«Осень 2024»

ҰБТ-ның теориялық және тәжірибелік сипаттамасы

ҰБТ-ның теориялық және тәжірибелік сипаттамасы

Олимпиады: ОБЖ 5 - 11 классы

Содержимое разработки




Күні: 19.11.2017 ж


Тақырыбы:

ҰБТ-ның теориялық және тәжірибелік сипаттамасы


Мақсаты, міндеттері

Білім сапасының жақсаруына жағдай жасау

-Әдістемелік бағдар беру және әзірлемелерді іске асыруда тәжірибе алмасу;

-мектептің обьективті даму бағытына іс жүзінде салыстыра баға беру;

-ҰБТ-ның жалпы ұпай санын бағалай отырып, ұжымдық түрде міндеттер жүктеу.


Сілтеме:

«Қазақ әдебиеті және мемлекеттік тіл» журналы

Мұғалімдерге арналған нұсқаулық. Үлестірмелі материалдар

Оқу нәтижесі:

- Мұғалім біліктілігін арттыру;

- оқушының білімдегі сапа көрсеткішін көтеру;

- ҰБТ бойынша жоғары пайызға жету .


Түйінді идеялар;

Оқытудың проблемалық формасын қолдану арқылы ҰБТ-да кездесетін тапсырмаларды білуе үйрету және оқушылармен жұмысты жандандырып, білім сапасын көтеру.

Сабақта қолданылатын материалдар


Постер, слайд, Ақылдың алты қалпағы

Оқыту әдістері

Топпен жұмыс, сын тұрғысынан ойлауға үйрету, рефлексия

Топқа бөлу

Үш түрлі кәмпитпен үш топқа бөлу

Трегнинг

«Қошемет» тренингі. Қол шапалақтап қошемет жасап отыру

  • Қазақ тілі пәнінен ҰБТ-дан жоғары көрсеткішке қол жеткізген ұстаздарға ҚОШЕМЕТ!

  • Жылда ҰБТ-ға дайындайтын ұстаздарға ҚОШЕМЕТ!

  • Алғаш рет ҰБТ-ға дайындай бастаған жас ұстаздарға ҚОШЕМЕТ!

  • Ұйымдастырушы аудандық әдіскер Гүлжан Қуанышбайқызына ҚОШЕМЕТ!

Оқуға арналған тапсырма


Сабақ барысындағы әдіс-тәсілдер


Уақыты


Тапсырма 1 "


Ассосация: ҰБТ дегенді қалай түсінеміз? Сапалы дайындау үшін не қажет?

Әр топ постер жасап, қорғау

15 мин



Сергіту сәті

Би «Қызыл өрік»

1 мин

Тапсырма 2




«Ақылдың алты қалпағы» әдісі бойынша ҰБТ туралы ойларымен бөліседі

Белгілі немесе қажетті ақпаратқа назар аударады.

Жетістіктер мен жақсылықтарын айту.

Жағымсыз жақтарын сипаттайды.

Сезімді, болжамды ж/е ішкі түйсікті білдіреді.

Балама және жаңа идеялар айтады

Барлық алты қалпақтың талаптары дұрыс орындалып жатқандығына кепілдік береді.Сараптама жасайды


15 мин

ҰБТ кезіндегі білім көрсеткіші – біздің ұстаздық қызметіміздің бағасы

2009 – 2010 оқу жылы 2010 – 2011 оқу жылы

Барлығы – 5 оқушы Барлығы - 14

5” – 3 оқушы “5” – 6 оқушы

4” – 2 оқушы “4” – 8 оқушы

Үлгерім – 100 % Үлгерім – 100 %

Сапа - 100 % Сапа – 100 %

Орташа көрсеткіш - 21,6 Орташа көрсеткіш – 20,4




Тәжірибемен алмасу

  • Оқушылардың білімін анықтап алу . ББҮ әдісі арқылы

  • Тест алу, қатемен жұмыс жүргізу

  • Тестілеу парағын, мониторингін оқушыларға көрсету

Түсіндіру

Жаттығу

Талдау

Іздендіру


Қорытындылау




Оқушының тез қабылдауына қиындық келтіретінтақырыптарды қалай меңгертем?













Интернет

Қосымша әдебиеттер
























Рефлексия

«Өрмекші торы» әдісі бойынша қорытынды жасау. Қандай тәжірибемізбен алмастық?

2 мин


Кері байланыс

«Екі жұлдыз, бір тілек»











Аудандық әдістемелік бірлестік отырысы



Тақырыбы:

«ҰБТ-ның теориялық және тәжірибелік сипаттамасы »











Орындаған: Бексейіт орта мектебінің

қазақ тілі мен әдебиеті пәні мұғалімі

Кенжетаева Қ.К.













2017-2018 .ж.

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Осень 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее