«Весна — лето 2024»

Защита проекта по правилам дорожного движения

Конспект отчётного урока о проектной деятельности класса по правилам дорожного движения.

Олимпиады: ОБЖ 5 - 11 классы

Содержимое разработки

Основи здоров’я 4 клас

Тема: Урок – звіт з проектної діяльності класу на тему «Дорожній рух».

Мета:

  • Підвести підсумки проектної діяльності класу з теми «Дорожній рух»;

  • поглибити знання учнів про світлофори та їх призначення;

  • удосконалювати знання основних правил поведінки на вулиці та в громадському транспорті;

  • сприяти усвідомленню важливості дотримання ПДР;

  • створити умови для навчання дітей бачити все, що становить небезпеку для життя й здоров'я;

  • розвивати вміння контролювати свою поведінку;

  • виховувати культуру поведінки на вулиці, дорозі.

Обладнання: Мультимедійна дошка, презентації до уроку, мінусовки до пісень, картки для перевірки домашнього завдання.

Хід уроку

І. Організація класу (1хв.)

ІІ. Перевірка Д/З (4хв.)

  • На минулих уроках ми знайомились з ПДР. Зараз я хочу перевірити як ви засвоїли матеріал. У вас на партах картки із завданнями. На кожній картці 6 запитань. Правильна відповідь оцінюється 2 балами. На кожне питання є 3 варіанта відповіді. Ви обираєте лише 1.

  • Взаємоперевірка.

Обміняйтесь картками. Вчитель диктує правильні відповіді, учні виправляють помилки.

  • Виставлення оцінок за Д/З.

У кого 1 помилка – 10 балів, 2 – 8б., 3 – 6б., 4 – 4б.

Поверніть картки своїм сусідам по парті.

ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку. (2хв.)

- На початку березня ми розпочали вивчати тему «Дорожній рух» і вирішили розробити проект під назвою «Дорожній рух». Сьогодні у нас останній урок з цієї теми і до нас завітав незвичайний гість.

Заходить учень 6 класу співає на мотив пісні «Сищик» із м.ф. «Бременські музиканти»

Я гениальный сыщик – мне помощь не нужна.

Найду я даже прыщик на теле у слона.

Как лев, сражаюсь в драке, кружусь я, как пчела.

А нюх, как у собаки, а глаз, как у орла.


Давно по разным странам баранку я кручу

И правилам движенья любого научу.

Мой опыт безграничен, методика проста,

А базовые знанья ГИБДД дала.

- Словникова робота: ГИБДД

Я – сищик, тому знаю, що в межах проекту ваш клас було поділено на 4 групи. Кожна отримала завдання для спостереження, а зараз ви повинні презентувати результати своїх спостережень. Я бачив, що на уроках інформатики ви за допомогою вчителя зробили презентації. От я і завітав до вас, щоб оцінити проектну діяльність класу.

ІV. Закріплення вивченого матеріалу. Захист проекту.

Вчитель: Добре, шановний сищику, уважно слухай представників кожної групи, а потім висловиш свою думку.

- До 1 групи входить 3 чоловіка: Ротнов С., Рябуха С., Шматько Д. Цим дітям було дано завдання для спостереження за автобусами, тому що саме ці хлопці приїжджають до школи на шкільному автобусі із с. Юрченкове. Надаємо їм слово.

- На фоні презентації доповідь учнів. (5хв.)

Щоб підсумувати виступ хлопців ми звязались з нашими батьками і попрохали про допомогу. Завдяки їм ми отримали відеозапис посадки і висадки зі шкільного автобуса. Давайте переглянемо його і зробимо висновок про те чи правильно відбувається посадка в наш шкільний автобус.(2хв.)

- 2 група у складі Середи В. і Рутковського В. отримала завдання для спостереження за світлофором. Надаємо їм слово.

- На фоні презентації доповідь учнів. (5хв.)

- Для того, щоб краще запамятати сигнали світлофора послухайте пісню у виконанні учнів нашого класу.(2хв.)

Співають на мотив «Пусть бегут неуклюже»

Пусть бегут неуклюже

Пешеходы по лужам,

А авто ждут зелёный сигнал,

Знает каждый ребёнок

Красный свет светофора

Просит, чтоб ты чуток подождал.

Пр.:

А мы шагаем на зелёный,

Всем прохожим мы пример,

Зная правила движенья

На дороге нет проблем.

V. Фізкультхвилинка. (3хв.)

- Третя група у складі Білоус О. і Дзензеля Є. спостерігала за автомобілями і зараз вони познайомлять вас з автомобілями спеціального призначення. Надаємо їм слово.

- На фоні презентації доповідь учнів. (5хв.)

-Підсумком спостережень цієї групи буде перегляд мультфільму «Спеціальні машини» (серія із Смешариків» 2хв.)

- 4 група у складі: Іщенко А., Онищука М., Сєвєріна А. отримала завдання для спостереження за ДТП. Зараз вони ознайомлять нас з причинами з яких найчастіше трапляються ДТП. Надаємо слово представнику цієї групи.

- На фоні презентації доповідь учнів. (5хв.)

Для того, щоб знати як себе вести під час ДТП, ми переглянемо невеличкий відеоролик «Аварии на автомобильном транспорте»(2хв.)

VI. Підсумок уроку.(3хв.)

-Молодці діти ви дуже добре попрацювали. А зараз послухаємо нашого сищика.

Сищик: Мені дуже сподобався ваш проект. Я гадаю, що тепер ви назавжди запамятаєте правила поведінки в громадському транспорті, ніколи не забудете сигнали світлофора, знатимете, як себе вести, коли почуєте сирену і звичайно, будете дуже уважними на проїжджій частині вулиці. Я впевнений, що ви досягли мети поставленої перед вами на початку вивчення теми «Дорожній рух» і захистили свій проект на вищий бал. Молодці, діти.

- А зараз скажіть, чому треба вивчати Правила дорожнього руху?

- А зараз спробуємо скласти вірш. Останнє слово в другому рядочку добирайте в риму за змістом.

 Щоб на дорогах жертвою не стати,
Потрібно Правила ... (вивчати).

 Тож знати треба сину й доні,
Що рух у нас ... (правосторонній).

 І пам’ятайте в чому справа:
Всім рухатися треба ... (справа).

 Де по дорозі мчать машини,
То це ... (проїжджа) є ... (частина).

 А де прогулюються пари,
Де люди йдуть — це ... (тротуари).

 На гальма вже натис водій,
Машина мчить — шлях ... (гальмівний).

 Машину раптом не спинити.
Це ви повинні ... (розуміти).

 Дорогу не перебігайте,
А краще трішки ... (зачекайте).

 Щоб не було нікому шкоди,
Завжди ідіть на ... (переходи).

 І теж хвилинку зачекайте,
І не біжіть,... (не поспішайте),

 Бо завжди той, хто поспішає,
Усіх смішить і... (звеселяє).

 Самому ж не до сміху буде,
Над ним сміятимуться ... (люди).

 Та щоб у світі добре жити,
То треба Правила ... (учити)

 Й виконувати їх завжди,
Тоді не трапиться ... (біди).

Вчитель: Ваш урок закінчено. Дякую всім за плідну працю.

Любіть себе та інших поважайте,
 Своє життя й здоров’я бережіть.
 І правильну дорогу вибирайте,
 Якщо до старості бажаєте дожить.
 Щоб не спізнитись — ви не поспішайте.
 Раніше вийдіть, щоб спокійно йти.
 А по дорозі рот не роззявляйте,
 Щоб і життя, й здоров’я зберегти.
 Бо їде транспорт, всюди перехожі.
 Хтось на роботу, хтось з роботи йде.
 Чи сіє дощ, чи дні стоять погожі,
 А рух не зупиняється ніде.
 Летять машини, швидкість в них висока.
 Миттєво транспорт цей не зупинить.
 І хоч дорога, може, й не широка,
 Та через неї, діти, не біжіть.
 Спіткнутись можна чи перечепитись...
 Летять машини, вам несила встать.
 Автомобіль не може зупинитись,
 Страшне нещастя може вас спіткать.
 Дорогу виберіть до рідної вам школи,
 Щоб світлою й безпечною була.
 І навпростець теж не ходіть ніколи,
Собі й нікому не бажайте зла.

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее