«Зима 2025»

Квадраттық функция

Тақырыбы: түріндегі функция,қасиеттері және оның графигі.

Мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың квадраттық функция және оның графигі

білімдерің бекіту және өз беттерімен ізденіге, қорытындылай

білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушыларды ойлауға, пайымдауға, шешім қабылдауға

үйретіп, пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік:Өз өмірі мен әрекетіне жаупкершілікпен қарауға тәрбиелеу.

Тақырыбы: түріндегі функция,қасиеттері және оның графигі.

Мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың квадраттық функция және оның графигі

білімдерің бекіту және өз беттерімен ізденіге, қорытындылай

білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушыларды ойлауға, пайымдауға, шешім қабылдауға

үйретіп, пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік:Өз өмірі мен әрекетіне жаупкершілікпен қарауға тәрбиелеу.

Олимпиады: Математика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Бекітемін
Күні: 24.02.2017 ж
Сыныбы:8
Тақырыбы: түріндегі функция,қасиеттері және оның графигі.

Мақсаты:

Білімділік: Оқушылардың квадраттық функция және оның графигі

білімдерің бекіту және өз беттерімен ізденіге, қорытындылай

білуге үйрету.

Дамытушылық: Оқушыларды ойлауға, пайымдауға, шешім қабылдауға

үйретіп, пәнге қызығушылығын арттыру.

Тәрбиелік:Өз өмірі мен әрекетіне жаупкершілікпен қарауға тәрбиелеу.

Адамгершілік жалпы адамзаттық құндылыққа: құрметтеуді,

мейірімділлікке, сөйлесудегі ізеттілікке тәрбиелеу.

Сабақ барысы:

I. Үйымдастыру

II. Тірек сұрақтары

  1. Квадраттық функцияның графигі қандай қисық? (Квадраттық функцияның графигі – парабола)

  2. а0 болғанда, парабола тармақтары қалай бағытталады? (а0 болғанда, парабола тармақтары жоғары бағытталады)

  3. а

  4. D0 болғанда, параболаның абсцисса осімен орналасуы туралы не айтуға болады? (D0 болғанда, парабола абсцисса осімен екі нүктеде қиылысады)

  5. D=0 болғанда, параболаның абсцисса осімен орналасуы туралы не айтуға болады? (D=0 болғанда, парабола абсцисса осімен бір нүктеде қиылысады )

  6. D

  7. а0 болғанда, функция графигі (-∞;х0) және (х0;∞) аралығында қалай өзгереді? (а0 болғанда, функция графигі (-∞;х0) кемиді, (х0;∞) өседі)

  8. а0) және (х0; ∞) аралығында қалай өзгереді? (а0) өседі, (х0;∞) кемиді )

Үйге берілген тапсырманы тексеру.

2. Ауызша

IІІ. Бекіту сабағы

245 Егер 1) х=0 болса , онда квадраттық функцияның мәнін табыңдар

Егер2) , болса онда квадраттық функцияның мәнін табыңдар

Егер 3) болса онда квадраттық функцияның мәнін табыңдар

247

  1. функциясының графигін функциясының графигінен қалай алуға болады ?

функциясының графигін алу үшін параболасын у осі бойынша 10 бірлікке жоғары көтеру керек

2) функциясының графигін функциясының графигінен қалай алуға болады ?

функциясының графигін алу үшін параболасын у осі бойынша 5 бірлікке төмен жылжыту керек

  1. функциясының графигін функциясының графигінен қалай алуға болады ?

функциясының графигін функциясының графигін абсцисса осі бойынша 7 бірлікке солға жылжыту керек

  1. функциясының графигін функциясының графигінен қалай алуға болады ?

функциясының графигін функциясынығ графигін 8 бірлікке оңға жылжыту керек


248

функциясы берілген.

  1. ОУ осі бойынша 5 бірлікке жоғары жылжытқанда параболаның теңдеуін жазыңдар.

функциясы берілген.

  1. ОУ осі бойынша 4 бірлікке төмен жылжытқанда параболаның теңдеуін жазыңдар.

функциясы берілген.

  1. ОХ осі бойынша 3 бірлікке оңға жылжытқанда параболаның теңдеуін жазыңдар.

функциясы берілген.

  1. ОХ осі бойынша 6 бірлікке солға жылжытқанда параболаның теңдеуін жазыңдар.

V. Үйге тапсырма

Оқулықтағы №249, №250 тапсырмалар.

VI. Қорытынды


Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее