«Осень 2024»

Математика "Амалдар реті"

Екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектерде арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу.

Жақшасы бар амалдармен жасалатын өрнектерде алдымен жақшада, жақша жоқ болса, белгілі бір тәртіппен орындау керек.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Математика

Сабақ тақырыбы:

Амалдар реті

Мектеп: Шаған ЖОББМ

Күні :

3.10.17

Мұғалімнің есімі: Муратова К.О.

СЫНЫП: 2-сынып

Қатысқандар саны: 19

Қатыспағандар саны:0

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.2.1.6 екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектере арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін анықтау, олардың мәнін табу

Оқумақсаты:

Барлық оқушылар:екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектере арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін біледі

Оқушылардың басым бөлігі:екі-үш амалды жақшалы және жақшасыз өрнектере арифметикалық амалдардың орындалу тәртібін қолданып, өрнектерді салыстырады

Кейбір оқушылар: Өрнектердегі амалдардың орындалу ретімен байланысты логикалық тапсырмаларды орындайды.

Жетістік критерийлері

Бірнеше арифметикалық амалдан тұратын жақшасыз өрнектің мәнін табады.

Әрекеттің орындалу тәртібін анықтайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар игереді: Құрамында барлық 4 арифметикалық амалдары болатын, жақшалы жəне жақшасыз өрнектерді дауыстап оқу.

Пəндік лексика жəне терминология:

Амалдар реті, жақшалар, өрнек.

Құндылықтардыдарыту

- құрмет;

- ынтымақтастық;

-өмір бойы білім алу

Пәнаралықбайланыстар

  1. АКТ ,Дүниетану пәнімен

АКТ қолдану дағдылары

слайд

Бастапқы білім

ауызша қосу және азайтуды орындау

Сабақтың барысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы


Психологиялық дайындық

Біз бақытты баламыз
Ойнап күліп аламыз
Жетілсін деп санамыз
Оқып білім аламыз.

(П) Оқушылар жағдайды өрнектің көмегімен жазады.

Бумада 15м мата болды.бірінші тұтынушы 5м мата, екіншісі 3 м алды. Бумада қанша метр мата қалды?

15-(5+3)

ОМ таныстыру

Шаттық шебері

слайд

Сабақтың

ортасы


(Ұ) Жақшасы бар амалдармен жасалатын өрнектерде алдымен жақшада, жақша жоқ болса, белгілі бір тәртіппен орындау керек.

Әрбір топқа деңгейіне сай тапсырмалар беріледі.

-Балалар бұлар қандай өрнектер? (жақшасыз өрнектер)

-Өрнектер неше амалмен берілген? (оқушылар жауабы тыңдалады)

-Неліктен екі өрнектің мәні әр түрлі?

- Ойланып, шешімін табыңыздар? Тұжырымдама арқылы дәледе.

Тапсырма:

-Неліктен өрнектің мәні әр түрлі? Асты сызылған өрнекке ереже құрастырыңыз.

1-топ: 2-топ: 3-топ:

15+5-3=17 5+6-3+6=14 8-2+5+4-2=13

15+(5-3)=13 5+6-(3+6)= 28-(2+5)+4-2=

Есте сақта! Бірнеше амалмен берілген жақшасыз өрнектерде амалдар солдан оңға қарай бағыт бойынша ретімен орындалады.

(Ж) Амалдардың орындалу ретін жаз. Өрнектің мәнін тал.

Мақсаты: бірнеше амалмен берілген жақшасыз өрнектердің мәтін табуға дағдылану.

16+4-2= 32-8+2-3= 2+10+6-3=

(Мұғалім тақтадан дұрыс жасапты көрсетеді.

Оқушылар келесі жұппен тапсырмаларын ауыстыра отырып тексереді. Әрбір дұрыс жауапқа 1 балл беріледі. Жоғарғы балл – 3 балл).

(Ұ) «Кім тапқыр?»

Мақсаты: жақшалы және жақшасыз өрнектердің мәнін табу.Тақтаға екі өрнек жазылады.

-Балалар, тақтада нені көріп тұрмыз? (өрнектер)

-Бұл өрнектердің ұқсастығы неде?

-Айырмашылығы қандай?

-Өрнектердің мәндері бірдей болады деп ойлайсыздар ма? Неліктен?

6+4-3-2= 6+4-(3-2)=

(Оқушы жауабы тыңдалады).

(Ө,Қ,Ұ) Дәптермен жұмыс.

Мақсаты: Бірнеше амалмен берілген жақшалы және жақшасыз өрнектердің мәнін табу.

(15+23)-8-3=27 36+4-40+15=15

16+5+8-20=9 26+ (8+4)-18=20

(Ұжыммен тексеріледі. Бір оқушы оқиды, түсіндіреді, басқа оқушылар тексеріп, өз қателіктерін түзетеді, «Смайликтер» арқылы өзіндік бағалайды.)

4 жауап дұрыс болса –күлімдеген бейнегі

2 жауап дұрыс болса- орташа бейнедегі

1 жауап дұрыс болса- мұңайған смайликті салады/.




Слайд

Қима қағаз






Сабақтың соңы

Сабақты қорытындылау.

     -Бүгін  қандай  тақырыппен  таныстық?

     -Сабақта  не істедік?

    -Қандай  тапсырма қиын  болды?

Жетістіктер жолағы

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?




Денсаулық және қауіпсіздік техника

сының сақталуы


Топтық жұмыста мотивациясы төмен оқушыларға есепке сәйкес тірек сөздерді беріп, қолдау жасап отыру

Жұптық жұмыстың нәтижелері арқылы, смайликтер арқылы өзіндік бағалау.

Сергіту сәттерін өткізу



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Осень 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее