Қазақ тілі пәнінен сабақ жоспары
Мектептің әдістемелік тақырыбы:
Әдістемелік бірлестіктің тақырыбы:
Мұғалімнің әдістемелік тақырыбы:
Күні: 16.11.16
Сынып:7 М сынып
| Сабақ тақырыбы: | Интернет дүкендері. | |
| Мақсаты:
Міндеттері:
| Нәтиже сабақ аясында тілдік таппсырмаларды орындау арқылы іскерлікке шеберлікке машықтандыру.Шағын мәтіндерді баяндау арқылы оқушыларды табиғатты аялауға тәрбиелеу.
| |
| -Лексиқалық тақырып еліктеуіш сөздер меңгерту. -Қарапайым сөйлеу үлгілері арқылы оқушыларға рухани-мәдени тәрбие беру. Ауқымды интернет желісі жөніндегі білімді игерту, интернетпен жұмыс жасау барысы туралы жан - жақты түсіндіру; -оқушылардың тілдік дағдысы мен ойлау қабілетін дамыту; -сөйлеу мәдениетін дамыту; -оқушылардың дүниетанымын,сөздік қорын, көре отырып әнгімелеп беру қабілетін, ойлау қабілетін дамыту. | ||
| Сілтеме: | Оқу бағдарламасы, «Қазақ тілі» оқулығы. | |
| Жетістік критерийлері (күтілетін нәтижелер) | Ұлттық кәдесыйлар жөніңде ақпарат бере алады,сыныптастарымен сыйлықтар жайлы тілдесе алады. | |
| Негізгі түсініктер: | Менің әлемім, құпия сөз. | |
| Сабақта қолданылатын материалдар: | Тақырыпқа қатысты суреттер,смайликтер,слайдтар. | |
| Оқыту әдістері: | Түсіндіру әдісі, ынталандыру әдісі,баяндау әдісі,сұрақ-жауап, аударма,іздендіру,жұптық жұмыс,диалог,сиппатау,талдау,сергіту сәті. | |
| Дереккөздері: | Әдістемелік құрал дидактикалық-материал,сөздік . | |
|
| ||
| Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті: | ||
| Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
| Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу
| Мұғалім сабаққа ұйымдастыру үшін оқушылармен бірге шаттық шенберін құрады.Сәлемдемеді,оқушыларды түгендейді. | Жақсы сөз-жанды жандыратар,жағымды сөздер жазады,сабақ сонңда таратады. |
| Өткен сабақты тексеру
| Өткен сабақтың тапсырмасын тексереді. Кем- шіліктерді анықтайды, түзетеді, бағалайды. | Тапсырманы айтады, тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. |
| І. Қызығушылықты ояту
| Тақырыбқа қатысты сүреттерді сиппатап береді. | Әр оқушы тақтада ілулі тұрған плақатқа маркермен өз түсінігін жазады. |
| ІІ. Мағынаны тану
|
А)Оқулықтағы 1 тап орындайды Ә)бір сөзбен айтқан да ойының ұйымдастырады
Берілген мақалдарды оқиды мағынасын тсүндіреді
4 Сергіту сәті
| Жазылым.Әнгімені аяқтап жазады.
Кластер құрайды Тілдесім ойының шартарын орындайды Мақалды тындайды оқиды Дұрыс оқуға машықтандыру
Өлеңді мәнерлеп оқиды жаттайды кәдесыйлардың суретін салады Постер жасайды |
| ІІІ. Ойтолғаныс
| Жұптық жұмыс.Ұлттық кәдесыйлар ойының ұйымдастырады | Бір ұлттық кәдесыйды таңдап сипаттайды |
| IV. Бекіту
| Оқушыларға сұрақтар қою арқылы жаңа сабақ барысын қаншалықты дұрыс игере білгендіктері талданады. | Венн диаграммасы арқылы сапалық сын есімдер саластырады. |
|
V. Бағалау
| Мұғалім оқушылардың өзін бағалуы бойынша қорытынды бағаны өзі қояды. |
|
| VI. Үйге тапсырма
| Досыма сыйлық сыйлаймын,эссе жазу. |
|
| VII. Рефлексия
| Мұғалім тақтаға бугінгі сабақтың өтілу барысын сипаттайтын суреттер іледі. | Оқушылар өзіне ұнаған суреттің тұсына желім қағаздарды жапстырады. |




