«Весна — лето 2024»

Қысқа мерзімді жоспар сауат ашу презентация

Қысқа мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Сабақ: Мектеп шеберханасына саяхат. Р дыбысы мен әрпі.

Мектеп:Антон Макаренко

Күні:8.11.2016ж

Мұғалімнің аты: Батенова А.О

Сынып:1

Қатысқандар:17

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

  • Мәтінде кім? не? туралы айтылғанын анықтау.
  • Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру.
  • Оқу түрлерін қолдану.
  • Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау.
  • Жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Бағалау критерийлері

  1. Тыңдалған мәтіннің не туралы екенін анықтайды.
  1. Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсетеді, әріпті дыбыспен сәйкестендіреді.
  1. Сөздің мағынасын ажырату, оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды

(буындап, сөздерді толықтырып оқиды, сөздердің мағынасын ажыратады,жиі кездесетін сөздерді өмірмен байланыстырады, ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжайды)

Дескрипторлар

  • Берілген суретті атай алады
  • Тыңдалған мәтіннің не туралы екенін анықтай алады
  • Өмірмен байланыс орната отырып, мысал келтіре алады.
  • Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсете алады.
  • Әріпті дыбыспен сәйкестендіре алады.
  • Буындап оқи алады
  • Сөздерді толықтырып оқи алады
  • Жиі кездесетін сөздерді өмірмен байланыстыра алады
  • Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжайды

Тілдік мақсат

  • Мәтіннің тақырыбы мен негзгі ойын анықтайды
  • Дыбыс пен әріпті таниды және ажыратады
  • Оқу түрлерін қолданады
  • Оқиғаны болжайды
  • Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтайды.

Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: ара –пчела- bee

ара-пила-saw

Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі:

-Күшік қандай дыбыс шығарды?

- Бұл қандай дыбыс? Дауысты ма, әлде дауыссыз ба?

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Арала, ара сөздері қандай мағына береді?

-Отынды немен кесеміз?

-Қандай кезде күшік ырылдайды және үреді?

-Гүлдерді аралағанда ара не істейді?

-Балалар, сендерді ара шақты ма?

Сол кезде бізге не болады, араға ше?

Не себепті Р дыбысы дауыссыз деп ойлайсыз?

Ишара: қызыл түс – түсінбедім, сары түс– көмек керек, жасыл түс - тамаша

Алдынғы оқу:

Менің мектебім 1.1.8.1. Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау.(Өз аулаңның суретін сал)

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Ортақ тақырып: Менің мектебім 1-сынып  Күні:08 .11.16ж    Б ө л і м : Менің мектебім Бөлімше: Мектеп шеберханасына саяхат Тақырыбы: Рр дыбысы мен әрпі

Ортақ тақырып: Менің мектебім

1-сынып

Күні:08 .11.16ж

Б ө л і м : Менің мектебім

Бөлімше: Мектеп шеберханасына саяхат

Тақырыбы: Рр дыбысы мен әрпі

Мәтінде кім? не? туралы айтылғанын анықтау  әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру;  оқу түрлерін қолдану;  мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау;  жазу жолын , жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап , әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.
  • Мәтінде кім? не? туралы айтылғанын анықтау
  • әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру;
  • оқу түрлерін қолдану;
  • мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау;
  • жазу жолын , жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап , әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу.

Мақсаты:

1

2

1

1

Бағалау критерийлері 1.Тыңдалған мәтіннің не туралы екенін анықтайды. 2. Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсетеді, әріпті дыбысты сәйкестендіреді. 3.Сөздің мағынасын ажырату, оқу ,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды (буындап оқиды,сөздерді толықтырып оқиды ,сөздердін мағынасын ажыратады, жиі кездесетін сөздерді өмірмен байланыстырады, ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжайды)

Бағалау критерийлері

1.Тыңдалған мәтіннің не туралы екенін анықтайды.

2. Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсетеді, әріпті дыбысты сәйкестендіреді.

3.Сөздің мағынасын ажырату, оқу ,жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды

(буындап оқиды,сөздерді толықтырып оқиды ,сөздердін мағынасын ажыратады, жиі кездесетін сөздерді өмірмен байланыстырады, ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжайды)

Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсете алады  әріпті дыбыспен сәйкестендіреді   Берілген суретті атай алады Тындалған мәтіннің не туралы екенің анықтай алады Өмірмен байланыс орната отырып , мысал келтіре алады    Буындап оқи алады Сөздерді толықтырып оқи алады Жиі кездесетін сөздерді өмірмен байланыстыра алады Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжайды
  • Мәтіннің мазмұнын сурет арқылы көрсете алады
  • әріпті дыбыспен сәйкестендіреді
  • Берілген суретті атай алады
  • Тындалған мәтіннің не туралы екенің анықтай алады
  • Өмірмен байланыс орната отырып , мысал келтіре алады

  • Буындап оқи алады
  • Сөздерді толықтырып оқи алады
  • Жиі кездесетін сөздерді өмірмен байланыстыра алады
  • Ой ұшқырлығын иллюстрация бойынша болжайды
Тілдік мақсат Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды Дыбыс пен әріпті таниды және ажыратады Оқу түрлерін қолданады Оқиғаны болжайды Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтайды     Қазақша  Орысша  Ағылшынша ара пчела bee ара пила saw

Тілдік мақсат

  • Мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойын анықтайды
  • Дыбыс пен әріпті таниды және ажыратады
  • Оқу түрлерін қолданады
  • Оқиғаны болжайды
  • Каллиграфиялық, графикалық нормаларды сақтайды

  • Қазақша Орысша Ағылшынша

ара пчела bee

ара пила saw

Талқылауға арналған сұрақтар  -Арала, ара сөздері қандай мағына береді? -Отынды немен кесеміз? -Қандай кезде күшік ырылдайды және үреді? -Гүлдерді аралағанда ара не істейді? -Балалар, сендерді ара шақты ма? Сол кезде бізге не болады, араға ше?

Талқылауға арналған сұрақтар

-Арала, ара сөздері қандай мағына береді?

-Отынды немен кесеміз?

-Қандай кезде күшік ырылдайды және үреді?

-Гүлдерді аралағанда ара не істейді?

-Балалар, сендерді ара шақты ма?

Сол кезде бізге не болады, араға ше?

Менің мектебім 1.1.1.8

Менің мектебім 1.1.1.8

  • Берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау.
  • Өз аулаңның суретін салу .
Кәне, қанат жазайық, Қарлығаш боп ұшайық. Ұшып-ұшып алайық Қайта келіп қонайық!

Кәне, қанат жазайық,

Қарлығаш боп ұшайық.

Ұшып-ұшып алайық

Қайта келіп қонайық!

Ж о с п а р  Топқа бөлу. 1.Ара 2.Тырма 3.Күрек        Шарада бар, Шанада жоқ. Партада бар, Тақтада жоқ.  Рр

Ж о с п а р

Топқа бөлу.

1.Ара 2.Тырма 3.Күрек

Шарада бар,

Шанада жоқ.

Партада бар,

Тақтада жоқ.

Рр

О р т а с ы  Тапсырмалар орындату:     1-тапсырма. Мәтінді тыңдата отырып, жаңа дыбысты тану. Кері байланыс. Бағдаршам.

О р т а с ы Тапсырмалар орындату:

1-тапсырма. Мәтінді тыңдата отырып, жаңа дыбысты тану.

Кері байланыс. Бағдаршам.

2-тапсырма Сөздерді және сөйлемдерді буындап оқыту.  ар ара ра ар а рал ар а нар а ра а ра ла нар А нар  А ра, а ра, а ра лар! А лан, а ра а ра ла.  ар ара ра ар а рал ар а нар а ра а ра ла нар А нар  А ра, а ра, а ра лар! А лан, а ра а ра ла.  Кер і байланыс “Бағдаршам”

2-тапсырма

Сөздерді және сөйлемдерді буындап оқыту.

ар ара ра

ар а рал ар а нар

а ра а ра ла нар А нар

А ра, а ра, а ра лар!

А лан, а ра а ра ла.

  • ар ара ра ар а рал ар а нар а ра а ра ла нар А нар А ра, а ра, а ра лар! А лан, а ра а ра ла.

Кер і байланыс “Бағдаршам”

3-тапсырма “ Ойлан, тап” ойыны арқылы р дыбысын сөз басы, ортасы, аяғында тұрғанын табу. Кері байланыс. Бағдаршам.

3-тапсырма

“ Ойлан, тап” ойыны арқылы р дыбысын сөз басы, ортасы, аяғында тұрғанын табу.

Кері байланыс. Бағдаршам.

Сергіту сәті  “Қарлығаш” биі

Сергіту сәті “Қарлығаш” биі

Дәптермен жұмыс 11

Дәптермен жұмыс

11

Суретпен жұмыс. Оқулықтағы 3-тапсырманы орындау. Ребусты шешіп, шыққан сөзге сөйлем құрау. 2. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындау. Жаңа сөздерді оқу. 3.Оқулықтағы 1-тапсырманы орындау. Тыңдалған мәтіннің мазмұнын айту.

Суретпен жұмыс.

  • Оқулықтағы 3-тапсырманы орындау.

Ребусты шешіп, шыққан сөзге сөйлем құрау.

2. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындау.

Жаңа сөздерді оқу.

3.Оқулықтағы 1-тапсырманы орындау.

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын айту.

Қосымша мәліметтер  Шығармашылық тапсырма

Қосымша мәліметтер Шығармашылық тапсырма

  • Оқушы-мұғалім-ата-ана арасындағы байланысты жүзеге асыру үшін оқушыларға ата-аналарымен бірге Асханада, Қонақ бөлмеде, Жатын бөлмеде Р дыбысы кездесетін сөздердің атын жазып келу.
Бағалау 1. “Бағдаршам” әдісі 2. Бағалау парағы

Бағалау

1. “Бағдаршам” әдісі

2. Бағалау парағы

Музыка Дүниетану Жаратылыстану АКТ Құндылықтармен  байланыс.  (өмірмен)
  • Музыка
  • Дүниетану
  • Жаратылыстану
  • АКТ
  • Құндылықтармен байланыс. (өмірмен)
Рефлексия Сабақтың мақсаттары мен оқу мақсаттары орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім, неге? Сабақ мақсаты орындалды деп ойлаймыз. Қорытынды бағалау. Ең жақсы өткен 2 нәрсені атап кетіңіз? “ Ойлан, тап!” ойыны. Видеороликтер. Қандай 2 нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді? Артикуляциялық жаттығулар. Рахмет, рұқсат па, ризамын сөздерінің өмірмен байланысын тапқанда... Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекеленген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? Р дыбысын айта алмайтын оқушыларды білдім.

Рефлексия

Сабақтың мақсаттары мен оқу мақсаттары орындалды ма ?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім, неге?

Сабақ мақсаты орындалды деп ойлаймыз.

Қорытынды бағалау.

Ең жақсы өткен 2 нәрсені атап кетіңіз?

  • “ Ойлан, тап!” ойыны.
  • Видеороликтер.

Қандай 2 нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді?

  • Артикуляциялық жаттығулар.
  • Рахмет, рұқсат па, ризамын сөздерінің өмірмен байланысын тапқанда...

Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекеленген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім? Р дыбысын айта алмайтын оқушыларды білдім.

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее