«Зима 2025»

Дәрігер қабылдауында

5 сыныпқа арналған сабақ жоспар Тақырыптың аты-Дәрігер қабылдауында. сыныптың 2 тоқсанға арналған сабақ жоспары

Олимпиады: Химия 7 - 11 классы

Содержимое разработки

Сабақ:Дәрігер қабылдауында

Мектеп:С.Бердіқұлов атындағы ОМ МДШО

Күні:10.01.18ж

Мұғалімнің есімі:Жусупова Гульмира

Сынып: 5 «е»

Қатысқандар саны:12

Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)оқу бағдарламасына сілтеме

А.5 Берілген сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап беру,шағын диалогке қатысу Т.6 Тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру

Сабақ мақсаттары:


Барлық оқушылар:берілген сұрақты дұрыс түсініп,лайықты жауап береді.

Оқушылардың басым бөлігі:тыңдалым материалдарының мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді,шағын диалогке қатысады.

Кейбір оқушылар:кейіпкердің роліне еніп,диалогке қатысады,өз ойын жеткізеді.

Бағалау критерийі:

Берілген сөздерді есте сақтайды,қайталайды,диаграмма жасайды,сөйлем құрастырады.

Ойлау деңгейлерінің дағдылары

Білу мен түсіну:жаңа сөздердің мағынасын түсіну.

Қолдану:жаңа сөздермен сөйлем құрастыру,шағын диалогке қатысу.

Жинақтау:күрделі диалог құрастырады,өз ойын жеткізеді

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:тақырып бойынша жетекші сұрақтарға өзінің нақты дәлелдерімен жауап береді,шынайы өмірмен байланыстырады.

Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:емхана,тексеру,жүрек,қан тапсыру,дәрігерлік кеңес

Диалог құруға,мәтін жазуға арналған пайдалы тіркестер:ең алдымен,осыдан кейін біз,содан соң,бұдан соң,ақырында.

Менің ойымша,мынаны естен шығармау керек шығар,қарамастан,болса да,яғни,деген тұжырымға келемін.

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Дәрігер қабылдауына неліктен барады?

Ишара:сұхбат алушы және сұхбат берушінің бет әлпеті

Құндылықтарға баулу

Ұқыптылыққа,жанашырлыққа тірбиелеу

Пәнаралық байланыс:

Қазақ әдебиеті,география,биология,өзін-өзі тану

АКТ қолдану дағдылары:

АКТ ноутбук

Алдыңғы оқу:

Денсаулық туралы ақпараттар жинау

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Дереккөздер


Сабақтың басы







5 минут









5 минут



















Ортасы



5 минут





5 минут







2 минут























10 минут

5 минут



3 минут

Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу.Сынып тазалығын тексеру.Оқушыларға психологиялық ахуал «Жүректен-жүрекке»әдісі арқылы бір-біріне жылы сөздер айтып,сыныпта жақсы атмосфера құрайды. Өткен сабақты тексеру. Кемшіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды.Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді.Өткен тақырып бойынша меңгерген білімін тексеру

1.Қызығушылығын ояту.

«Серпілген сауал»әдісі бойынша тақырыптың түсіну деңгейін арттыру және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушыларға сұрақтар қойылады?

Балалар,өткен тақырыпты еске ала отырып,сұрағыма жауап беріңдер.

- Адам не үшін жуынады?

- Тамақтану алдында не істеуіміз керек?

- Тазалықтың достары мен қастарын ата?

- Жеміс-жидектерді жемес бұрын не істеу керек?

Тыңдалым тапсырмасы: Мұғалім жалпы мазмұнын түсінуге арналған сұрақтар әзірлейді. Аудиоматериалды екі рет тыңдатады.

Оқушылардың сұрақтарға нақты денсаулық тақырыбына суреттер

мазмұнын түсінуден бастап, детальді түсінуге бағытталады. Оқушылар аудиоматериалды алғаш рет тыңдап, "Тыңдалым мәтіні не туралы?", "Адамның дені сау болу үшін қандай шарттарды орындау қажет?", т.б. сұрақтарына жауап береді.

ТЖ

(Қ:Б):Жарайсың!Тамаша!Өте жақсы!

2-тапсырма. Жұптық жұмыс.Ойын:«Ойнап отыр, ойлап отыр»

Ойынның мақсаты: Баланың таным қабілетін, зейінін дамыту, шапшаң ойлауға үйрет .Диалог .Суретке қара.Тірек сөздерді пайдаланып,диалог құрыңдар.



Сергіту сәті: «Жылы сөз айдары»оқушылар бір-біріне жақсы тілектер айтады.

3-тапсырма.Мәтінді оқы.

Мәтінді оқып,мазмұндап,5 сұрақ құрастырады.

Дескриптор:

-мәтінді оқиды.

-мазмұндайды.

-мәтін бойынша бес сұрақ құрастырды.

(Қ.Б):Жарайсың!Керемет!Өте жақсы!

Рефлексия:

-сабақта нені білдім,қандай жаңа нәрсе үйрендім?

-сабақта сіздердің болжамдарыңыз орындалды ма?

-бүгінгі сабақтан не алдыңыз?

-сабақ сіздерге қандай ой тастады?

Алақан суретін салады,өз ойларын жазады

Үйге тапсырма:5-тапсырма оқу 5 бет Ережені жаттау





психологиялық ахуал «Жүректен-жүрекке»әдісі



































https://www.youtube.com/watch?time_

continue=53&v=bnhH7XCBcv4





















Сөздік кітап















Оқулық 128 бет

Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сізқабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?



Қабілеті төмен оқушылар :мәтінді оқу,мазмұнын сұрау

Қабілеті жоғары оқушылар:берілген мәтін бойынша сұрақтар қою

Пәнаралық байланыс:



Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері:



АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс:

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралаушаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

Үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім және неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
















Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?


Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары:





















































Сабақтың тақырыбы:

Диктант «Алтай орманы»

Мектеп: С.Бердіқұлов атындағы орта мектеп МДШО

Күні:06.09.17ж

Мұғалімнің есімі: Нүсіпалы Айдана

Сынып: 9 г

Қатысқандар саны:


Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Балалардың есте сақтау қабілетін дамыту,өз ойын жеткізе білуге сауатты жазуға,мұхият тыңдап,ұқыпты жазуға дағдыландыру ;

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар:

тақырып бойынша берілген сұрақтарға жауап бере алады,тапсырмаларды орындайды.


Оқушылардың басым бөлігі: берілген тапсырмаларды орындайды,әңгімелей алады,өз бетінше жаза алады.


Кейбір оқушылар: Мәтін бойынша өз ойларын жеткізе алады,

қорытындылап бере алады,өз бетінше қатесіз жаза алады.

Тілдік мақсат

Оқушылар: Тілдесім әрекетін жасай алады.


Негізгі сөздер мен тіркестер:

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:


Талқылауға арналған тармақтар:

Мәтін бойынша айтылған ойды ажырата алады,тапсырма кезінде

орынды пайдалана алады.



Сіз неліктен...екенін айта аласыз ба?



Жазылым бойынша ұсыныстар:функциональдық сауаттылықты арттыру,грамматикалық білімдерін ауызекі сөйлеу барысында қолдануға пайдалану.


Алдыңғы оқу

Отбасы дәстүрлер шаңырақ тірегі


Ресурстар






Басталуы


15 минут




Ортасы

20 минут







Соңы

5 минут




Оқушылармен амандасу,түгелдеу,оқу құралдарын тексеру.Сыныптың тазалығына көңіл бөлу.Оқушылардың зейінін сабаққа аудару.

Тақтаға бүгінгі күн мен диктанттың тақырыбын жазып қоямын.

Алтай орманы

Алтай жерінің асты қандай қазыналы болса,үсті де сондай бай ғой.Мұның сыңсыған орманының өзі бір байлық емес пе жатқан!Оны нағ.ыз Тайганың өзімен ғана теңестіруге болады.Алтай орманын аралап кқргендеріңіз бар ма?Балуан пішінді самырсын қарағайын көріп пе едіңіздер?Жел қозғағанда оның жасыл ине жапырақтарының ғажайып күйге ұқсайтын сыбдыр-сыбдырын естіп пе еді құлақтарыңыз?

...Ең алдымен орман ішінің ауасын айтсаңызшы!

Оған жақындай бергенде - ақ,шөптің,шайырдың,жапырақтың,топырақтың,ағаштың

,гүлдің,бір сөзбен айтқанда,бүкіл табиғаттың хош иісі мұрныңды жарады.Неше түрлі нәрлі жемістің қосындысынан жасалған керемет сусын ауаны кеуде кере, қайта-қайта жұтумен боласыз. 96 сөз

Сабақ соңында дәптерлерін жинап аламын.

Үйге тапсырма : ҚР-ның мемлекеттік рәміздері туралы оқып келу

Айтылым














Оқылым



Қосымша ақпарат


Саралау – Сізқосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз қабілеті

жоғары оқушыларға

тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай

жоспарлайсыз?





Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік және еңбекті

қорғау ережелері

АКT-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Қабілетті оқушыларға мәтін бойынша қосымша тапсырма беріледі.

Мәтін мазмұнын талдау арқылы және сол мәтін бойынша сұрақтар қою арқылы тексеремін.


Музыка,технология,тарих

сабақтарымен байланыстыру

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар не

білді?

Сыныптағы ахуал

Қандайболды?

Мен жоспарлаған

саралаушаралары

тиімдіболдыма?

Мен берілген

уақытішінде

үлгердімбе? Мен

өзжоспарыма

қандай түзетулер

енгіздімжәне

неліктен?

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:Суретпен жұмыс оқу барысында оқушыларға тиімді болды.

2:Диалогтық жүмыс барысында оқушыларда қызығушылық өте жақсы болды.

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:АКТ-мен жұмыс сабақ барысын жақсарта алады.

2:Ойын сабақтар тиімді болды.

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?





Тексерілді:

Оқу ісінің меңгерушісі:































































Қоңырау кестесі 1 сынып

Таңертең

Уақыты

1

08 00 - 08 35

2

08 40 - 09 15

3

09 20 - 09 55

4

10 05 - 10 40

5

10 45 - 11 20

Қоңырау кестесі 2 сынып

Түскі ауысым

Уақыты

1

13 20 - 14 00

2

14 05 - 14 45

3

14 50 - 15 30

4

15 40 - 16 20

5

16 25 - 17 05

6

17 10 - 17 50































Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее