Пән: қазақ тілі
Сынып: 4
Сабақтың тақырыбы: Мен анама көмектесемін
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды диалогтік оқыту арқылы ауызекі сөйлеу білуге үйрету.
Жетістік критерийлер:Оқушылар бір – біріне сұрақтар қойып, жауап береді. 2-3 сөйлемнен қысқаша әңгіме құрастырады.
Негізгі дерек көздер: оқулық қазақ тілі.4сынып,Түрлі түсті маркерлер, А3 қағазы, бағалау парақтары.
Сабақтың әдіс- тәсілдері:««Себетке салу», «Ойлан, бірік, бөліс» әдісі
Сабақтың кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | Деректі көздер | |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиалық ахуал туғызу. | 4 мин. | Қайырлы күн, біз көңілді баламыз! Қайырлы күн, сәлемдесіп аламыз! Мақсатымыз –білім алу! Міндетіміз –еңбектену. | Оқушылар үш қатарға тұрып, хормен бірге айтады.
Топтың ішінен топ басшысы, тайм – кипер, хатшы, баяндамашы
|
| |
Топқа бөліну | 1 мин | Топқа бағдаршам арқылы бөлінеді. Бағалау парақтарын таратады. | Топ мүшелерін сайлайды.Бағалау парақтарын алады. | Бағалау парақтары | |
І. Білу | 5мин | Сурет арқылы сұраққа дұрыс жауап беріңдер.
| Сұрақтарға жауап береді. -Сурет. - Қыздар - ыдыс жуып жатыр. Оқушылар бір –бірін қолпаштау арқылы бағалайды. | Доп Интербелсенді тақта | |
ІІ.Түсіну | 8мин | Берілген мәтінді оқып, өзің туралы жазыңдар.
Сөздікпен танысады Көмек- помощь Көмектесу-помогать Дастарқан-стол Су құямын-наливаю воду Үй жинау-убираться в доме | Әр топ өзі туралы дәптерге жазады. Жаңа сөздермен жұмыс істейді. Сөздерден сөз тіркестерін, сөйлем құрастырып 2 тапсырманы орындайды.Сонында тексеріп бағалайды. Бармақтан шыңтаққа дейін. | Сөздіктер Үш түсті бағдаршам
| |
Сергіту сәті | 2мин | «Қара жорға» әні арқылы дене қимылын көрсетеді | Оқушылар дене қимылын жасайды. |
| |
ІІІ. Қолдану | 8мин | «Себетке салу» әдісі арқылы әр топ өз ойларын тақырып бойынша постерге салады. 19 бет, 6 тапсырма
| Оқушылар әр топта тапсырмаларды орындайды. Постерге жазып, суретін салады. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» бағалау бойынша бір –бірін бғалайды. |
| |
ІV. Талдау | 7мин | 19-бет, 5 –тапсырма Сен не істейсің? Сұраққа жауап бересіңдер,кесте бойынша сөйлем құрастырады. Әр сөзді буынға бөліп, түрлерін ажырату. | Оқулыққа сүйеніп, сөйлем құрастырады. Бір –біріне дауыстап оқиды.дәптерлерімен алмасып, бір –бірін тексереді. | стикерлер | |
V. Жинақтау | 5мин |
«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі бойынша жұмбақтарды шешеді. | Жұмбақтарды мұғалім оқиды, қай топ жауабын білсе сол топ ұпай алады. |
| |
Топтың спикерлері бағалау критерийлерге сүйеніп бағалайды.Бағалау критерийлеріМұғалім бағалау парақтарын таратады.
19 бет, 4 –тапсырма
| VІ.Үй жұмысын беру. Бағалау |
5мин