«Весна — лето 2024»

At the family doctor's office

«At the family doctor’s office » тақырыбы бойынша лексиканы зерделеу бойынша оқушылардың әрекетін ұйымдастыру; оқушыларды етістіктің қазіргі және жай өткен шақтарын қолдануға жаттықтыру

Олимпиады: Английский язык 2 - 11 классы

Содержимое разработки

Шадиева Фатима Нантаевна

Кзылординский область,Сырдаринский район

Тексерілді:

Оқу ісінің меңгерушісі:

Пән мұғалімі

Пәні

Сабақтың тақырыбы

Сыныбы

Күні

Шадиева Ф.

Ағылшын тілі

At the family doctor’s office.

4 «а,б»


Мақсаты

«At the family doctor’s office » тақырыбы бойынша лексиканы зерделеу бойынша оқушылардың әрекетін ұйымдастыру; оқушыларды етістіктің қазіргі және жай өткен шақтарын қолдануға жаттықтыру; Oқушылардың фонематикалық есту және ir/er/ur әрпін дұрыс оқу дағдысының қалыптасуы үшін жағдай жасау.

Күтілетін нәтиже

пәндік: Present Simple , Past Simple етістігін болымды және сұраулы түрде қолдана білу. тұлғалық: әртүрлі мамандықтарға/ мектептердегі сабақтарға қызығушылық таныту; болашақ мамандықты таңдаудың маңыздылығын түсіну. жүйелік-әрекеттік: оқылған лексикалық-грамматикалық материалды «I want to be a doctor»қарым-қатынас жағдайында қарапайым сөйлем құру үшін пайдалану.

Ресурстар

Бағдаршам, смайликтер, суреттер, СВ- ойнатқыш, интерактивті тақта, сандар жазылған карточкалар жинағы.

Енгізілген модульдер

СТО, АКТ, оқыту үшін және оқуды бағалау, оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер, оқушылардың жас ерекшелігіне сәйкес оқыту және оқу, көшбасшылық

Әдіс-тәсілдер

«Шаттық шеңбер», «Ой қозғау», «Топтық жұмыс», «сұраққа жауап беру, мысал келтіру.Жұптық жұмыстар: ауызша орындау, бір-бірімен әңгімелеседі. Жеке жұмыс: сұхбат жүргізу

Мұғалімнің жазбасы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Org. moment.

(2 минут)

Good morning, children! I’am glad to see you! How are you today? I’am OK. Thank you. Sit down, please.

Before we start our lesson, please tell me what we spoke about at the last lesson? Great! And today we are starting a new unit. We are going to speak about different jobs or professions and also, will you say what do you want to be in the future/ The topic of our lesson is “I want to be a doctor”.

Good morning, teacher! We are glad to see you too! Fine, thanks. And you?

Warm-up activity.

(6 минут)



Phonetic drill ex-s. (4 мин)

Let’s play game!

«Мамандықты тап» дидактикалық ойыны. Мақсаты: лексиканы семантикалық жіктеу.

Bird, girl, T-shirt, thirty, circle, skirt.



Сөйлем құрау арқылы жаңа тақырыпты ашу, сабақтың мақсатын бірігіп айту.






Practice

(17минут)

Ex.1 Listen and repeat -er, ir, ur [з:] Track 35.

Ex.2 Read

Ex. 3. Read and choose the words with the [з:] sound.

Ex.4. Listen and sing. Track 36.

Ex.5. Look at the pictures and answer the questions. Then listen and read. Track 37.

Ex.6. Find the meaning of the following words and expressions in the dictionary. Find these words in the text and translate them.

Ex.7.Pair work. Ask and answer these questions.

Listen and read after the teacher.

Оқушылардың оқу дағдысын қалыптастырады.

Оқушылыр көрсетілген әріптер тіркесі бар сөздерді таңдап оқуы тиіс.



Оқушылар сұрақтарға жауап береді.

Тапсырма оқушылырға сөздікпен жұмыс істеу білігін қалыптастыру- ға бағыттылады.

Оқушылар жұптасып жұмыс істейді.

Relaxation

(2минут)

Two little feet go tap,tap,tap.

.

Оқушылар айтылған сөздерді орындайды.


Conclusion part

(10 минут)

Дәптермен жұмыс.

Ex.1. Ask and answer. Write your classmates answers in the table.



Ex.2. Listen and complete the table. Put it tick. Track 38.



Ex.3. Match the definitions.

You worked very well! Now, let’s revise the words you have learnt at the lesson. Tell me please, what did you learn at the lesson today? What can you say about doctor’s gob? And where people go when they are sick/ill? How can describe family doctor’s office? What words do you remember to talk this?

Оқушылар бір-бірімен ақпарат алмасады және сыныптастарының жауаптарын дәптерге жазады.

Мәтінді тыңдағаннан кейін оқушылар дұрыс жауапты қанатшамен белгілей отырып кестені толтырады.

Сабақтың лексикасын бекіту мақсатында оқушылар берілген сөз тіркестеріне тиісті мағыналарды таңдауы тиіс .








Assessment

(2минут)

How can you assess your work?

If you think everything was perfect, show me red cards. If you suppose that you have worked not very well,- green cards and you have worked bad, on your point of view- yellow

Өзін-өзі бағалау.


Feedback

(pupils’ reflection) (2минут)

- Бүгін мен не үйрендім?

-Маған не ұнады/ұнамады?

-Жаңа сабақ бойынша сұрақ немесе пікірің

Маған ұнады Мен үшін жаңалық

Маған қиын болды

Оқушылар стикерлерге сабақ

туралы пікірлерін жазып кетеді

Hometask


Еx.4

Children, your work today was great! We did much work. We learned some new words and revised the words we learned last year. Please ,tell me the new words: That’s great!


Сабақтың өзіндік талдауы.

Оқушылар тақырыпты түсінді. Өздері грамматикалық ережені

және лексикалық бірліктердің қолданылуын топта талқылай

отырып жаттығулармен жұмыстанды. Тақырыпқа қатысты жұпта

диалог құрып, оқып аударды. Сабақ мақсатына жетті.

Сабақ бойынша өзгертулер, ұсыныстар

Put the missing letters.















Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее