«Весна — лето 2024»

"Жасанды зият" КМЖ 11 сынып

Сабақ жоспары 11 сыныпқа арналған. Информатика пәні мұғалімдеріне сабақ жоспарлауда көиегі болар деген ойдамын.

Олимпиады: Информатика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Пәні: Информатика күні: ________

Сыныбы: 11-сынып Оқу-ісі жөніндегі орынбасары: Р.Садақбаева ________


Сабақтың тақырыбы

Жасанды зият, сараптама жүйелері


Сабақтың мақсаты:

Жасанды зият және сараптама жүйе ұғымымен таныстыру. Оларды қолдану маңыздылығын ұғыну.

Сабақтың әдіс-тәсілдері:

Жеке және топтық жұмыс, ой-толғаныс, сыни ойлау, Жигсо


Күтілетін нәтиже:

Жасанды зият және сараптама жүйе ұғымы туралы түсінік қалыптасады. ЖЗ топтастыра алады. Оларды қолдану және жұмыс жасау маңыздылығын біледі

Негізгі идея:

ЖЗ пен СЖ мүмкіндіктерімен танысып, зерттей отырып ұғынып және түсінуге ыұпал ете білу.

Ресурстар

Оқулық, интернет, үлестірмелер, бейнежазба

Сабақ барысы

Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

уақыт

Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушыларды ашық хат арқылы сабаққа шақыру.

Оқушылармен амандасу, түгендеу


Сабақ алдында психологиялық тренингке қатысады.


3

Топқа бөлу:

Оқушылардың қолдарындағы ашық хаттағы әріптерді құрастырып «РОБОТ», «Индекс» сөздері арқылы топқа бөлу. Бағалау парағы және бағалау критерийлерімен таныстыру


Оқушылар топқа бөлінеді

3

БІЛУ

Үй тапсырмасын сұрау

Өткен тақырыпты қайталау мақсатында өткен тақырып бойынша «іздеу жүйелерінің бөліктерінің» ережесін айтады.

«Иә-жоқ» альтернативті тесті арқылы үй тапсырмасы тексеріледі. Әр топқа тест сұрақтарын таратып беремін. Олар дұрыс болса «Иә», бұрыс болса «Жоқ» деп жауап береді.


Топтын атын қорғау үшін және әрбір сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын еске түсіреді және ұпай жинайды.

5

ТҮСІНУ

Жаңа тақырыпты түсіну

Бейне жазбадан жасанды зият, сараптама жүйелері туралы ақпарат алады.

Әсерлерін, өз ойларын жеткізеді. Керемет, мүмкін емес т.с.с.


4




ҚОЛДАНУ

Постермен жұмыс

Оқулықтағы тақырыпты оқып, бейнежазбадағы ақпаратты топта талқылайды Әр топ постерде қорғайды.

1 топқа: Жасанды сана

2 топқа: Сараптама жүйелері

Әр топ оқушылары оқулық және тақырып бойынша постерлерін қорғайды.

10

ТАЛДАУ

Компьютермен жұмыс:




Жасанды және табиғи зияттың көмегімен есептерді шешу және тиімді жолдарын анықтайды.

  1. Төртбұрыштың ауданын табу.

  2. 

  1. Екі санның үлкенін табу.

  2. 

Екі топқа паскал бағдарламалау тілінде және өздері есептер шығарады. Тиімді жағын анықтайды.

5

Сабақты бекіту:

ЖИНАҚТАУ



«Фишбон»немесе «Балық қаңқасы» әдісі арқылы жаңа сабақта алған білімдерін қорытады және тиімді жерде пайдалана алуға үйренеді.

Проблемалық сұрақ:«Табиғи сананың жасанды санаға тәуелді болуы мүмкін бе?»







Оқушылар топтасып орындап, бір түйінді сөз шығарады. (дәлелдемелер жинақтайды)

5

БАҒАЛАУ


Критерилары бойынша бағаланады.

Топ басшысы жиынтық бағасын шығарып береді.

Әр жеке оқушы бағаларын алады


4

Кері байланыс:

«Сауалнамалық»

Оқушылар сауалнаманы толтырады

4

Үйге тапсырма:


§2. Жасанды зият, сараптама жүйелері тақырыбын оқу.

«Ақылды технологиялар» көрмесін дайындау. Буклет, кітапша-жинақтар құрастырып келу



Оқушылар үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады


2








Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее