«Зима 2025»

My favourite subject

Сабақтың тақырыбы: My favourite subject.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: “ My favourite subject” шағын тақырыбы бойынша « Scholl”, «School subjects» тақырыптары бойынша оқушылардың лексикалық дағдысын қалыптастыру; оп, іп, at, next to көмекші сөздері қолдану дағдысын бекіту; оқу құралдарна деген өз қарым-қатынастарын білдіру, оның ішінде сүйікті затын бөліп көрсете алуға үйрету, wr әріп тіркесін оқу дағдыларын қалыптастыру;

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту арқылы оқушылардың тілін дамыту, диалогтік сөйлеу мәдениетін қалыптастыру; талдау, салыстыру қабілетін дамыту,сабақтағы өз әрекетін және сыныптасры әрекетін бағалау білігін дамыту.

Тәрбиелік: өз отбасының үлкен \кіші мүшелеріне/ мұғалімге/ сыныптастарға құрметпен қарауға жауапкершілік, тәртіптілік жеке басының қадірін сезіне білуге баулу, сыныптастар жетістігіне қуанужәне ықтимал сәтсіздігіне қайғыра білу сезімдерін қалыптастыру.

Құрал-жабдықтар:

  • Мұғалім үшін: СD disk
  • Оқушы үшін: жұмыс дәптер, оқулық.

Пәнаралық байланыс: қазақ, ағылшын тілі

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Т: Good morning, children!

Ch: Good morning teacher!

T: I’m glad to see you!

T: How are you ?

Ch: Fine, thanks. And you?

T: I’m OK

T: Tell me, please, what day is it today? What date is it today?

  1. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.
Олимпиады: Английский язык 2 - 11 классы

Содержимое разработки

Пән мұғалімі: Мұханова Гүлзада

Сынып: 3

Сабақтың тақырыбы: My favourite subject.

Сабақтың мақсаты:

Білімділік: “ My favourite subject” шағын тақырыбы бойынша « Scholl”, «School subjects» тақырыптары бойынша оқушылардың лексикалық дағдысын қалыптастыру; оп, іп, at, next to көмекші сөздері қолдану дағдысын бекіту; оқу құралдарна деген өз қарым-қатынастарын білдіру, оның ішінде сүйікті затын бөліп көрсете алуға үйрету, wr әріп тіркесін оқу дағдыларын қалыптастыру;

Дамытушылық: Сөздік қорын байыту арқылы оқушылардың тілін дамыту, диалогтік сөйлеу мәдениетін қалыптастыру; талдау, салыстыру қабілетін дамыту,сабақтағы өз әрекетін және сыныптасры әрекетін бағалау білігін дамыту.

Тәрбиелік: өз отбасының үлкен \кіші мүшелеріне/ мұғалімге/ сыныптастарға құрметпен қарауға жауапкершілік, тәртіптілік жеке басының қадірін сезіне білуге баулу, сыныптастар жетістігіне қуанужәне ықтимал сәтсіздігіне қайғыра білу сезімдерін қалыптастыру.

Құрал-жабдықтар:

  • Мұғалім үшін: СD disk

  • Оқушы үшін: жұмыс дәптер, оқулық.

Пәнаралық байланыс: қазақ, ағылшын тілі

Сабақтың барысы:

  1. Ұйымдастыру кезеңі.

Т: Good morning, children!

Ch: Good morning teacher!

T: I’m glad to see you!

T: How are you ?

Ch: Fine, thanks. And you?

T: I’m OK

T: Tell me, please, what day is it today? What date is it today?

  1. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау.

  • Балалар, сүйікті пәндеріңді атаңдар.

Мұғалім оқушылардың ұнататын пәндерін нақтылайтын сұрақтар қоя алады.

  • Бүгінгі сабақта не туралы айтамыздеп ойлайсыздар? Дұрыс, бүгінгі сабақтың тақырыбы: «My favourite subject». Бұл «Менің сүйікті пәнім» дегенді білдіреді. Кейбір оқу пәндерінің атаулары ана тіліндегі атауларға ұқсас болғандықтан оларды жаттап алу қиын болмайды. Мысалы, ағылшын тіліндегі «music» сөзі қай пәнді білдіреді? Дұрыс, бұл сөз барлықтарың жақсы көретін «Музыка» пәнін білдіреді. Бірақ сендер барлық сабақты бірдей жақсы оқып, жауапкершілікпен қараудың маңызды екендігін естеріңде сақтаңдар, өйткені қазіргі замандаадамға жан – жақты білім һажет.

Оқулықпен жұмыс.

1 - жаттығу. Look at the pictures and answer the questions7

Оқушылар 2 – жаттығуға берілген суреттерге сүйене отырып сұрақтарға жауап беруі тиіс.

  1. Who can you see the picture?

  2. Are children sitting at their desks

2 – жаттығу. Listen and read

Оқушылар суреттерге ұсынылған мәтінге сүйене отырып, таспаға жазылған жазбаны тыңдайды.

Favourite – ұнату, жақсы көру

Subject - сабақ

Discuss – талқылау

After school – мектептен кейін

3 – жаттығу. Prepositions

In on at next to


4 – жаттығу. Wh қосарлы әрпінің «w» дыбысы ретінде оқытылады.

Мысалы: what, where, when, why, white

Сергіту сәті

Up, down, up, down (қолымызды жоғары көтереміз, төмен түсіреміз)

Which is the way to London Town? (бір орында тұрып жүреді)

Where? Where? (қолымызды көзімізге қойып, оңғаб солға бұрыламыз)

Up in the air (жоғарыға қараймыз)

Close your eyes (көзімізді жұмамыз)

And yor are there! (қолымызды екі жаққа созамыз)


6. Білім мен әрекет ету тәсілдерін бекіту.

Дәптермен жұмыс

1 – жаттығу. Match the words to the pictures.Пәндердің атауларын олардың суреттегі бейнесі бойынша сәйкестендіру.

2 – жаттығу. Answer the questions

Оқушыларға сұрақтарды көпше әлде жекеше түрде қойылғанына назар аударту.

  1. What’s her favourite subject?

  2. What are her favourite subjects?

3-жаттығу. Complete the sentences with the prepositions from the box.

(in, on, at, in, next to)

  1. I live ____ a big house. 3.There is a library __ the street.

  2. Andy is sitting ___ the table. 4. There is a bookshop ____ my house.

5. There are many books __ the table.

4- жаттығу. Listen and complete the table. Put the (V) in the right box.


PE

English

Russian

Kazakh

Art

Music

Tair





v


Amanda






V

Nazgul



v




Maksat




V



7.Conclusion.

-Балалар,сабағымызды аяқтамас бұрын оны қорытындылайық. Бүгін сендер қандай жаңа мағлұмат алдыңдар? Нені үйрендіңдер? Қалай ойлайсыңдар, сабақтың басында қойылған міндеттерге қол жеткізе алдық па? Жарайсыңдар! Әрқайсысың сабақта жұмыс жасадыңдар. Енді жұмыс дәптерлеріңді ашып, сабақтағы жетістіктеріңді бағалаңдар

8. Уйге тапсырма беру.

Жұмыс дәптердегі 5-жаттығу.Оқулықтағы 1-жаттығуға сүйене отырып, сөйлемдердегі бос орындарға тиісті сөздерді жазып шығады.

9. The lesson is over, GOOD-BУE!

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее