«Весна — лето 2024»

Конспект урока доброты для учащихся 1 класса

Воспитывать гармонично развитую личность в каждом ребенке. Воспитывать позитивное мышление. Учить размышлять о разных сторонах жизни и свойствах человеческого характера, способствовать глубокому проживанию темы. Раскрыть смысл понятия "доброта". Убедить детей в исключительной практичности и жизненной необходимости нравственных категорий: Доброта, Любовь, Дружба, Взаимопомощь, умение прощать. Учить в игровой ситуации и в жизни различать добро и зло, красоту и безобразие, подвиг и предательство. Торжество добра.Развивать творческие возможности детей.

Олимпиады: Биология 5 - 11 классы

Содержимое разработки











Творче мислення і сучасні методи його формування до школярів за досвідом

Ш.О. Амонашвілі на уроках позакласного читання «Слова подарунки»



































Підготувала вчитель початкових класів:

Сехіна О.Г.











Тема: Слова подарунки.

Мета: створювати умови для того, щоб учні усвідомили величезну силу добрих почуттів, слів, думок, вчинків, власну відповідальність за свої вчинки; допомагати дітям пізнавати себе; розвивати інтерес до життя, спостережливість, уміння давати точний і чіткий опис подій; виховувати сміливість висловлюватись, прагнути обмірковувати, бажання знати більше.

Обладнання: сюрприз-подарунок (коробочки), конверти із завданнями, планшети, книга В.О. Сухомлинського «Квітка сонця», мультимедійний проектор.



Хід уроку

І. Організація уроку

- Здрастуйте, діти! ( промовляють діти з вчителем це слово в різному тоні з почуттям декілька разів)

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  • Скажіть, будь ласка, скільки раз на рік кожна людина святкує свій день народження?

  • Так, один раз. Але ж це так сумно.

  • А якби два рази було, що змінилось? ( У два рази більше було гостей, подарунків)

  • А ви любите казки?

  • І я люблю казки, хоча вже доросла. А хочете послухати? (Так)

  • Я розповім, а ви подумайте, про що ця казка.

  1. Слухання казки.

  • У маленького хлопчика було день народження. До нього приходили гості.

  • А з чим приходять гості? ( З подарунками)

  • А які можуть бути подарунки? ( Книги, цукерки, велосипед, планшет…..)

  • До хлопчика приходив один гість, другий ……. і всі звичайно з подарунками. Він чекає з нетерпінням наступного гостя і міркував, з яким подарунком ще до нього прийдуть. Задзвенів дзвоник, він кидається до дверей, відкриває і бачить, такий самий хлопчик, як і він. Стоїть і сором’язливо посміхається.

  • Хто ти? - питає іменинник. Я тебе не знаю і я тебе не кликав.

  • Я твій небесний друг, - відповідає хлопчик. Прийшов, щоб тебе привітати з днем народженням. Я приніс тобі подарунки.

  • Які подарунки, якщо у тебе в руках нічого немає?

  • Мої подарунки це слова. Я їх прошепчу тобі на вухо. Після того, як іменинник нахил голову і слухав слова….йому закортіло ще раз поглянути на незнайомця, але він зник. Він незадоволений закрив двері.

  • Слова, теж мені подарунки, - сказав іменинник. Якщо він дійсно прийшов з небес, то хоча б приніс мені хмаринку або зірку. А він слова якісь подарував. І залишився незадоволений подарунком.

  • Ось, бачите, яка казка. Я теж прийшла до вас зі своїми словами.

  • Уявіть, що в кожного з вас сьогодні день народження і чи сподобаються мої слова подарунки?

  • А якщо не сподобаються, поверніть їх. Я заберу із собою. Але просто я їх вам не віддам, ви повинні самі розгадати, забрати їх.

  • Як ви думаєте, скільки слів я хочу вам подарувати? (Діти дивляться на 2 слайд)

  1. Усвідомлення опорних знань

  • Так, три слова. Запамятайте, від слів залежить багато чого..слова треба берегти.

  • Відгадайте це слово і прошепотіть мені на вухо. (Щоб кожен міг сказати)

  • Так, любов. Давайте разом вимовимо це слово – любов.

  • Вам подобається? Залишити вам це слово чи забрати із собою? (Так)

  • Я вам його залишаю.

2 слайд











  • А що таке любов?

  • Так, це відповідальність, щирість, повага. До кого проявляють любов, ці почуття?

3 слайд
- А тепер запишіть мій подарунок.

4 слайд









  • А хочете послухати ще одну казку? (Так)

  • Жили на проти один одного два товариша. Один вирішив, що вони сумно живуть і говорить іншому.

  • Давай, будемо сперечатись, - каже перший сусід.

  • Я не можу це робити? І для чого?

  • Наприклад, це моя цегла? А ти мені стверджуєш, що твоя? (підходжу до дітей і спробую посперечатись)

  • Але діти в нас урок слова подарунки, щоб зупинити їх, потрібно мати інші якості людини.

5 слайд













  • Заповніть картку і дізнаєтесь наступний подарунок.

  • Так, серце.

  • Які слова повинно містити наше серце? (Благородство, делікатність, радість, чесність)

  • Як ви розумієте слово – делікатність? Радість? Благородство?

6 слайд













  • Другий мій подарунок це серце, запишіть.

  • Але можна сказати «Серце народжує любов».

  • А як ми з вами називаємось? (Людьми)

  • Всі ці цінності повинні бути в людині.

  • Ось вам і третій подарунок – ЛЮДИНА.

  • Візьміть карточку №3 і складіть вислів

  • 7 слайд













  • Виберіть тільки одне слово і що у вас вийде? (Любов, Серце чи Людина)



8 слайд











  • А тепер давайте пригадаємо всі три подарунки. ( Любов, Серце, Людина)



9 слайд











  • У останньому вислові повинно бути 2 слова.



10 слайд









11 слайд

















  • Так, «Добра людина із доброго серця виносить добро».

  • Покажіть, де у вас серце? (кладуть руки на серце)

  • А яке у вас серце, поговоріть з ним.

  • А якщо повернемося до наших сусідів, які уявно сперечались за цеглину. Щоб ви тепер відповіли? ( Візьми, тобі більше вона потрібна чим мені)

  • А тепер всі три слова подарунки нам потрібні для іншого вислову.

13 слайд













  • Про що сьогодні говорили на уроці?

  • Якими ви сьогодні повернетесь додому, такими якими прийшли чи ні?

  • Живіть з цими мудрими словами.

  • Дякую, що ви мені допомогли провести урок.

  • Візьміть аркуш і подаріть мені своє слово, яке вам не жалко.

14 слайд

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее