«Весна — лето 2024»

Презентация - отчет по цикул уроков Lesson study

Lesson Study - мұғалімдер тәжірибесі

саласындағы білімді жетілдіруге бағытталған ынтымақтастық педагогикалық тәсіл.

Lesson Study - оқушылардың білімдерін көтеру

мақсатында өткізіледі.

LS барысында мұғалімдер:

- Мұғалімдер тобы /кем дегенде 3 мұғалімнен/ қатысады;

-Сабақ жоспарларын бірлесе құрады;

-Үш деңгейдегі оқушыларды анықтайды;

- Зерттеуді, бағалауды, бақылауды, талдауды бірлесе жүргізеді.

-Оқушылармен сұхбат жүргізеді;

- Әріптестерімен бөліседі.

Олимпиады: Русская литература 5 - 11 классы

Содержимое разработки

Ж.Ермегияев атындағы мектебі

Ж.Ермегияев атындағы мектебі

28-30 қантар айында 3“а” сыныбында Lesson Study жүргізілді 4

28-30 қантар айында 3“а” сыныбында Lesson Study жүргізілді

4

Неліктен осы сынып?

Неліктен осы сынып?

Зерттеуді қай бағытта жүргіземіз? Социометрия зерттеу жұмысың өткіздік:      Исследования удовлетворенности учащихся школьной жизнью с целью улучшения и повышения мотивации к обучению:

Зерттеуді қай бағытта жүргіземіз?

Социометрия зерттеу жұмысың өткіздік:

  • Исследования удовлетворенности учащихся школьной жизнью с целью улучшения

и повышения мотивации к обучению:

Зерттеуді қай бағытта жүргіземіз?

Зерттеуді қай бағытта жүргіземіз?

Зерттеуге қатысқан мұғалімдер: Тенгебаев Т.И. - модератор Жакашева Р. – орыс тілі пәні мұғалімі Амиржанова Г. – ағылшын тілі пәні мұғалімі Орынбаева А. –география пәні мұғалімі Касенова Н. –ағылшын тілі пәні мұғалімі Искакова С. – ағылшын тілі пәні мұғалімі Киялбаева И. - психолог

Зерттеуге қатысқан мұғалімдер:

Тенгебаев Т.И. - модератор

Жакашева Р. – орыс тілі пәні мұғалімі

Амиржанова Г. – ағылшын тілі пәні мұғалімі

Орынбаева А. –география пәні мұғалімі

Касенова Н. –ағылшын тілі пәні мұғалімі

Искакова С. – ағылшын тілі пәні мұғалімі

Киялбаева И. - психолог

СМАРТ-ПЛАН ( the smarts т.е. умный, разумный и умение  )

СМАРТ-ПЛАН ( the smarts т.е. умный, разумный и умение )

  • «ЫНТЫМАҚ» школьной команды развития по реализации подхода «LESSON STUDY» в школьной практике, внедряя идеи и стратегии семи модулей Казахстанско-Кембриджской Программы в процесс обучения и преподавания педагогов
  • 2014-2015 учебный год
ТАҚЫРЫБЫ: «Білім сапасын арттыру мақсатында оқушылардың өз бетімен жұмысын жетілдіру»

ТАҚЫРЫБЫ:

«Білім сапасын арттыру мақсатында оқушылардың өз бетімен жұмысын жетілдіру»

Күтілетін нәтиже Берілген мәтіннен негізгісін сұрыптай алады; Өз бетімен тірек-сызбалармен, кестелермен, суреттермен жұмыс жасай алады; Оқыған материалдарына  сүйене отырып әнгіме құра алады;

Күтілетін нәтиже

  • Берілген мәтіннен негізгісін сұрыптай алады;
  • Өз бетімен тірек-сызбалармен, кестелермен, суреттермен жұмыс жасай алады;
  • Оқыған материалдарына

сүйене отырып әнгіме құра алады;

  • Қосымша алынған материалдарды тақырыппен байланыстырып, өз бетімен талдай алады;
  • Білім сапасы артады .
Оқу үдерісінің сапасын арттыру мақсатында енгізілуге тиісті өзгерістерді анықтау үшін L S тобының алғашқы отырысы L S -1 бірлескен жоспар құру L S -1 өткізу/ бақылау Оқушы лармен сұхбат- тасу  L S -1 талдау және L S-2 жоспарлау Оқушы-лармен сұхбаттасу  L S-2 бірлескен жоспар құру L S -2 өткізу/ бақылау L S -2 талдау және L S-3 жоспар-лау L S -3 өткізу/ бақылау Оқушы-лармен сұхбаттасу  L S -3 талдау және жалпы қорытындыға келу L S-3 бірлескен жоспар құру Зерттеу жүргізіп, қорытындыны/пікірді ұсыну

Оқу үдерісінің сапасын арттыру мақсатында енгізілуге тиісті өзгерістерді анықтау үшін L S тобының алғашқы отырысы

L S -1 бірлескен жоспар құру

L S -1 өткізу/ бақылау

Оқушы лармен сұхбат-

тасу

L S -1 талдау және L S-2 жоспарлау

Оқушы-лармен сұхбаттасу

L S-2 бірлескен жоспар құру

L S -2 өткізу/ бақылау

L S -2 талдау және L S-3 жоспар-лау

L S -3 өткізу/ бақылау

Оқушы-лармен сұхбаттасу

L S -3 талдау және жалпы қорытындыға келу

L S-3 бірлескен жоспар құру

Зерттеу жүргізіп, қорытындыны/пікірді ұсыну

А,В,С деңгейлеріндегі оқушыларды анықтау

А,В,С деңгейлеріндегі оқушыларды анықтау

Сабақты жоспарлау, бақылау және талдау сызба-картасы  Күні ______________ Пәні __________________ Бақылаушы мұғалім ___________________ Lesson Study мақсаты : ___________________________________________________________  Сабақ барысында қол жеткізген табысы мен жетістігі Сабақ кезеңдері Оқушыларға қойылатын сұрақтар А-деңгейлі оқушы Ұйымдастыру кезеңі Күтілетін нәтиже Үй тапсырмасын тексеру Оқушының жауабы Жаңа тақырып В-деңгейлі оқушы Күтілетін нәтиже Бекіту Оқушының жауабы Кері байланыс /сұхбат/ С-деңгейлі оқушы Күтілетін нәтиже Оқушының жауабы

Сабақты жоспарлау, бақылау және

талдау сызба-картасы

Күні ______________ Пәні __________________ Бақылаушы мұғалім ___________________

Lesson Study мақсаты : ___________________________________________________________

Сабақ барысында қол жеткізген табысы мен жетістігі

Сабақ кезеңдері

Оқушыларға қойылатын сұрақтар

А-деңгейлі оқушы

Ұйымдастыру кезеңі

Күтілетін нәтиже

Үй тапсырмасын тексеру

Оқушының жауабы

Жаңа тақырып

В-деңгейлі оқушы

Күтілетін нәтиже

Бекіту

Оқушының жауабы

Кері байланыс

/сұхбат/

С-деңгейлі оқушы

Күтілетін нәтиже

Оқушының жауабы

Смарт-бейджик арқылы топқа бөлү

Смарт-бейджик арқылы топқа бөлү

№ 1 зерттеу сабағы /орыс тілі/ e/ оқушылар үшін оқу нәтижелері (А) А- Амина Мәтінмен жұмыстана отырып, негізгісін сұрыптай алады, жаңа тақырыпты түсіндіруде белсенділік көрсетеді. Тапсырманы түгелдей дұрыс орындауы тиіс. f/ оқушылар үшін оқу нәтижелері (В) В- Балауса Өзін қызықтырған сұрақтарға жауап табуда ізденеді, жұмыстанады, тапсырмаларды орындауда белсенділік көрсетеді. g/ оқушылар үшін оқу нәтижелері (С) С-Шұғыла Өз бетімен мәтінмен танысады, жаңа тақырыпты ашуда мүмкіндігінше сұрақтарға жауап беруге тырысады, белсенді болуға тырысады. С А В

1 зерттеу сабағы /орыс тілі/

e/ оқушылар үшін оқу нәтижелері (А)

А- Амина

Мәтінмен жұмыстана отырып, негізгісін сұрыптай алады, жаңа тақырыпты түсіндіруде белсенділік көрсетеді. Тапсырманы түгелдей дұрыс орындауы тиіс.

f/ оқушылар үшін оқу нәтижелері (В)

В- Балауса

Өзін қызықтырған сұрақтарға жауап табуда ізденеді, жұмыстанады, тапсырмаларды орындауда белсенділік көрсетеді.

g/ оқушылар үшін оқу нәтижелері (С)

С-Шұғыла

Өз бетімен мәтінмен танысады, жаңа тақырыпты ашуда мүмкіндігінше сұрақтарға жауап беруге тырысады, белсенді болуға тырысады.

С

А

В

№ 1 зерттеу сабағы Қолданылған әдіс-тәсілдер: 1.Проблемалық сұрақтарға жауап беру/демонстрация 2/ СТО: “Қатесін тап” 3/ СТО: /ББҮ/ Жоғары-төмен дәрежелі сұрақтар. 4/ АКТ: электрондық оқулық

1 зерттеу сабағы

Қолданылған әдіс-тәсілдер:

1.Проблемалық сұрақтарға жауап беру/демонстрация

2/ СТО: “Қатесін тап”

3/ СТО: /ББҮ/ Жоғары-төмен дәрежелі сұрақтар.

4/ АКТ: электрондық оқулық

Окушылар пікірін тыңдау

Окушылар пікірін тыңдау

№ 1 сабақтан анықталған ұсыныс  Оқушыларға өз бетімен орындау үшін деңгейлік тапсырмалар дайындау.

1 сабақтан анықталған ұсыныс

Оқушыларға өз бетімен орындау үшін деңгейлік тапсырмалар дайындау.

№ 2 зерттеу сабағы /ағылшын/   А: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді  біледі, жаңа сөздерді байланыстырып сөйлем құрай алады, мектептегі бір күні туралы айта біледі, шартты сөйлемдердің түрлерін айыра біледі, салыстырады, дұрыс аударады, қолданып сөйлем құрай біледі. В: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді біледі, жаңа сөздерді байланыстырып сөйлем құрай алады, мектептегі бір күні туралы мәтінге сүйеніп айта біледі, шартты сөйлемдердің түрлерін айыра біледі, дұрыс аударады, қолданып сөйлем құрауда көмекті қажет етеді. С: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді біледі, мектептегі күні туралы мәтінді оқып, сөздікке сүйеніп аудара біледі.Шартты сөйлемдерді мәтіннен таба біледі.

2 зерттеу сабағы /ағылшын/

А: Тақырыпқа

байланысты жаңа сөздерді

біледі, жаңа сөздерді байланыстырып сөйлем құрай алады, мектептегі бір күні туралы айта біледі, шартты сөйлемдердің түрлерін айыра біледі, салыстырады, дұрыс аударады, қолданып сөйлем құрай біледі.

В: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді біледі, жаңа сөздерді байланыстырып сөйлем құрай алады, мектептегі бір күні туралы мәтінге сүйеніп айта біледі, шартты сөйлемдердің түрлерін айыра біледі, дұрыс аударады, қолданып сөйлем құрауда көмекті қажет етеді.

С: Тақырыпқа байланысты жаңа сөздерді біледі, мектептегі күні туралы мәтінді оқып, сөздікке сүйеніп аудара біледі.Шартты сөйлемдерді мәтіннен таба біледі.

№ 2 зерттеу сабағы Қолданылған әдіс-тәсілдер: 1. Диалог арқылы оқыту 2.АКТ: электрондық оқулық 3. ТжДБЖ: Деңгейлік тапсырмалар 4.Боно шляпалары

2 зерттеу сабағы

Қолданылған әдіс-тәсілдер:

1. Диалог арқылы оқыту

2.АКТ: электрондық оқулық

3. ТжДБЖ: Деңгейлік тапсырмалар

4.Боно шляпалары

№ 2 сабақтан анықталған ұсыныс  Тапсырмалар түрлендіріп, шығармашылық тапсырмалар орындату.

2 сабақтан анықталған ұсыныс

Тапсырмалар түрлендіріп, шығармашылық тапсырмалар орындату.

А- жаман және жақсы іс-әректтерді шығармашылығымен өз бетімен , оқулықтағы және оқулықтан тыс мәліметтермен танысады, алған білімдеріне өз бетімен талдау жасай алады. В – жаман және жақсы әрекеттерді өз бетімен жақсы меңгерді. Өз бетімен оқулықтағы мәтінге өзі жоспар құра алады. С - өз бетімен жұмыс жасайды, үй тапсырмасын жаман мен жақсы оқушы суретін салып оны өз бетімен талдады.

А- жаман және жақсы іс-әректтерді шығармашылығымен өз бетімен , оқулықтағы және оқулықтан тыс мәліметтермен танысады, алған білімдеріне өз бетімен талдау жасай алады.

В – жаман және жақсы әрекеттерді өз бетімен жақсы меңгерді. Өз бетімен оқулықтағы мәтінге өзі жоспар құра алады.

С - өз бетімен жұмыс жасайды, үй тапсырмасын жаман мен жақсы оқушы суретін салып оны өз бетімен талдады.

№ 3 зерттеу сабағы Қолданылған әдіс-тәсілдер: 1. Топ жарысы 2.бейнеролик 3.диалог 4. шығармашылық жұмыстар , деңгейлік тапсырмалар

3 зерттеу сабағы

Қолданылған әдіс-тәсілдер:

1. Топ жарысы

2.бейнеролик

3.диалог

4. шығармашылық жұмыстар , деңгейлік тапсырмалар

Қорытынды мониторинг:

Қорытынды мониторинг:

Қорытынды: А- деңгейіндегі оқушылар Знают 9 новых слов;Составляют вопросы и ответы; Создают коллаж в группе;Работают в сотрудничестве; Умеют слушать, слышать, понимают друг друга . В- деңгейіндегі оқушылар Знают 5-7 новых слов;Составляют вопросы и ответы; Создают коллаж в группе;Работают в сотрудничестве; Умеют слушать, слышать, понимают друг друга . С- деңгейіндегі оқушылар Знают 4-5 новых слов;Составляют вопросы и ответы с помощью друзей; Участвуют в создании коллажа в группе; Работают в сотрудничестве;Учатся слушать, слышать друг друга.

Қорытынды: А- деңгейіндегі оқушылар

  • Знают 9 новых слов;Составляют вопросы и ответы;
  • Создают коллаж в группе;Работают в сотрудничестве;
  • Умеют слушать, слышать, понимают друг друга .

В- деңгейіндегі оқушылар

  • Знают 5-7 новых слов;Составляют вопросы и ответы;
  • Создают коллаж в группе;Работают в сотрудничестве;
  • Умеют слушать, слышать, понимают друг друга .

С- деңгейіндегі оқушылар

  • Знают 4-5 новых слов;Составляют вопросы и ответы с помощью друзей;
  • Участвуют в создании коллажа в группе;
  • Работают в сотрудничестве;Учатся слушать, слышать друг друга.

Пән мұғалімдеріне ұсыныс:

Пән мұғалімдеріне ұсыныс:

  • Өз бетімен жұмыс белгілі бір мақсатқа бағытталған, оқушы орындай алатындай етіп таңдалуы тиіс;
  • Өз бетімен жұмыс оқушының бар ынтасын салып жұмыс істейтіндей, қызықты етіп дайындалуы керек;
  • Алғашқыда қарапайым тапсырмалар алынуы керек;
  • Деңгейлік тапсырмалар дайындалуы керек.
Пән мұғалімдеріне ұсыныс:

Пән мұғалімдеріне ұсыныс:

  • Опубликовать проделанную практическую исследовательскую работу в газетах и журналах.
  • Использовать модель исследования урока в качестве платформы для коучинга в рамках школы, профессионально сетевого сообщества учителей.
  • Принимать участие в педагогических конференциях, on line конференциях, форумах систематически в целях распространения и обмена опытом исследовательской работы .

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее