«Весна — лето 2024»

Мәтінді пішімдеудің негізгі әдіс-тәсілдері

Білімділік: Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдерітуралы оқушылардың білімдерін кеңейту. Өз бетімен жұмыс жасауға мүмкіндік беру. Практикалық тапсырмалар жасату арқылы қолдана алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелілік: Оқушыларды тәрбиелікке,ұптылыққа,тиянақтылыққа үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін,логикалық-абстракциясын дамыту

Олимпиады: Информатика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Информатика.6 –сынып.

Күні : 03.02.2017

Пән мұғалімі:Сабитов А.Н.

Сабақтың тақырыбы.

Мәтінді пішімдеудің негізгі әдіс-тәсілдері

Мақсаты.

Білімділік: Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдерітуралы оқушылардың білімдерін кеңейту. Өз бетімен жұмыс жасауға мүмкіндік беру. Практикалық тапсырмалар жасату арқылы қолдана алу дағдысын қалыптастыру.

Тәрбиелілік: Оқушыларды тәрбиелікке,ұптылыққа,тиянақтылыққа үйрету.

Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін,логикалық-абстракциясын дамыту

Жұмыс нәтижесі.

Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері

Сілтеме.

Информатика. 6-сынып. Оқулық 2014жыл.«Арман ПВ» Мұхамеджанова С.Т,Тен А..С. . ІІ деңгей Мұғалімдерге арналған нұсқаулық. Өзық сабақ. Әдістемелік құрал. Электрондық оқулық.

Қолданылған әдіс-тәсілдер.

АКТ-ны қолдану; СТО үйрету; Жеке жұмыс; Жұптық жұмыс. Топтық жұмыс1

Ресурстар

Оқулық, дәптер, Стандартты бағдарламаPaint, Интерактивті тақта, компьютерлер, Интернет желісі,

Сабақ жоспары.

  1. Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою.

  2. Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша.

  3. Рефлексия.

  4. Біліп келуге.

Біліп келуге.

Сызықтық алгоритмдерді программалау.

Ойлауды Блум

бойынша жіктеу

Мақсат

Тапсырма түрі.

Түрткі(сұрақ,тапсырма,жағдаят)

Нәтиже

Бағалау

критерийлер

дескриптор

Ұпай

Жиынтық баға

Білу







10 мин.

Үй тапсырмасы

бойынша

білімін анықтау.

«Сәлемдесу тренингі» ойыны арқылы сыныпта психологиялық ахуал қалыптастыру.

«Нөмірленген және маркеленген тізімдер .Мәтінді редакциялау» Карточкалар.тақырыбын интерактивті тақтадағы суреттері қайжерде не мақсатта қолданады? деп сұраймын. «серіппе доп» әдісі арқылы оқушылар бір-біріне сұрақ қояды да лақтырады және ол оқушы жауап беріп екінші оқушыға лақтырады.

Өткен тақырып бойынша алған білімдері анықталады.

Білім көлемін зерделеу.


Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері

біледі.

3


Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері жартылай біледі

2

Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері өте аз біледі.

1

Түсіну








15 мин.

Нөмірленген және маркеленген тізімдер .Мәтінді редакциялау

мағынасын ашу, қызметтерін компьютермен жұмысты жасау арқылы

игерту.


Сыныпты 3 топқа бөлу.

(Мозайка арқылы 3 топқа бөлу) ИНТ.акт тақтада Типография сурет туралы ой пікі деген сұрақ қою арқылы жаңа сабаққа жол ашамын.

«Баяндама» (ИОӘҚСЖЖБ-104 бет) оқыта үйрету ойыны.

Мәтінді оқиды, сурет, белгі, сызба салып түсіндіріп береды. Сурет сызбалары мазмұндылығын және әсемдігі бойынша басқа топтар қадағалап бағалайды.


Тақырыптың басты идеясын табуСызықтық алгоритмдерді программалау түсіндіреді.

Тақырыптың басты идеясын

түрлері мен қолдануларын

түсіндырумен орындап мысалдар корсету.

Тапсырманы толық орындады

3


Қателіктері болды

2

Мүлдем орындай алмады

1

Қолдану







10 мин.

Тақырып тапсырмаларын

орындау барысында қолдану.

Деңгейлік тапсырмалар.

  1. Қадам:А Мәтін пішімдеу

  2. Қадам: В тәсілдері

  3. С деңгейлі және 1,2- қадамдарды орындап корсетеды.


Сергіту:Бейнежазба бойынша



Алған білімін тәжірибеде қолдана

алады.

Іс-тәжірибе жасау дағдысын қалыптастыру

Үш қадам

3


Екі қадам

2

Бір қадам

1

Талдау



5 мин.

Тәжірибеде жасаған жұмыстарын түсіндіру, талдау.

Әр топтың жасаған жұмыстарына талдау жасау. «Қатені тап» әдісі арқылы топтар бір-бірінің қатесін түзетеді.


Өзара пікірталасқа түсіп, жауаптың дұрыстығын дәлелдейді.

Пікірталасқа түсу.

диалог құрып,қорытынды жасайды

3


тек диалог құрайды

2

жұмысқа қатыспайды

1

Жинақтау




2 мин.

Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері

мысалдарын

салыстыру , шешім шығару.

«Талқылау» әдісі арқылы сабаққа белсене қатыспай отырған оқушылардан шығарамын.

Ерекшеліктерін және ұқсастықтарын салыстыра нақтылайды.

Жағдаяттан шыға білу құзыреті.

Толық шықты

3


Қиналды

2

Шыға алмады

1

Бағалау

4 мин

Ойын жинақтауға дағдыландыру.

Ой-толғаныс. Мәтінді пішімдеудің негізгі тәсілдері

Біліп келуге: Тақырыпты оқып,тест сұрақтарына жауап


Ойланып шешім қабылдайды, ізденеді.

Логикалық ойы.

Креативті

3








Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее