«Весна — лето 2024»

Баға қоюдың бала психологиясына әсері (дөңгелек үстел)

«Жер бетіндегі жақсылық, ізгілік, қайырымдылық атаулының бәрі де ананың ақ сүтінен тарайды»-деп ел басымыз Н.Ә.Назарбаев айтқандай барлық ізгілік ана сүті арқылы беріледі деп білем.

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Сабақ тақырыбы

Жақшасы бар өрнектердегі амалдар реті

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу бағдарламасына

сілтеме)

1.1.1.1 тыңдау барысында тілдік бірліктерді

(сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату,

тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну

1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім

(не) туралы айтылғанын анықтау

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар: тыңдау барысында тілдік бірліктерді

(сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажыратады


Көптеген оқушылар: тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы айтылғанын анықтай алады, дыбыстарды біріктіріп, ауызша қосып оқи алады ,


Кейбір оқушылар: оқу құралдарын ажыратып ала алады

Бағалау критерийлері

1.Өлеңді мұқият тыңдайды, не туралы айтылғанын ажыратады

2.Заттардың атын атай алады, дыбыстарды біріктіріп, ауызша қосып оқи алады

3. болжау арқылы оқу құралдарын ажыратады, оларды жинақтайды

Тілдік мақсаттар


Құндылықтарды дарыту

Оқу – білімге деген құштарлығын ояту, баулу

Пәнаралық байланыс

денешынықтыру

АКТ қолдану дағдылары

Аудио жазбадан өлеңді тыңдату, интербелсенді тақатада тапсырма орындату

Бастапқы білім

Оқу құраладрының не екенін біледі және оларды таниды

Сабақ барысы

Сабақтың

жоспарланған

кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3 минут

1.«Алдын ала берілген атаулар» әдісімен сабақ тақырыбын ашу.

Мақсаты : Интербелсенді тақтада сызғыш,сурет дәптер,әліппе, қалам, сөмкенің суреті көрсетіледі.Оқушылар суреттерге қарап олардың оқумен байланысты екенін, оқу құралдары екенін айтуы тиіс

Сұрақ: - Балалар, суретте нелер бейнеленеген, олар не үшін қажет?

Жауап нұсқасы: Олар оқу үшін қажет

Мұғалім: Яғни,біз бүгін оқу құралдарымен танысады екенбіз.

Инетербелсенді тақта, суреттер

Сабақ ортасы

5 минут

Тыңдалым

Аудио жазбадан өлең қойылады.

Сауатыңды ашатын

Кітап – білім бұлағы.

Нұрын бізге шашатын

Ол – өмірдің шырағы

Сұрақ: Өлең не туралы?

Сауатыңды ашатын қай кітап?

Бірнеше жауап нұсқалары тыңдалады.

Аудио жазба

Дескриптор

Мұқият тыңдайды

Өлеңнің не туралы екенін біледі

Сұрақтарға толық сөйлеммен жауап береді


3 минут

«Ойлан,тап» ойыны

Мақсаты :Суретте бейнеленген зат атауларының алғашқы дыбыстарын біріктіріп оқулық атауын табу.

Сағат , алама, уық, алмұрт, тарақ, арыстан, шана, уық


Дескриптор

Суреттегі заттардың атауларын біледі

Олардың алғашқы дыбысын ажыратады

Дыбыстарды біріктіріп, сөз құрастыра алады


3 минут

Модельденген оқу

Есіңе сақта!

Айналамыздағылардың бәрінің атауы бар. Оны бір-бірімізге сөз арқылы жеткіземіз. Жазуға үйренгенше сөздің сызбасын пайдаланамыз:

Яғни, осы белгіні көргенде оны сөз деп ұғынамыз.

Мысалдар келтіріледі


9 минут

Дәптермен жұмыс:

  1. Оқу құралдарын бояу

  2. Үлкен және кіші түзу таяқшалар жазу

Жұмыс дәптері

5 минут

Айтылым

«Сиқырлы сандықша » ойыны (болжау бойынша)

Мақсаты : Бала көзі жұмулы күйде сандықшадан бір затты алады, оны сипап- сезу арқылы атын атайды.

Заттар : кітап, дәптер, қаламсап, өшіргіш, алама, машина, жұмсақ аю.

Сандықша, әр түрлі заттар

5 минут

«Үш табан» ойыны

Мақсаты: Бірнеше оқушы тақтаға шығады. Сөмкелеріндегі заттар стол үстіне қойылады. Арасына басқа заттар араластырамын. Ол заттар үш топқа бөлініп қойылады. Бөлінген заттар 3 жерге топтастырылады. Оқушының міндеті: Әр қадам аттаған сайын сол топтастырылған заттардың арасынан оқу құралын тауып алып сөмкеге жинақтау. Ең көп оқу құралын жинаған оқушы «жеңімпаз» болып танылады. Ескерту: заттрады алдын ала дайындап қоюға болады.

Оқу құралдары, әр түрлі заттар, табан суреті

Дескриптор

Сипап – сезу арқылы затты таниды

Оның атауын атай алады

Оқу құралын таниды.

Шапшаң қимылдап, оны ажыратып алады.

Оқу құралын көптеп жинайды


Сабақтың соңы

2 минут

Кері байланыс «Блоб ағашы»

Оқушы өзінің бүгінгі сабақтағы алған біліміне қарай қай деңгейде екенін анықтап, сол деңгейдегі адам бейнесін бояйды

Блоб ағашы

Саралау – оқушыларға қалай

көбірек қолдау көрсетуді

жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары

оқушыларға қандай міндет қоюды

жоспарлап отырсыз?




Бағалау – оқушылардың

материалды меңгеру деңгейін

қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік

техникасының сақталуы

Барлық : тыңдалым: аудио жазбадан өлең тыңдау

Көптеген :«Ойлан тап» ойыны

Кейбір: «Сиқырлы сандықша » ойыны (болжау бойынша); «Үш табан» ойыны

ОҮБжОҮБ

Қаламсапты абайлап ұста. Үшкір заттарды ұқыптап пайдалан


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу

мақсаттары дұрыс

қойылған ба? Оқушылардың

барлығы ОМ қол жеткізді

ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс

жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық

кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай

ауытқулар болды,

неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз

туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.



Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені

білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?

24





Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее