«Весна — лето 2024»

Кестелер, кестелерді түзету

Сабақтың тақырыбы

Кестелер, кестелерді түзету

Сабақтың мақсаты

Білімділік: Оқушыларды кестелерді түзету, пішімдеу әдістерімен таныстыру.

Тәрбиелілік: Оқушыларды тәрбиелікке, ұқыптылыққа,тиянақтылыққа үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, логикалық-абстракциясын дамыту.

Күтілетін нәтиже

Кестені құрып, кестенің жолдары мен бағандарының мөлшерін өзгертіп, элементтерін ерекшелеп, құрылымын өзгертіп,түзете алады.

Сілтеме негізгі дерек көздері

Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылымдар, бағалау парағы, МАН, слайд, стикерлер, ноутбук, интернеттен алынған ақпараттар

Сабақтың барысы

Оқыту түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыт

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың көңіл-күйін білу

Топқа бөлу

Оқушылармен сәлемдесу, сынып журналына жоқ оқушыларды белгілеу, оқушылардың көңіл – күйін білу мақсатында «Бағдаршам» тренингін өткізу.

Қызыл, жасыл, сары болып топқа бөлінеді

Мұғаліммен сәлемдеседі, стикерді бағдаршамға жабыстыру арқылы көңіл-күйін білдіреді.

Әр оқушы 1 кәмпиттен алып 3 топқа бөлінеді.

3мин

Білімді тексеру кезеңі

Білу

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Блумның білу кезеңі. Тақырып бойынша мәлімет беру.

Білетін ақпараттарына сүйене отырып, СЛАЙД көріп, кестені құру туралы ақпараттарын кеңейтеді және есте сақтайды.

2мин

Түсіну

Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникация-лық технологияларды пайдалану

«Ой қозғау»

Келесі кезең түсіну кезеңі. үйге берілген тапсырма бойынша дайындалған сұрақтарды слайд арқылы ұсынады.

Әр топ берілген сұраққа жауап береді.

5мин

Жаңа сабақты (слайд арқылы)

2мин

Қолдану

АКТ қолдану

Келесі кезең қолдану кезеңі. «Кубизм» стратегиясын негізге ала отырып, кесте бөліктерімен жұмыс істеу туралы бар білімдерін, ақпараттарын жан-жақты ояту. Постермен жұмыс

Әр топ кесте құрып,

кестені түзету туралы не білеміз? Оның қандай мүмкіншілік-тері бар? т.б. білетіндерін «Кубизм» стратегиясы арқылы постер қорғайды.

(түймедақ гүлін жасай отырып)

15мин

Сергіту сәті

3мин

Талдау

Дәптермен жұмыс

3 топпен «Бинго» ойыны

Дәптерге кесте сызады.кесте-нің ішіне жаңа сабақтағы басты сөздерді теріп жазады. Мұғалім бір-бірлеп сөздер айтады, сол айтылған сөздер бар болса, оқушылар

әр-бір табылған сөзін сызып отырады

Оқушы дәптерге кесте сызып, ішін сөздермен толықтырады.

7 мин

Жинақтау

Сыни тұрғыдан ойлау арқылы оқушылар тапсырмаларды орындайды практикалық жұмыс

Ноутбукпен жұмыс, өзін-өзі бағалау парақшасын сыза отырып, өздерін бағалайды.

Әр оқушы ноутбукпен өз парақшасын сызады.

6мин

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

Әр оқушы өзін-өзі бағалайды, бағалау кестесін тарату

Жинақтау

Кері байланыс

Тақтаға көңіл-күйі бойынша күлегештерге стикерлерді іледі

1мин

Үйге тапсырма

Тақырыпты оқып, бақылау сұрақтарына жауап жазу.

1мин

Олимпиады: Информатика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Күні: Пәні: информатика Сыныбы: 6 «А» ______________

Сабақтың тақырыбы

Кестелер, кестелерді түзету

Сабақтың мақсаты

Білімділік: Оқушыларды кестелерді түзету, пішімдеу әдістерімен таныстыру.

Тәрбиелілік: Оқушыларды тәрбиелікке, ұқыптылыққа,тиянақтылыққа үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, логикалық-абстракциясын дамыту.

Күтілетін нәтиже

Кестені құрып, кестенің жолдары мен бағандарының мөлшерін өзгертіп, элементтерін ерекшелеп, құрылымын өзгертіп,түзете алады.

Сілтеме негізгі дерек көздері

Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылымдар, бағалау парағы, МАН, слайд, стикерлер, ноутбук, интернеттен алынған ақпараттар

Сабақтың барысы

Оқыту түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Уақыт

Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылардың көңіл-күйін білу





















Топқа бөлу

Оқушылармен сәлемдесу, сынып журналына жоқ оқушыларды белгілеу, оқушылардың көңіл – күйін білу мақсатында «Бағдаршам» тренингін өткізу.





Қызыл, жасыл, сары болып топқа бөлінеді

Мұғаліммен сәлемдеседі, стикерді бағдаршамға жабыстыру арқылы көңіл-күйін білдіреді.















Әр оқушы 1 кәмпиттен алып 3 топқа бөлінеді.




3мин

Білімді тексеру кезеңі

Білу

Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету

Блумның білу кезеңі. Тақырып бойынша мәлімет беру.

Білетін ақпараттарына сүйене отырып, СЛАЙД көріп, кестені құру туралы ақпараттарын кеңейтеді және есте сақтайды.

2мин

Түсіну

Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникация-лық технологияларды пайдалану

«Ой қозғау»

Келесі кезең түсіну кезеңі. үйге берілген тапсырма бойынша дайындалған сұрақтарды слайд арқылы ұсынады.





Әр топ берілген сұраққа жауап береді.

5мин

Жаңа сабақты (слайд арқылы)

 



2мин

Қолдану

АКТ қолдану

Келесі кезең қолдану кезеңі. «Кубизм» стратегиясын негізге ала отырып, кесте бөліктерімен жұмыс істеу туралы бар білімдерін, ақпараттарын жан-жақты ояту. Постермен жұмыс


Әр топ кесте құрып,

кестені түзету туралы не білеміз? Оның қандай мүмкіншілік-тері бар? т.б. білетіндерін «Кубизм» стратегиясы арқылы постер қорғайды.

(түймедақ гүлін жасай отырып)




15мин

Сергіту сәті

 3мин

Талдау


Дәптермен жұмыс


3 топпен «Бинго» ойыны

Дәптерге кесте сызады.кесте-нің ішіне жаңа сабақтағы басты сөздерді теріп жазады. Мұғалім бір-бірлеп сөздер айтады, сол айтылған сөздер бар болса, оқушылар

әр-бір табылған сөзін сызып отырады

Оқушы дәптерге кесте сызып, ішін сөздермен толықтырады.

7 мин

Жинақтау

Сыни тұрғыдан ойлау арқылы оқушылар тапсырмаларды орындайды практикалық жұмыс

Ноутбукпен жұмыс, өзін-өзі бағалау парақшасын сыза отырып, өздерін бағалайды.

Әр оқушы ноутбукпен өз парақшасын сызады.

6мин

Бағалау

Өзін-өзі бағалау

Әр оқушы өзін-өзі бағалайды, бағалау кестесін тарату

Жинақтау

Кері байланыс

Тақтаға көңіл-күйі бойынша күлегештерге стикерлерді іледі

1мин

Үйге тапсырма

Тақырыпты оқып, бақылау сұрақтарына жауап жазу.

1мин




Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее