«Весна — лето 2024»

Лабиринт тақырыбына ашық сабақ

5 сыныптың Лабиринт тақырыбына ашық сабақ. ШҚО, Тарбағатай ауданы, Көкжыра ауылы, М.Әуезов атындағы орта мектебі

Олимпиады: Информатика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Бекітемін

ОІЖО: Ж.Ныязбекова

Күні: 09.02.18 Date: 09.02.18

Кіріктірілген сабақ

Integrated lesson english and computer science

Мұғалімнің аты-жөні:

Ж.Тургамбаева Ф.Серикова

Сынып: 5

Қатысқандар саны:


Сабақтың тақырыбы:



Theme:

Лабиринт, виртуалды лабиринт. Лабиринттан шығу алгоритмдерін құру.

Reading for pleasure


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

  • Орындаушылар мен жүйелік командалар мысалдарын келтіру;

  • Алгоритмді ауызша түрде ұсыну

Сабақ мақсаты



Learning objectives


Лабиринт, виртуалды лабиринт ұғымдарын түсіну, лабиринттен шығу алгоритмдерін ұғыну.

Learners will be able to understand and speak with little support the main points in extended talk.

Жетістік критерийлері



Criteria


  1. Барлық оқушылар: Лабиринт, виртуалды лабиринт ұғымы туралы білім алады. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық және теориялық түрде берілген тапсырмаларды орындайды.

  2. Оқушылардың басым бөлігі: Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: әр түрлі лабиринттермен жұмыс жасайды, лабиринттерден шығу алгоритмдерін құруды үйренеді.

  3. Кейбір оқушылар: Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: лабиринттердің қолданылуын олардан шығу алгоримдерін құруды үйренеді.

Өткен тақырып

«Шашылған сұрақтар» әдісі арқылы сұралады

Қолданылған әдіс-тәсілдер

Level of thinking skills

«Шаттық шеңбері», «Шашылған сұрақтар», «Ойлан, топтас, бөліс»

Қолданылатын ресурстар

Оқулық, Флипчарт, слайд, оқулық, таратпа тапсырмалар. Топ аттары жазылған табличкалар. Карточкадағы сұрақтар.

Пәнаралық байланыстар

Cross curricular Links

Логика, информатика, ағылшын тілі

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері Plan

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

The motion of the lesson

5 минут

Ұйымдастыру сәті Organization

Оқушылармен амандасу, қатысушыларды тексеру . Greeting

Психологиялық ахуал қалыптастыру.

Шаттық шеңберін құрып бір-біріне жақсы тілектер айту арқылы алдағы сабаққа сәттілік тілейді. Let’s the circle of happiness. Let’s hope each other.

Әрбір тілек айтқан оқушыларға екі түсті гүлдер таратылады. Сол гүлдердің түсіне қарай оқушылар «лабиринт», «алгоритм» деп екі топқа бөлінеді.

I divide 2 groups.

1-labarint”, “2-algorithm”







презентация

Үй тапсырмасын тексеру

5 мин





















«Миға шабуыл»

2 мин

Жаңа сабақ

New lesson

7 мин





Сабақтың ортасы

Midle of the lesson

Теория бойынша «Білу» «Түсіну» «Талдау» «Жинақтау»

16 мин













Сергіту сәті

Value links



2 минут

«Шашылған сұрақтар» әдісі арқылы сұралады.

Method: Scatter question

Қолдарындағы гүлдің сабағына оралған қағазды ала отырып содағы үй тапсырмасына байланысты сұрақтарға жеке-жеке жауап береді.

  1. Алгоритм дегеніміз не?

  2. Алгоритм қасиеттерінің неше түрі бар?

  3. Алгоритм орындаушысы рөлін..

  4. Алгоритм түрлері?

  5. Бутерброд дайындау алгоритмі алгоримнің қай түріне жатады?

  6. Кез – келген алгоритм қандай командамен басталып және аяқталады?

  7. Do you like read a book?

  8. What kind of books do you know?

Видео көрініс көрсетіледі оқушылар қарап отырып сабақтың тақырыбын анықтайды.

Әр топ слайдтан көргендері туралы өз ойларын

айтады. Мұғалім оқушылардың ойын жинақтап

жаңа тақырыппен таныстырады.

«Ойлан, топтас, бөліс» әдісі арқылы жаңа сабақты меңгерту

Method of ‘Think, group, divide’

Мазмұнды сызбамен жұмыс. (постер) Әр топқа берілген тапсырмаларды орындау.

Оқулықтағы тапсырмалар:

«Білу» тапсырмасында сұрақтар қойылады.

«Түсіну» сыни сұрақтар қойылады.

«Талдау» қарапайым және виртуалды лабиринтті салыстырады.

«Жинақтау» берілген тақырыптар бойынша өз ойларынан лабиринт құрастырады.

Сергіту жаттығуын жасау. Бейнероликтегі қимылдарды қайталау.

Тапсырманы қорғау.

Баға беру


Сабақтың соңы

Кері байланыс

Feedback

End

3 минут




Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ

салынған суреттер арқылы бағалау.



Смайликтер





Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)



Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы




Қосымша тапсырмалар орындау. Оқушыларға көмек көрсету.



Алгоритмді ауызша түрде ұсыну

Робот орындаушы бұйрығын пайдаланады

Виртуалды орындаушы үшін тиімді бағыт таңдау мүмкіндігімен танысады.



Денсаулықты сақтау технологиясы, Денешынықтыру сәттері және қозғалыс белсенді түрлерілігі.

Сабақта пайдаланылатын қауіпсіздік ережесінен қолданылған тармақтар.



Сабақ бойынша рефлексия



Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға



Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:



2:



Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:



2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?





Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее