| Сабақтың тақырыбы: | Қазақтың ұлттық тағамдары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтың мақсаттары:
|
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ресурстар: | Интербелсенді тақта, карточкалар, сценкаға арналған киімдер, оқушылардың дәптерлері, бағалау парақтары, сыйлықтар, фишкалар. | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтың түрі: | жаңа сабақ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Оқыту әдісі | жеті модуль | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Жұмыс формалары: | топтық, жұптық, жеке, ұжымдық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақтың жоспары |
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақ барысы: | Модуль идеялары | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ұйымдастыру кезеңі: 5 мин
1-слайд
2-слайд
Топтың ережесі мен таныстыру | 1. Сәлемдесу. - Сәлеметсіңдер ме, балалар! 2. Кезекшімен сұхбат жүргізу. - Бүгін сыныпта кім кезекші?
- Үйге қандай тапсырма берілді (Диалог құру, көрініс –жасау деңгейлік тапсырма) - Жақсы балалар, сабақты жақсы ұгу үшін «Шаттық шеңберін» құрып бір-біріне жылы сөз айтайық 3. Шаттық шеңбері (3 мин) Ортақ мекен жер шары, Төбемізде бір аспан, Барлық елдің баласы Достығымыз жарасқан. «Жылы сөз» сыйлау
4. Топтарға бөліну (2 мин) - Екі топ болып шықты: бірінші топ – «Дастархан», екінші топ – «Тағамдар». (2 мин.) - Балалар, топта қалай жұмыс істейміз? Ережелерін айтайық. | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер
ИКТ | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Үй жұмысын тексеру 5 мин | Диалогқа көрініс жасау -Кім көрініс жасап келді солар ортаға шығып көрсетеді Мейрамханада Жәрменкеде Оқушылар үйде жасаған жұмыстарын көрсетеді. | Дарынды балалар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Кіріспе 3 минут Тақырыпты ашу, мақсаттарды қою 3-слайд 4-слайд | - Балалар суретте нелер бейнеленген? - Бұл қандай тағамдар? - Бұл қай ұлттың тағамдары? - Қалай ойлайсыңдар сабақтың тақырыбы қандай? - Сабаққа қандай мақсаттарды қоямыз? | Миға шабуыл
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Жаңа сабақ 7 минут 5-слайд
| Сөздік жұмыс: қуыру – жарить жасау – готовить жеу – кушать, есть ішу – пить - сөздерді қайталау - тізілеп оқу - сөз тіркестерді құрастыру, сөйлем құрастыру Тыңдалым. Оқушылар аудиотаспадан мәтінді мұқият тыңдап сұрақтарға жауап береді. Қазақтың ұлттық тағамдары
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ойын «Сиқырлы төбетей» 5 минут
| Мәтінмен жұмыс.
| Блум түймедағы
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Жұптық жұмыс 5 минут. | Диалог. Оқушылар жұппен жұмыс істейді. Мәтін бойынша бір біріне 3-4 сұрақ қойып сөйлейді. Тірек сұрақтар: Қандай? Неден? Не? нелер? Не істейді? | Диалог | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Дәптерде жұмыс Дәптермен алмасу, тексеру 5 минут | - Балалар, дәптерлерді ашып бүгінгі күнді жазамыз. - Ал енді тапсырма орындау алдында бағалау критерийлерді қоямыз. Бағалау критерийлері:
«Дастархан»: Бау...рсақ, бие с...ті, қ...мыз, ұл...тық, қу...рдақ, ірімш...к. «Тағамдар»: Ш...лпек, ш...бат, т...йе сүті, қ...рт, қаза..., д...мді.
Карточка. Тәуелде. Жікте.
| Бағалау
Дарынды балалар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Бекіту Топтық жұмыс 5 минут
| Постер жасау. Оқушыларға қазақтың ұлттық тағамдары туралы постер жасалуға беріледі. «Дастарқан» тобы 2-тапсырма. Венн диаграмманы құрастыру «Тағамдар» тобы 2-тапсырма. Синквейн құрастыру (бес жол өлең) Не? Қандай? Қандай? Не істейді? Не істейді? Не істейді? Сөйлем. Не? | Сыни тұрғысынан ойлау қабілетін дамыту | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Рефлексия Смайлик арқылы көрсету |
|
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Кері байланыс | Балалар, сендердің алдарында Блоб ағаштың суреті жатыр. Өздеріне ұнағанды бояңдар. |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Үй жұмысы | Деңгейлік тапсырма
3. Мәтінің мазмұнын айту |
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||




