиелік: Топтық жұмыс арқылы оқушылардың белсенділігін арттыру, өзара қарым-қатынастарын нығайту, ой пікірін еркін жеткізуге тәрбиелеу.
Табыс критерийлері:
A
-Оқушылар анимация, слайд арасында ауысу режиміне сипаттама бере алады.
B
-Оқушылар объектілерге анимация қоя алады, слайд арасында ауысуды ұйымдастыра алады.
C
-Оқушылар анимацияны қолданып, компьютерде кішігірім бейнефильм сюжетін құра алады.
Сабақтың түрі: жаңа тақырып
Сабақта қолданылатын құрал-жабдықтар: интербелсенді тақта, кітап, компьютер, бағалау парағы, А-3, маркер
Ұйымдастыру формалары: дара, жұптық, топтық
Қолданылған әдіс-тәсілдер:мозаика, Даңқ аллеясы, сұрақ қою шеңбері
Уақыт | Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ұйымдастыру формалары | Бағалау | Қолданылған модульдер |
1-5 | Ұйымдастыру кезеңі.
| Амандасу. Психологиялық ахуал тудыру «Есімдер тарихы». Танысып қойыңыз, менің жұбым... (интербелсенді тақтада тақырыбы көрсетіледі)
Туған айлары бойынша ретпен тұрғызу, топқа бөлу
Тақырыпқа шығу: Ақпарат Нысан Интегралдық Модель Алгоритм Цикл Интерфейс Ярлык 1)information 2) объект 3) ... схема 4)Нысанның кішірейтілген түрі 5)Әрекеттің орындалу реті 6)Алгоритм түрі 7)Компьютер мен адам арасындағы қарым-қатынасты ұйымдастыру 8)Белгілі объектіге сілтеме | Жұптарының аты туралы ақпарат алып, таныстырады.
Топқа бөлінеді. Топ басшысын сайлайды.
Сөзжұмбақты шешіп, тақырыпты анықтайды. |
Жұптық
| Формативті бағалау (мадақтау)
| СТО Оқыту үшін және оқытудағы бағалау Оқытудағы жаңа тәсілдер АКТ |
5-16 | Жаңа тақырып. | Білу, түсіну: Мозаика әдісі
| Топ басшысы тақырыптарды үлестіреді, кластер жасайды, кластер бойынша бір-біріне түсіндіреді. Топ жұмысымен меңгереді.Мозаика құрады. | Дара, топтық | Формативті бағалау (шапалақ, сурет арқылы) | Оқытудағы жаңа әдістер Оқытудағы басқару және көшбасшылық Оқыту үшін бағалау және оқытудағы бағалау
|
16-20
20-26
26-34
| Бекіту. | Қолдану: Суретке анимацияның қоюды ретімен көрсет Мәтінге анимацияны қоюды ретімен көрсет
Талдау: «Сұрақ қою шеңбері». Оқушыларға жеке тақырыпшалар тарату.
Жинақтау: Өзін туралы анимациялы тұсаукесер ұйымдастыр. (аяқтау)
Бағалау: Басқарушы батырмалар деген не? Олардың көмегінсіз тұсаукесерді қарауды басқаруға бола ма. | Компьютерде анимация қоюдың алгоритмін көрсетеді
Шеңберге тұрады, үлестірілген тақырып бойынша сұрақ қояды, жауабын айтады.
Шығармашылық тұрғыдан жұмыс жасайды. Берілген тақырыпқа байланысты безендіру түрлерін ойластырады. Тұсаукесердің мүмкіндіктерін пайдаланып, тақырып бойынша білімдерін жинақтайды.
Өз идея, пайымдарын мазмұндап, пікірталас жүргізеді. Ортақ шешімге келеді.
| Топтық
Топтық
Дара
Топтық | Формативті бағалау (шапалақ)
Формативті бағалау(кімнің сұрағы ұнады)
Формативті бағалау (мадақтау)
Формативті бағалау ()
| Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу Талантты және дарынды балаларды оқыту АКТ СТО Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау |
41-43 | Рефлексия. | «Даңқ аллеясы» | Бүгінгі сабақты қорытындылайды, топтық жұмыста не ұнағаны, қандай өзгерістер байқағаны туралы айтады. | Дара | Формативті бағалау (кері байланыс) | Оқу мен оқытудағы жаңа тәсілдер Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау |
43-45 | Бағалау. | «Гүл шоғы» бойынша бағалау (критерий- кесте 1) | Пікірі бойынша оқушыларға гүлдерді береді. |
| Жиынтық бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау |
| Үй тапсырмасын беру. |
|
|
|
|
|
№ | түстері | критерийлер |
1 | Қызыл | Талқылауға белсене қатысқан, түсіндіре білді |
2 | Сары | Мұқият тыңдап, сұрақ қойып отырды |
3 | Жасыл | Ең көп көмек берген |