«Весна — лето 2024»

Урок Тренеров школы "Жана форматтағы білім беру мазмұны"

Жаңа білім беру мазмұның жаңарту бойынша мұғалімдерге арналған сабақ

Олимпиады: Физическая культура 1 - 11 классы

Содержимое разработки

«Мінсіз мұғалім»

Апта 1 апта

Күн 3 күн

Күні

Тренер Рахимбаева А.Б.

Өткізілетін орны

Тақырыбы:

«Мінсіз мұғалім болу мүмкін бе?»


Мақсаты:

Мұғалімнің кәсіби шеберлігін дамыту жаңа технологияларды өз тәжірибесінде қолдана білу. Жаңа заманның жаңа педагог тұлғасын қалыптастыру


Оқу нәтижесі:

Мұғалімдер мінсіз оқушы мен мінсіз мұғалімнің анықтамасын береді және сапалы оқыту мен оқудың нақты критерийлерін әзірлейд

Түйінді идеялар:

Сапалы оқытудың тұжырымдамалық негіздерінің күрделілігін және көп мағыналығын түсіну; сапалы оқытуды анықтау үшін әдетте қолданылатын критерийлерді сын тұрғысынан ойластыру.

Сабақ барысы

1.Шеңбер құру

Гүл силау арқылы топтасу.

2. Әр мұғалімге парақша беріп, өздерінің қалауынша жүрек пішінді қияды.

  1. Мұғалім қандай болу керек?

2.Өз бойыңыздан мен мінсіз мұғаліммін деген ой бар ма?

(Сағат тілімен жазады жүрек өзіне қайтып келгенше.әр топ жеке жеке)


3. Постер қорғау

(Плакат, түрлі фломастер)

«Мінсіз мұғалім болу керек?» жазып, қорғайды.


Сергіту сәті:

«Көңілді күн»


















4. Сұрақ-жауап әдісі:

(өз әріптесіңізді сипаттаңыз)


















1.Сіз қандай мұғалімсіз?

2. Сіз қандай ұстазсыз деген сұрақ тек мектептегі немесе орта, жоғары оқу орындардағы мұғалімдерге емес, барлығымызға арналу керек. Себебі сіз өзіңіздің қарамағыңыздағыларды немесе балаларыңызға мұғалім бола аласыз. Сонымен сауалға назар аударайык.

  1. Қандай мұғалім жақсы?

- балалардын жақсы көретін, түсінетін , кең, бауырмал, қайырымды

- қызықты әрі тақырыпты жақсы түсіндіретін, оқушы жанын түсінетін, сабырлы.

- талап қоятын, қатал, әділ, адал

- қалжынбас, әзіл жақсы көретін

- ақылды, профессионал, білімді, зиялы.

  1. Қандай мұғалім жағымсыз?

-балалар алдында мақтанады, өз проблемасын айта беретін,

оқушыларға шағымданатын.

- балаларды жақсы көрмейді, жақсы көретін оқушылары бар

- жағымсыз мұғалім жоқ.

- әділетсіз, дисциплина сақтамайтын, өте қатал, өте жұмсақ

момын.

  • сабақты дұрыс түсіндірмейтін, өз пәнін өзі түсіндірмейтін, сабақ үстінде шығып кететін , өз жұмысын жақсы көрмейтін.

  • айқайлайтын, ұрысатын, масқаралайтын, мазақтайтын

  1. Мінсіз мұғалім ол.... (тілек)

  • байсалды , шыдамды, ақылды, өзін және басқаларын сыйлайтын, балаларды жақсы көретін және аздап қалжыны бар.

  • өте сапалы білім беретін, жұмыста тәжірибелі, қызықты түсіндіретін, жақсы психолог, өз ісін жақсы көретін.

  • әділ, жақсы көретін жеке оқушылары жоқ.

  • мінсіз мұғалім болмайды.


Сергіту сәті

Делфинді суреттеу

Сауалнамаға талдау жасау:


Талдау жасай отырып, мынадай қорытынды жасауға болады. Оқушы үшін алдындағы мұғалім жеке басының тұлғалылығы ең басты құңдылық. Ұстаз толыққанды тұлға екені бойындағы мынадай сапамен анықталмақ шәкірттер пікірінше: адамгершілігі, сабырлылығымен, адалдығымен, әділдігімен т.б. Әрине ұстаз бойында осы сапаларымен қатар өз пәні мен мамандығын жақсы көру керек.

Сіз біз ұстаз ретінде қандай ұстаз екенімізге бір сәт көңіл аудардықпа? Алдыңыздағы оқушыларыңыз сізді қалай бағалайды. Сіз қандайсыз сіздің алдыңыздағы шәкіртте сондай сондықтан сіз еліңіздің ертеңіне жауапты екеніңізді ұмытпауыңыз керек шығар.



  1. Рефлексия (қорыту )

«Екі жұлдыз , бір тілек» (стекер екі түрлі )

Бүгінгі алған әсерлеріңіз ?

Сіздің тілегіңіз?







Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее