| Қысқа мерзімді жоспар | ||||
| Сыныбы: 8 «А», 8 «Ә» | ||||
| Сабақтың тақырыбы: Циклдік алгоритм | ||||
| Сілтеме: |
| |||
| Сабақтың мақсаты: | ||||
| Білімділік мәні: | Оқушылар циклдік алгоритмдерді құруды, циклдердің командасын орындалуын және құрылымын көрсету. | |||
| Дамытушылық мәні: | Білімді жүйелеу, тиянақтау, жаңа сабақты түсіндіру. | |||
| Тәрбиелік мәні: | Ұқыптылыққа, ізденімпаздыққа, шығармашылыққа тәрбиелеу | |||
| Сабақтың түрі: | Жаңа сабақ | |||
| Әдіс-тәсілдері: | Түсіндіру , ой қозғау, мағынаны ашу, өз бетімен жұмыс, | |||
| Пәнаралық байланыс: | Математика | |||
| Ұйымдастыру кезеңі (2 мин.) | ||||
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
|
| |||
| Үй тапсырмасын тексеру (10 мин.) (сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі) | ||||
| ІІ Өткен материалды қайталау сұрақтары
| ||||
| Қызығушылықты ояту (2 мин.) | ||||
| Сөзжұмбақ шешу | Оқушылар зейін қойып тыңдайды | |||
| Сабақтың негізгі бөлімі (8 мин.) | ||||
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
| Сыныпты сан арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру. | Оқушылар белсене қатысады. Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. | |||
| Жаңа сабақ Көп жағдайда аргументтерінің әр түрлі мәні бойынша алгоритмнің белгілі бір бөліктерін бірнеше рет қайталауға тура келеді. Осындай процесстерді ұйымдастыру үшін циклдік құрылымды алгоритмдер – қайталау операторлары қолданылады. Олар әр түрлі заңдылық негізіндегі ереже бойынша қолданылады. |
| |||
| Ой толғаныс (10 мин.) | ||||
| Топтық жұмыс | Оқушылар постер қорғайды | |||
| Қорыту. Күтілетін нәтиже (8 мин.) | ||||
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
| Тест тапсырмасымен жұмыс Тест 1. Алгоритм дегеніміз не? 4. Алгоритмнің түрлері: ..., ..., ...А) қарапайым, шартты, циклдік В) сызықтық, тармақталған, қайталану С) сызықтық, тармақталған, циклдік В) командалары, сызықтық алгоритм С) бұйрықтар, қарапайым алгоритм 6. Циклдік алгоритм нешеге бөлінеді? А) 2 В) 3 С) 4 | Тест сұрақтарына жауап береді. | |||
| Бағалау (2 мин.) | ||||
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
| Бақылайды, бағалайды. Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды. | Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. | |||
| Үйге тапсырма (1 мин.) | ||||
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
| Үйге «Циклдік алгоритмдер» тақырыбын оқып келу. | Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады. | |||
| Рефлексия (2 мин.) | ||||
| Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
| Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну. | Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады. | |||




