«Весна — лето 2024»

БӨЛІМ: Менің отбасым және достарым. Көңілді достар

БӨЛІМ: Менің отбасым және достарым

САБАҚ: Көңілді достар

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сафина Л.К.

Сынып: 1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақты меңгертуге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.2.1.1 Музыканың көңіл күйін эмоциялық түрде жеткізу үшін дауыс пен ұрмалы-шулы аспаптарды, музыкалық-пластикалық іс-әрекеттерді қолдану.

1.3.2.1 Музыканы суреттеу үшін қарапайым музыкалық терминдерді(жоғары, төмен, қатты, ақырын, т.б) қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Өз репертуарларын кеңейтуді жалғастырады.

Көңілді достар туралы жаңа әндерден музыкалық фразаларды есте сақтауға үйренеді.

Оқушылардың көпшілігі:

Музыка тыңдай отырып бақылау жүргізеді.

Өз ойын еркін жүргізуге дағдыланады.

Бір-бірінің іс-әрекетін бағалайды.

Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды бақылайды.

Топпен қосылып ән айтуға дағдыланады.

Олимпиады: Музыка 1 - 9 классы

Содержимое разработки


БӨЛІМ: Менің отбасым және достарым

САБАҚ: Көңілді достар

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сафина Л.К.

Сынып: 1

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақты меңгертуге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.2.1.1 Музыканың көңіл күйін эмоциялық түрде жеткізу үшін дауыс пен ұрмалы-шулы аспаптарды, музыкалық-пластикалық іс-әрекеттерді қолдану.

1.3.2.1 Музыканы суреттеу үшін қарапайым музыкалық терминдерді(жоғары, төмен, қатты, ақырын, т.б) қолдану.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:Өз репертуарларын кеңейтуді жалғастырады.

Көңілді достар туралы жаңа әндерден музыкалық фразаларды есте сақтауға үйренеді.

Оқушылардың көпшілігі:

Музыка тыңдай отырып бақылау жүргізеді.

Өз ойын еркін жүргізуге дағдыланады.

Бір-бірінің іс-әрекетін бағалайды.

Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайларда басқаларды бақылайды.

Топпен қосылып ән айтуға дағдыланады.

Тілдік мақсаттар

Оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға ынталандырыңыз.

Оқушылар:

Өз достары туралы әңгімелейді.

«Дос», «Достық»деген сөздердің мағынасын өз сөзімен, қиялымен түсіндіруге талпынады.

Пән лексикасы мен терминолоиясы:

Көңілді, мұңды музыка, ән шаттық сезім сыйлайды,дыбыс биіктігі, ән асықпай, созыңқы орындалады, әннің шумағы мен қайырмасы

............... секілді сезіледі

............... секілді естіледі.

Диалог\жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Дыбысты қалай сипаттар едің?

-Қандай сезімде боласың?

-Ән мазмұны не туралы?

-... неліктен екенің айта аласың ба?

-Достар туралы ән қалай орындалуы керек деп ойлайсың?

Бастапқы білімдер

Оқушылар алдыңғы бөлімдерде,сабақта және сабақтан тыс уақытта алған музыкалық білімдерін көрсетеді, орындайды, пікір айтады.Өз шығармаларын көрсетеді.

Сабақ барысы

Сабақ сатылары

Сабақтағы жоспарланған әрекет

Ресурстар

0-5 минут

(МК,Қ) Қол белгілерін қолдана отырып сабақты соль және ми ноталары негізінде жазылған сәлемдесу әнімен бастаңыз. Мысалы «Сәлемет пе,балалар»сөзің әндетіп, қол белгілерімен көрсетіңіз(соль,соль,ми,ми,соль,соль,ми)

«Етікші ата» әнін сезімталдықпен, эмоциясын көрсете орындауларын сұраңыз.

Аудиожазба

///

Сабақтың ортасы

7-11







12-14









15-20






21-35

(Т,Ө,Қ) Оқушыларға дос, достық туралы бірнеше мақал айтып, мағынасын ашып беру.Оқушылардан өз достары туралы ойларын ортаға салуды сұраңыз.

Мұғалім достар туралы әнді таңдай алады.

Бірге қайталайық: Ән- песня- song- қазақша, орысша, ағылшынша айтып үйретіледі, танымдары дамытылады, ынтасын қалыптастырыңыз.

(МК)Ән үйрену: «Әнші балапан»әні қайырмасының әуенін қол қимылымен көрсетіңіз.Оқулықтағы сурет бойынша балардың тапсырманы дұрыс орындауына көмектесіңіз.

Көрсете отырып жоғары, төмен дыбыс биіктігінің айырмашылығын анықтайды.

Музыканың көңіл күйін эмоциялық түрде жеткізу үшін дауыс пен ұрмалы-шулы аспаптарды, музыкалық-пластикалық іс-әрекеттерді қолданыңыз.

Қарапайым би элементтерін жасау арқылы баланың қызығушылығын ашыңыз.

Әуенді сергіту жаттығу: «Ән»(Б.Аманжолов).

Бұл ән арқылы оқушы ұйқас туралы танымын ашады.Есте сақтау қабілетін дамыту үшін түрлі түсті суреттер пайдаланыңыз.

Әнді жұппен орындап, балалардың ынтасын, қызығушылығын ашу.

Қарапайым тілді, қимыл және музыкалық көрсетілімдерді пайдаланып, музыка жайлы өз сезімдері мен әсерін түсіндіре алуға баулығыз.


«Мың бір мақал»кітабы



Қазақ тілінде әндер мен минустар сайты:



«Әнші балапан»

(М.Омаров)




Түрлі түсті суреттер

Аудиожазба





Би элементтері





Аудиожазба

Түрлі түсті суреттер

Сабақтың соңы

35-45

(Ұ,Ө,Қ) Үйренген әнді пысықтаңыздар(жіптерді жүргізіп, үйренген әніңді тап).

Оқулықтағы сұрақтарға жауап бере отырып тақырыпты қорытыңыз.

Оқушылардың білімін бағалаңыз.

Түрлі түсті суреттер









Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее