Тексерілді:
15.10.2018 ж.
Пәні: қазақ тілі
ҰМЖ бөлімі: Денсаулық – зор байлық | Мектеп: «Майбұлақ жалпы орта білім беретін мектебі»КММ | |
Күні: 15.10.2018 ж. | Мұғалімнің аты-жөні: Тажибаева М.А. | |
Сынып: 7 «А» | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы: | Дәрігермен сұхбат | |||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары | 7.2.1.1 мәтіндік және графиктік (кесте, диаграмма, сурет, шартты белгілер) ақпаратты интерпретациялау; 7.3.2.1 жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, нұсқаулық құрастырып жазу. | |||||||||
Сабақтың мақсаттары | Балалар дәрігері К.Ормантаев туралы мәлімет беру; Жалғау түрлерін қайталау. | |||||||||
Бағалау критерийі: |
| |||||||||
Тілдік мақсаттар | Тақырыпқа қатысты сөздік қор мен сөз тіркестері: Хирург, академик, педиатр, тымырсық | |||||||||
Құндылықтарға баулу | «Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу, өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. | |||||||||
Пәнаралық байланыс | Қазақ әдебиеті, биология | |||||||||
АКТ қолдану дағдылары | Таныстырылым | |||||||||
Алдыңғы білім | Денсаулыққа пайдалы тағамдарды біледі. | |||||||||
Сабақ барысы | ||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурс | ||||||||
Сабақтың басы
| Оқушылармен амандасу, оларды түгендеу. Үй тапсырмасы «Балмұздақ таяқшасы» әдісі арқылы сұралады. 5-тапсырма. Мақал-мәтелдерді қатыстырып, «Ас – адамның арқауы» тақырыбында эссе жазыңдар. «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалау. Оқушылар оқылған эсселерге пікір білдіреді. Оқушыларға сабақ тақырыбы мен оқу мақсаты, табыс критерийлері хабарланады. «Сандар сөйлейді» әдісі арқылы латын әріптерімен жазылған жаңа тақырып атауын ашады. | Таныстыры лым Балмұздақ таяқшалары | ||||||||
Сабақтың ортасы
| «Тұрғын үй» тренингі жүргізіледі. Тұрғын үйлер: Анарайым – Шерхан, Үміт – Даниял, Данияр – Алина. Қалған оқушылар - тұрғын үйге қоныстанушылар. Оқушылар 3 топқа бірігеді: тұрғын үй №1, тұрғын үй №2, тұрғын үй №3. 2-тапсырма. Мәтіндегі жалғаулы сөздерді тауып, кестеге жазыңдар. (топтық жұмыс) Дескриптор:
4-тапсырма. “Аурудың себептері және одан сақтану” деген тақырыпта төменгі сынып оқушысына нұсқаулық жазыңдар. (жеке жұмыс) Дескриптор:
|
Оқулық, дәптер Таныстыры лым
| ||||||||
Сабақтың соңы | Үйге тапсырма: 5-тапсырма. Өз дәрігеріңмен сөйлесіп, «Қазір жиі кездесетін балалар ауруы және емдеу жолдары» туралы сұхбат алыңдар. Бағалау Кері байланыс. «Бір минуттық эссе» Мен үшін қиын болды... Маған ұнады... Мен үйрендім... |
| ||||||||
Саралау – сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау | ||||||||
Оқылым мәтіні негізінде оңай және қиын сұрақтар құрастырыңдар.
Дескриптор:
| Белсенді оқушыларды күлегештер арқылы бағалаймын. Оқушылар өздерін ашық журнал арқылы бағалайды. Топтар бір-бірін «бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. | «Тұрғын үй» тренингі | ||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме№ жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
| |||||||||
Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|