Сабақ: қазақ тілі | Мектеп: Свободный ОМ | ||||||||||
Күні: 06.05.2016 | Мұғалім есімі: Жалгасбаева СК | ||||||||||
Сынып 5 Қосарлану жолымен жасалған туынды сөздер. | Қатысқандар саны: 6 | Қатыспағандар саны 0 | |||||||||
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | Қос сөз ережесін қолдана отырып, туынды сөздердің жасалу жолын түсіну.
| ||||||||||
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар | ||||||||||
| |||||||||||
Оқушылардың басым бөлігі | |||||||||||
| |||||||||||
Кейбір оқушылар | |||||||||||
| |||||||||||
Тілдік мақсат
| Оқушылар
.... (істей алады) | ||||||||||
Негізгі сөздер мен тіркестер | |||||||||||
| |||||||||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: | |||||||||||
Талқылауға арналған мақсаттар: | |||||||||||
| |||||||||||
Сіз неліктен.... екенін айта аласыз ба? | |||||||||||
| |||||||||||
Жазылым бойынша ұсыныстар: | |||||||||||
| |||||||||||
Алдыңғы оқу – бірігу жолымен жасалған туынды сөздер. | |||||||||||
Жоспар | Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескертпелерді жазыңыз ) | Ресурстар | |||||||||
Жоспарланған уақыт |
|
| |||||||||
Басталуы 4 мин
| Топқа бөлу: түрлі-түсті гүлдер арқылы. қызыл, сары гүлдер арқылы екі топқа бөлу. Үй жұмысын тексеру: тізбектеп ереже айту. | Қиылған гүлдер | |||||||||
Ортасы
8 мин
4 мин
6 мин
12 мин
6 мин | Жаңа сабақ: Презентация. 1 слайд: сабақтың тақырыбы. 2 слайд: сабақтың мақсаты. Топтық жұмыс: «Кластер құру» Кітаптағы ереже бойынша кластер құрайды. Топпен шығып қорғайды. 3 слайд: ереже – Кейде екі сөз қосарланып, бір лексикалық мағына береді. Мұндай сөздерді қос сөздер деп атайды. Синоним сөздерден Антоним сөздерден жасалған: жасалған: сауыт-сайман үлкен-кіші көрпе-жастық жақсы-жаман ыдыс-аяқ алыс-жақын туған-туысқан азды-көпті Жаттығу жасау: 4 слайд: 382-жаттығу-сөздерден қос сөз жасап жазыңдар: дәрі-(дәрмек) киім-(кешек) құрбы-(құрдас) мал-(мүлік) ойын-(сауық) зорлық-(зомбылық) жора- ине-(жіп) ата-(ана) 5 слайд: «Синкуейн әдісі» жеке жұмыс
Дәрі-дәрмек, киім-кешек, ойын-сауық, құрбы-құрдас, зорлық-зомбылық, ата-ана.
Сергіту сәті-интербелсенді тақта
6 слайд: 385-жаттығу-топтық жұмыс 1) мәтінді рөлге бөліп оқыңдар, ат қойыңдар 2) мәтіннен қос сөздерді теріп жазыңдар 3) мәтінде қазақтың қандай ырымдары айтылады 4) мәтіндегі басты кейіпкерлердің кім екенін айқындаң- дар 1 топ 2 топ Бірінші азатжолы бойын- Екінші азатжолы бойынша ша жұмыс. жұмыс.
Сабақты бекіту: 7 слайд: «Ыстық орындық» Оқушылар кезекпен орындыққа отырып,қал- ған оқушылардың қойған сұрақтарына жауап береді | Интербелсенді тақта, постер, маркер, қазақ тілі кітабы. | |||||||||
Аяқталуы 5 минут Үйге тапсырма беру.
Сабақты бағалау.
рефлексия
|
8 слайд: 185 бет – ереже жаттау 185 бет – 383-жаттығу: қосарланған екі синоним, Екі антоним теріп жазып, олармен сөйлем құраң- дар. 9 слайд: бағалау
10 слайд: «БББ стратегиясы»
| Бағалау парағы | |||||||||
Қосымша ақпарат | |||||||||||
Саралау-cіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделенлдіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтардағы байланыс | |||||||||
| | | |||||||||
Рефлексия Сабақ/оқу мақсаттары шынай ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? | Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |