Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Сәлем! | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар үлестіріледі
| Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Тақырыпқа байланысты жұмбақ құрастырыңдар. Жұмбақты шешіңдер
| ||||||||
Сергіту сәті | «Кел билейік» | ||||||||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу Дәптермен жұмыс 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау Бұл кім? Ол неше жаста? Ол нешінші сыныпта оқиды? 2-топ 2-тапсырманы орындау Кім неше жаста? 3-топ 3-тапсырманы орындау Ажыратынп оқы. 4,5-тапсырманы жеке орындату Сөздік жұмысы | ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 5 -бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||
Сабақтың атауы | Біздің отбасымыз | ||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||
Психологиялық ахуал | – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік. Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||
Топқа бөлу | Шарлар арқылы топтарға бөлу. | ||||||
Қызығушылықты ояту | «Сенің отбасың қандай» Психологиялық тест | ||||||
Сергіту сәті | «Сен маған,мен саған» | ||||||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу Дәптермен жұмыс 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау Толықтырып айт. 4-тапсырманы жеке орындату Сөздік жұмысы | ||||||
Рефлексия | Екі жақты күнделік стратегиясы
| ||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 7 -бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||
Кері байланыс | Бағалау парақшаларын толтыру. Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
| Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Қазақ тілі | Уақыты: | Кабинет: | Каскаева С.Б | |
Сабақтың атауы | Менің немерем | |||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |||
Сабақтың жабдығы | Үлестірмелі парақшалар | |||
Жалпы мақсаттар | Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін бекіту. Сауаттылыққа,білімділікке тәрбиелеу. Сауаттылыққа тәрбиелеу. | |||
Оқыту нәтижесі | ||||
Топқа бөлу | Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Ынтымақтастық атмосферасы | Біз байсалдымыз, | Ұран бойынша оқушылардың психологиялық көңіл-күйін бақылағаннан кейін сабақты бастауға мүмкіндік жасаймын. | ||
Үй тапсырмасын сұрау | Өткен сабаққа байланысты сұрақтар қою | |||
Қызығушылықты ояту | Буын ұйқастар: | |||
Мағынаны тану Жаңа сабақ | 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау Суретпен жұмыс Менің немерем ақылды. 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату | |||
Сергіту сәті | Орнымыздан тұрайық, Белімізді жазайық. Жоғары-төмен қарайық, Солға-солға түзу түр. Оңға-оңға түзу түр, Алға қарайбір адым, Артқа қарай бір адым Бойымызға күш жинап, Бір дем алайық. | |||
Ой толғаныс | Сөздік ойын «Қарама – қарсы сөздер» | |||
Үй тапсырмасы | 6,7-тапсырма 9-бетте | Күнделіктеріне жазады
| ||
Бағалау | Бағалау парақшаларын тарату | Оқушылар толты
рады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Қазақ тілі | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |||||||
Сабақтың атауы | Менің сүйікті ісім | |||||||||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |||||||||
Сабақтың жабдығы | Суреттер,таратпалар | |||||||||
Жалпымақсаттар | Оқушыларға әдеби тілдің ерекшелігін түсіндіру | |||||||||
Оқыту нәтижесі | 1.Сөйлеу тілінің ерекшелігін ұғындыру 2.Сөйлеу тіліндегі тілдік нормалардың сақталуын түсіндіру
| |||||||||
Топқа бөлу | 1.Оқушылармен сәлемдесу 2.Кезекшімен сұхбат 3.Оқушылардың сабаққа деген ынтасын көтеру. 4.Топқа бөлу (Нақыл сөздерді дұрыс құрастыру арқылы) | |||||||||
Ынтымақтастық атмосферасы | Орманның бiз емшiсiмiз, | Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады | ||||||||
Үй тапсырмасын сұрау
|
Тақырыпқа байланысты сұрақтар жасыру | |||||||||
Мағынаны тану
| Топпен жұмыс. Әңгімені оқып, диалог не туралы екенін айтыңдар.
Оқулықтағы тапсырмаларды,топтарға бөліп орындату. 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату | |||||||||
Сергіту сәті | Шаршасаңдар, балалар, |
Оқушылар денелерін жатықтырады | ||||||||
Ой толғаныс
| Менің сүйікті сім
Мәтінде берілген сипаттамаға сүйеніп, өз көңіл күйлеріңді білдіретін осындай ауызша мәтін құраңдар. Бағалау. Оқушыларда қызыл, жасыл және сары түсті карточкалар бар, оны олар өз парталарына қояды немесе жоғары көтереді (қызыл = түсінбеймін, жасыл = барлығы түсінікті). 5. Кері байланыс.
| |||||||||
Үй тапсырмасы | 6-тапсырма 11-бетте | Күнделіктеріне жазады | ||||||||
Бағалау | Өзін-өзі бағалау | Парақшаларды толтырады | ||||||||
Кері байланыс |
Қазақ тілі | Мұғалім | Уақыты: | Кабинет | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың атауы | Інімнің сүйікті ісі | ||||||||||||||||||||||||
Мақсаты | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||||||||||||||||||
Көрнекілігі | Қазақ тілін оқыту әдістемесі | ||||||||||||||||||||||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу | ||||||||||||||||||||||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | «Мейірімділік» тренингі. | ||||||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту | Power Point таныстырылымы арқылы сабақты түсіндіру Диалогқа түсу /сыныпқа сұрақ қою/ Інімнің сүйікті ісі 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату | ||||||||||||||||||||||||
Мағынаны тану | |||||||||||||||||||||||||
Ой толғаныс | Кестені толтыр 5-тапсырма
| ||||||||||||||||||||||||
Бағалау | Бағалау парақшаларымен жұмыс | ||||||||||||||||||||||||
Үйге тапсырма | 6,7-тапсырмалар 13-бетте | Күнделіктеріне жазады |
Қазақ тілі | Мұғалім | Уақыты: | Кабинет | ||
Сабақтың атауы | Отбасы туралы мақал | ||||
Мақсаты | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||
Көрнекілігі | Қазақ тілін оқыту әдістемесі | ||||
Топқа бөлу | Тәтті кәмпиттер арқылы топтарға бөлу
| ||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | «Мейірімділік» тренингі. | ||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту | Тақырып туралы рсеурстарды тарату Ресурстар арқылы топтық тапсырмаларды орындату. «Уақыт шеңбері» 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату
| ||||
Мағынаны тану | |||||
Ой толғаныс | Екі жақты күнделік Отбасы туралы мақал
| ||||
Бағалау | Бағалау парақшаларымен жұмыс | ||||
Үйге тапсырма | 5-тапсырмаларды орындау | Күнделіктеріне жазады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Менің бөлмем | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денелерін жаттықтырады білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Ойыншықтар үлестіріледі
| Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Менің бөлмем Өз беттерінше орындату
| ||||||||
Сергіту сәті | «Халықтар» биі | ||||||||
Жаңа сабақ | Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату Менің бөлмем
Таза жарық жылы
| ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 17-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Мен анама көмектесемін | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, қазақ тілі сабағында ,алған білімін өмірде қолдана алады. | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Спорттық құралдар арқылы топқа бөлу | Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау Шығармашылық тапсырма Мен анама көмектесемін | ||||||||
Сергіту сәті | «Халықтар» биі | ||||||||
Жаңа сабақ | Мен анама көмектесемін Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату | ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 19-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Інім
| ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар үлестіріледі
| Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Тақырыпқа байланысты жұмбақ құрастырыңдар. Жұмбақты шешіңдер
| ||||||||
Сергіту сәті | «Кел билейік» | ||||||||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу Дәптермен жұмыс 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау Інме көмектесемін тақырыбында жжазу. 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату Сөздік жұмысы 5-тапсырма Ағам футбол ойнауды үйренді. Әпкем санауды үйретеді. | ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 21-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||
Сабақтың атауы | Сен үйде не істейсің? | ||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||
Психологиялық ахуал | – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік. Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||
Топқа бөлу | Шарлар арқылы топтарға бөлу. | ||||||
Қызығушылықты ояту | «Сен үйде не істейсің?» Психологиялық тест | ||||||
Сергіту сәті | «Сен маған,мен саған» | ||||||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу Дәптермен жұмыс 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату Сөздік жұмысы | ||||||
Рефлексия | Екі жақты күнделік стратегиясы
| ||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 23-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||
Кері байланыс | Бағалау парақшаларын толтыру. Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
| Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Қазақ тілі | Уақыты: | Кабинет: | Каскаева С.Б | |
Сабақтың атауы | Біздің ұранымыз | |||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |||
Сабақтың жабдығы | Үлестірмелі парақшалар | |||
Жалпы мақсаттар | Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін бекіту. Сауаттылыққа,білімділікке тәрбиелеу. Сауаттылыққа тәрбиелеу. | |||
Оқыту нәтижесі | ||||
Топқа бөлу | Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Ынтымақтастық атмосферасы | Біз байсалдымыз, | Ұран бойынша оқушылардың психологиялық көңіл-күйін бақылағаннан кейін сабақты бастауға мүмкіндік жасаймын. | ||
Үй тапсырмасын сұрау | Өткен сабаққа байланысты сұрақтар қою | |||
Қызығушылықты ояту | Буын ұйқастар: | |||
Мағынаны тану Жаңа сабақ | 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау Біздің ұранымыз-бәріне көмектесу. Постер жасау. 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату | |||
Сергіту сәті | Орнымыздан тұрайық, Белімізді жазайық. Жоғары-төмен қарайық, Солға-солға түзу түр. Оңға-оңға түзу түр, Алға қарайбір адым, Артқа қарай бір адым Бойымызға күш жинап, Бір дем алайық. | |||
Ой толғаныс | Сөздік ойын «Қарама – қарсы сөздер» | |||
Үй тапсырмасы | 6-тапсырма 25-бетте | Күнделіктеріне жазады
| ||
Бағалау | Бағалау парақшаларын тарату | Оқушылар толтырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Қазақ тілі | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |||||||
Сабақтың атауы | Еңбек туралы мақал | |||||||||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |||||||||
Сабақтың жабдығы | Суреттер,таратпалар | |||||||||
Жалпымақсаттар | Оқушыларға әдеби тілдің ерекшелігін түсіндіру | |||||||||
Оқыту нәтижесі | 1.Сөйлеу тілінің ерекшелігін ұғындыру 2.Сөйлеу тіліндегі тілдік нормалардың сақталуын түсіндіру
| |||||||||
Топқа бөлу | 1.Оқушылармен сәлемдесу 2.Кезекшімен сұхбат 3.Оқушылардың сабаққа деген ынтасын көтеру. 4.Топқа бөлу (Нақыл сөздерді дұрыс құрастыру арқылы) | |||||||||
Ынтымақтастық атмосферасы | Орманның бiз емшiсiмiз, | Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады | ||||||||
Үй тапсырмасын сұрау
|
Тақырыпқа байланысты сұрақтар жасыру | |||||||||
Мағынаны тану
| Топпен жұмыс. Еңбек туралы мақал Әңгімені оқып, диалог не туралы екенін айтыңдар.
Оқулықтағы тапсырмаларды,топтарға бөліп орындату. 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау Оқы. Қайтала. 2-топ 2-тапсырманы орындау Толықытырып,қайтала. 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату | |||||||||
Сергіту сәті | Шаршасаңдар, балалар, |
Оқушылар денелерін жатықтырады | ||||||||
Ой толғаныс
| Мәтінде берілген сипаттамаға сүйеніп, өз көңіл күйлеріңді білдіретін осындай ауызша мәтін құраңдар. Бағалау. Оқушыларда қызыл, жасыл және сары түсті карточкалар бар, оны олар өз парталарына қояды немесе жоғары көтереді (қызыл = түсінбеймін, жасыл = барлығы түсінікті). 5. Кері байланыс.
| |||||||||
Үй тапсырмасы | 6-тапсырма 27-бетте | Күнделіктеріне жазады | ||||||||
Бағалау | Өзін-өзі бағалау | Парақшаларды толтырады | ||||||||
Кері байланыс |
Қазақ тілі | Мұғалім | Уақыты: | Кабинет | ||||||||
Сабақтың атауы | Ас болсын! | ||||||||||
Мақсаты | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||||
Көрнекілігі | Қазақ тілін оқыту әдістемесі | ||||||||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу | ||||||||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | «Мейірімділік» тренингі. | ||||||||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||||||||
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту | Power Point таныстырылымы арқылы сабақты түсіндіру Диалогқа түсу /сыныпқа сұрақ қою/ Ас болсын! 5-тапсырма Анар үйде кімге көмектеседі? Ол не істейді? Ол дастарханға қандай ыдыстарды қояды? Дастарханға тамақты кім қояды? | ||||||||||
Мағынаны тану | |||||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||||
Бағалау | 6-тапсырма, 29-бетте | ||||||||||
Үйге тапсырма | «Үй тапсырмасын білу, түртіп алу | Күнделіктеріне жазады |
Қазақ тілі | Мұғалім | Уақыты: | Кабинет | ||
Сабақтың атауы | Менің сүйікті тағамым | ||||
Мақсаты | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||
Көрнекілігі | Қазақ тілін оқыту әдістемесі | ||||
Топқа бөлу | Тәтті кәмпиттер арқылы топтарға бөлу
| ||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | «Мейірімділік» тренингі. | ||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту | Тақырып туралы рсеурстарды тарату Ресурстар арқылы топтық тапсырмаларды орындату. «Уақыт шеңбері» 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату Менің сүйікті тағамым | ||||
Мағынаны тану | |||||
Ой толғаныс | Екі жақты күнделік Менің сүйікті тағамым
| ||||
Бағалау | Бағалау парақшаларымен жұмыс | ||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырмаларды орындау | Күнделіктеріне жазады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Сүт | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денелерін жаттықтырады білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Ойыншықтар үлестіріледі
| Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Сүт туралы түсінік Өз беттерінше орындату | ||||||||
Сергіту сәті | «Халықтар» биі | ||||||||
Жаңа сабақ | Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Сүттен жасалатын тағамдар 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату
| ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 33-бет | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Сүт тағамдары | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, қазақ тілі сабағында ,алған білімін өмірде қолдана алады. | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Спорттық құралдар арқылы топқа бөлу | Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау Шығармашылық тапсырма | ||||||||
Сергіту сәті | «Халықтар» биі | ||||||||
Жаңа сабақ | Сүт тағамдары Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату 5-тапсырма Тыңдалым. | ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 35-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Балмұздақ | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар үлестіріледі
| Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Тақырыпқа байланысты жұмбақ құрастырыңдар. Жұмбақты шешіңдер
| ||||||||
Сергіту сәті | «Кел билейік» | ||||||||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу Дәптермен жұмыс Балмұздақ 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату Сөздік жұмысы Есіңде сақта! Балдай тәтті, Сүттей дәмді. Қардай аппақ, Мұздай суық. | ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 37-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||
Сабақтың атауы | Қазақстан | ||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||
Психологиялық ахуал | – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік. Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||
Топқа бөлу | Шарлар арқылы топтарға бөлу. | ||||||
Қызығушылықты ояту | Қазақстан Таныстырылым тамашалау | ||||||
Сергіту сәті | «Сен маған,мен саған» | ||||||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу Дәптермен жұмыс 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату Сөздік жұмысы | ||||||
Рефлексия | Сұрақтарға жауап беріңдер Сен қайда тұрасың? Қазақстанның жері қандай? Қазақстанның елбасы кім? Екі жақты күнделік стратегиясы
| ||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 41-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||
Кері байланыс | Бағалау парақшаларын толтыру. Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
| Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Қазақ тілі | Уақыты: | Кабинет: | Каскаева С.Б | |
Сабақтың атауы | Қазақстан елордасы | |||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |||
Сабақтың жабдығы | Үлестірмелі парақшалар | |||
Жалпы мақсаттар | Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін бекіту. Сауаттылыққа,білімділікке тәрбиелеу. Сауаттылыққа тәрбиелеу. | |||
Оқыту нәтижесі | ||||
Топқа бөлу | Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Ынтымақтастық атмосферасы | Біз байсалдымыз, | Ұран бойынша оқушылардың психологиялық көңіл-күйін бақылағаннан кейін сабақты бастауға мүмкіндік жасаймын. | ||
Үй тапсырмасын сұрау | Өткен сабаққа байланысты сұрақтар қою | |||
Қызығушылықты ояту | Буын ұйқастар: | |||
Мағынаны тану Жаңа сабақ | 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату | |||
Сергіту сәті | Орнымыздан тұрайық, Белімізді жазайық. Жоғары-төмен қарайық, Солға-солға түзу түр. Оңға-оңға түзу түр, Алға қарайбір адым, Артқа қарай бір адым Бойымызға күш жинап, Бір дем алайық. | |||
Ой толғаныс | Сұраққа жауап бер Қазақстанның елдордасы қай қала? Астана қандай қала? Астанада нелер бар? | |||
Үй тапсырмасы | 6,7-тапсырма 43-бетте | Күнделіктеріне жазады
| ||
Бағалау | Бағалау парақшаларын тарату | Оқушылар толтырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Қазақ тілі | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |||||||
Сабақтың атауы | Саяхат | |||||||||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |||||||||
Сабақтың жабдығы | Суреттер,таратпалар | |||||||||
Жалпымақсаттар | Оқушыларға әдеби тілдің ерекшелігін түсіндіру | |||||||||
Оқыту нәтижесі | 1.Сөйлеу тілінің ерекшелігін ұғындыру 2.Сөйлеу тіліндегі тілдік нормалардың сақталуын түсіндіру
| |||||||||
Топқа бөлу | 1.Оқушылармен сәлемдесу 2.Кезекшімен сұхбат 3.Оқушылардың сабаққа деген ынтасын көтеру. 4.Топқа бөлу (Нақыл сөздерді дұрыс құрастыру арқылы) | |||||||||
Ынтымақтастық атмосферасы | Орманның бiз емшiсiмiз, | Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады | ||||||||
Үй тапсырмасын сұрау
|
Тақырыпқа байланысты сұрақтар жасыру | |||||||||
Мағынаны тану
| Топпен жұмыс. Саяхат Әңгімені оқып, диалог не туралы екенін айтыңдар.
Оқулықтағы тапсырмаларды,топтарға бөліп орындату. 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату | |||||||||
Сергіту сәті | Шаршасаңдар, балалар, |
Оқушылар денелерін жатықтырады | ||||||||
Ой толғаныс
| Мәтінде берілген сипаттамаға сүйеніп, өз көңіл күйлеріңді білдіретін осындай ауызша мәтін құраңдар. Бағалау. Оқушыларда қызыл, жасыл және сары түсті карточкалар бар, оны олар өз парталарына қояды немесе жоғары көтереді (қызыл = түсінбеймін, жасыл = барлығы түсінікті). 5. Кері байланыс.
| |||||||||
Үй тапсырмасы | 6-тапсырма 45-бетте | Күнделіктеріне жазады | ||||||||
Бағалау | Өзін-өзі бағалау | Парақшаларды толтырады | ||||||||
Кері байланыс |
Қазақ тілі | Мұғалім | Уақыты: | Кабинет | ||||||||
Сабақтың атауы | Табиғат | ||||||||||
Мақсаты | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||||
Көрнекілігі | Қазақ тілін оқыту әдістемесі | ||||||||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу | ||||||||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | «Мейірімділік» тренингі. | ||||||||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||||||||
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту | Power Point таныстырылымы арқылы сабақты түсіндіру Диалогқа түсу /сыныпқа сұрақ қою/ Табиғат Сұрақтарға жауап бер.
| ||||||||||
Мағынаны тану | |||||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||||
Бағалау | Бағалау парақшаларымен жұмыс | ||||||||||
Үйге тапсырма | 6,7-тапсырма 47-бетте | Күнделіктеріне жазады |
Қазақ тілі | Мұғалім | Уақыты: | Кабинет | ||
Сабақтың атауы | Жазғы демалыс | ||||
Мақсаты | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||
Көрнекілігі | Қазақ тілін оқыту әдістемесі | ||||
Топқа бөлу | Тәтті кәмпиттер арқылы топтарға бөлу
| ||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | «Мейірімділік» тренингі. | ||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту | Жазғы демалыс Тақырып туралы рсеурстарды тарату Ресурстар арқылы топтық тапсырмаларды орындату. «Уақыт шеңбері» 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату
| ||||
Мағынаны тану | |||||
Ой толғаныс | Екі жақты күнделік Жазғы демалыс
| ||||
Бағалау | Бағалау парақшаларымен жұмыс | ||||
Үйге тапсырма | 6- тапсырмаларды орындау 49-б | Күнделіктеріне жазады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Тәуелсіз Қазақстан! | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денелерін жаттықтырады білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Ойыншықтар үлестіріледі
| Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Тәуелсіз Қазақстан! Өз беттерінше орындату Қорғау | ||||||||
Сергіту сәті | «Халықтар» биі | ||||||||
Жаңа сабақ | Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату
| ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Біздің ту | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, қазақ тілі сабағында ,алған білімін өмірде қолдана алады. | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Спорттық құралдар арқылы топқа бөлу | Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау Шығармашылық тапсырма Біздің ту | ||||||||
Сергіту сәті | «Халықтар» биі | ||||||||
Жаңа сабақ | Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату 5-тапсырма Сурет бойынша әңгімеле. | ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 54-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Менің Отаным | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар үлестіріледі
| Оқушылар таңдаған фигураларына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Тақырыпқа байланысты жұмбақ құрастырыңдар. Жұмбақты шешіңдер
| ||||||||
Сергіту сәті | «Кел билейік» | ||||||||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда бөліп орындау Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу Дәптермен жұмыс 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату Сөздік жұмысы 6-тапсырма Сұрақтарға жауап бер. | ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 5-тапсырма 56-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||
Сабақтың атауы | Туған жер туалы мақал | ||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||
Психологиялық ахуал | – Балалар, айналамызда көңіл-күйі көтеріңкі, жақсы адамдардың болғанын бәріміз ұнатамыз. Ендеше қол ұстасып, бір-бірімізге жақсы көңіл-күй мен саулық тілейік. Кел, балалар, күлейік! Күлкіменен түлейік! Күлкі- көңіл ажары ! Күліп өмір сүрейік! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||
Топқа бөлу | Шарлар арқылы топтарға бөлу. | ||||||
Қызығушылықты ояту | «Сенің мінезің қандай» Психологиялық тест | ||||||
Сергіту сәті | «Сен маған,мен саған» | ||||||
Жаңа сабақ | Оқулықтағы тапсырмаларды орындау Тақырыпқа байланысты дайындаған ресурстармен танысу Дәптермен жұмыс 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау Мақал-мәтел үйрену, Қызықты ғой балалар! Мақал-мәтел көп білу Пайдалы ғой ,балалар! 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату Сөздік жұмысы | ||||||
Рефлексия | Екі жақты күнделік стратегиясы
| ||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма -бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||
Кері байланыс | Бағалау парақшаларын толтыру. Смайликтер арқылы кері байланыс орнату
| Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Қазақ тілі | Уақыты: | Кабинет: | Каскаева С.Б | |
Сабақтың атауы | Астана символы-Бәйтерек | |||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |||
Сабақтың жабдығы | Үлестірмелі парақшалар | |||
Жалпы мақсаттар | Оқушылардың өткен сабақтардан алған білімдерін бекіту. Сауаттылыққа,білімділікке тәрбиелеу. Сауаттылыққа тәрбиелеу. | |||
Оқыту нәтижесі | ||||
Топқа бөлу | Сыныпты жыл мезгілдеріне қарай төрт топқа бөлу. Күз айында туылғандар 1 - топ, қыс айында дүниеге келгендер 2 - топ, көктем айындағылар 3 - топ, жаз айындағылар 4 - топ болып бөлінеді. | |||
Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Ынтымақтастық атмосферасы | Біз байсалдымыз, | Ұран бойынша оқушылардың психологиялық көңіл-күйін бақылағаннан кейін сабақты бастауға мүмкіндік жасаймын. | ||
Үй тапсырмасын сұрау | Өткен сабаққа байланысты сұрақтар қою | |||
Қызығушылықты ояту | Буын ұйқастар: | |||
Мағынаны тану Жаңа сабақ | 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату | |||
Сергіту сәті | Орнымыздан тұрайық, Белімізді жазайық. Жоғары-төмен қарайық, Солға-солға түзу түр. Оңға-оңға түзу түр, Алға қарайбір адым, Артқа қарай бір адым Бойымызға күш жинап, Бір дем алайық. | |||
Ой толғаныс | 5-тапсырма Аялы алақан композициясы туралы түсінік | |||
Үй тапсырмасы | 6-тапсырма 60-бетте | Күнделіктеріне жазады
| ||
Бағалау | Бағалау парақшаларын тарату | Оқушылар толтырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Қазақ тілі | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім: | |||||||
Сабақтың атауы | Ғажайып Пирамида | |||||||||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығының әдістемесі | |||||||||
Сабақтың жабдығы | Суреттер,таратпалар | |||||||||
Жалпымақсаттар | Оқушыларға әдеби тілдің ерекшелігін түсіндіру | |||||||||
Оқыту нәтижесі | 1.Сөйлеу тілінің ерекшелігін ұғындыру 2.Сөйлеу тіліндегі тілдік нормалардың сақталуын түсіндіру
| |||||||||
Топқа бөлу | 1.Оқушылармен сәлемдесу 2.Кезекшімен сұхбат 3.Оқушылардың сабаққа деген ынтасын көтеру. 4.Топқа бөлу (Нақыл сөздерді дұрыс құрастыру арқылы) | |||||||||
Ынтымақтастық атмосферасы | Орманның бiз емшiсiмiз, | Оқушылар мұғаліммен қосылып тақпақты айтады | ||||||||
Үй тапсырмасын сұрау
|
Тақырыпқа байланысты сұрақтар жасыру | |||||||||
Мағынаны тану
| Ғажайып Пирамида Топпен жұмыс. Әңгімені оқып, диалог не туралы екенін айтыңдар.
Оқулықтағы тапсырмаларды,топтарға бөліп орындату. 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату | |||||||||
Сергіту сәті | Шаршасаңдар, балалар, |
Оқушылар денелерін жатықтырады | ||||||||
Ой толғаныс
| Мәтінде берілген сипаттамаға сүйеніп, өз көңіл күйлеріңді білдіретін осындай ауызша мәтін құраңдар. Бағалау. Оқушыларда қызыл, жасыл және сары түсті карточкалар бар, оны олар өз парталарына қояды немесе жоғары көтереді (қызыл = түсінбеймін, жасыл = барлығы түсінікті). 5. Кері байланыс.
| |||||||||
Үй тапсырмасы | 6-тапсырма 62-бетте | Күнделіктеріне жазады | ||||||||
Бағалау | Өзін-өзі бағалау | Парақшаларды толтырады | ||||||||
Кері байланыс |
Қазақ тілі | Мұғалім | Уақыты: | Кабинет | ||||||||
Сабақтың атауы | Пирамида жасайық! | ||||||||||
Мақсаты | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||||
Көрнекілігі | Қазақ тілін оқыту әдістемесі | ||||||||||
Топқа бөлу | Геометриялық фигуралар арқылы топтарға бөлу | ||||||||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | «Мейірімділік» тренингі. | ||||||||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||||||||
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту | 1-топ Бейбітшілік және келісім сарайы неге ұқсайды? 2-топ Пирамида жасайық! Power Point таныстырылымы арқылы сабақты түсіндіру Диалогқа түсу /сыныпқа сұрақ қою/ | ||||||||||
Мағынаны тану | |||||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||||
Бағалау | Бағалау парақшаларымен жұмыс | ||||||||||
Үйге тапсырма | 4-тапсырма 64-бетте | Күнделіктеріне жазады |
Қазақ тілі | Мұғалім | Уақыты: | Кабинет | ||
Сабақтың атауы | Биік ғимарат | ||||
Мақсаты | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, түсініп оқуға, ойын жеткізе білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||
Көрнекілігі | Қазақ тілін оқыту әдістемесі | ||||
Топқа бөлу | Тәтті кәмпиттер арқылы топтарға бөлу
| ||||
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру | «Мейірімділік» тренингі. | ||||
Сабақтың барысы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||
Үй тапсырмасын сұрау Қызығушылықты ояту | Тақырып туралы рсеурстарды тарату Ресурстар арқылы топтық тапсырмаларды орындату. «Уақыт шеңбері» 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау
3-топ 3-тапсырманы орындау 4,5-тапсырманы жеке орындату
| ||||
Мағынаны тану | |||||
Ой толғаныс | Екі жақты күнделік
| ||||
Бағалау | Бағалау парақшаларымен жұмыс | ||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 66-бетте | Күнделіктеріне жазады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Алма мен Бәйтерек | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, денелерін жаттықтырады білуге үйренеді, тапсырмаларды дұрыс құруға, ойын тиянақтай білуге дағдыланады | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Ойыншықтар үлестіріледі
| Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Алма мен Бәйтерек Өз беттерінше орындату | ||||||||
Сергіту сәті | «Халықтар» биі | ||||||||
Жаңа сабақ | Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау Суретпен жұмыс. 2-топ 2-тапсырманы орындау Сұрақтарға жауап бер. 3-топ 3-тапсырманы орындау Кесте бойынша сөйле. 4,5-тапсырманы жеке орындату
| ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 69-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |
Оқу ісінің меңгерушісі:
Пәннің аты | Уақыты: | Кабинет: | Мұғалім | ||||||
Сабақтың атауы | Отан туралы мақал | ||||||||
Мақсаты Күтілетін нәтиже | Тақырыптың маңыздылығымен танысады, қазақ тілі сабағында ,алған білімін өмірде қолдана алады. | ||||||||
Психологиялық ахуал | Психологиялық дайындық «Жүректен - жүрекке» шеңбері – Әрбір еркелетіп айтатын есім гүлге ұқсайды. Гүлдердің бәрі әдемі: раушан да, қызғалдақ та, бәйшешек те – бәрі де өзінше керемет, бәрі де адамға қуаныш сыйлайды. Біздің есіміміз де осындай керемет! | Оқушылар шеңберде жиналып,мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. | |||||||
Топқа бөлу | Спорттық құралдар арқылы топқа бөлу | Оқушылар таңдаған ойыншықтарына сай топтарға бөлініп отырады. | |||||||
Қызығушылықты ояту | Жаңа тақырыпқа арналған таныстырылым тамашалау Шығармашылық тапсырма | ||||||||
Сергіту сәті | «Халықтар» биі | ||||||||
Жаңа сабақ | Тақырыпқа сай дайындалған ресурстармен постер жасау Оқулықтағы тапсырмаларды орындау 1-топ 1-тапсырма жұппен орындау 2-топ 2-тапсырманы орындау 3-топ 3-тапсырманы орындау 4-тапсырманы жеке орындату
| ||||||||
Ой толғаныс | БББ кестесі
| ||||||||
Үйге тапсырма | 6-тапсырма 71-бетте | Күнделіктеріне жазып беремін | |||||||
Бағалау | Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау | Бағалау парақшасын толтырады. | |||||||
Кері байланыс | | Смайликтерді өзі қалаған нұсқаға жабыстырады |