«Весна — лето 2024»

Оқу мен оқытудағы кедергілер және оларды шешу жолдары

В работе раскрываются основные виды барьеров в процессе внедрения новых подходов в обучении. Подробно рассматривается и описывается личностный барьер, возникающий в процессе оценивания деятельности учащихся. Учителем предлагается вариант использования критериальной системы оценивания на уроках, раскрывается суть данной системы и описывается алгоритм действий.

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Еңбекшіқазақ ауданы

«Балтабай орта мектебі –мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ






«Оқу мен оқытудағы кедергілер және оларды шешу жолдары»

коучинг  жоспары







Алимходжаева Марфуга Каламаевна





Тақырыбы

«Оқу мен оқытудағы кедергілер және оларды шешу жолдары»

Мақсаты

Оқытудағы кедергі болатын факторларды айқындау, теріс әсер ететін факторларды қарастырады, олардың жою жолдарын анықтайды.

Күтілетін нәтиже

Мұғалімдер оқуда болатын кедергілерді анықтайды және шешу жолдарын қарастырады, оны тәжірибелерінде қолданады.

Түйінді сөз

Кәсіби білім біліктіліктері өседі, тәжірибе алмасады.
Оқыту мен оқу туралы жаңа идеялар тауып жұмыстанады

Ресурстар

Алма, постерлер, маркер, стикерлер, слайд, видео-роликтер

 

Сабақтың барысы

Кезеңдері:

Уақ.

Коуч әрекеті

Коучингке қатысушылар әрекеті

Тренинг

 

 

 

 

 

 


5 мин

«Кедергіден өту» тренингі, шартын түсіндіреді.

Мен бүгін сіздерді бір себет алма әкелдім. Бірақ ол үшін кедергіден өтулеріңіз керек.

Кедергі деген не?

Сізге не кедергі болды, одан қалай өттіңіз?

Бүгінгі сабағымыз не туралы болмақ?

Қатысушылар керілген жіптің бірінен аттап, бірінен еңкейіп өтеді де, өздері алма таңдап алады.



Сұраққа жауап береді. (бірнешеуі)

Топқа бөлу

 

 

2 мин

 Қолдарындағы алма түстері арқылы топқа бөлінеді.

1 топ.

2-топ.

3-топ .

Ой шақыру

3 мин

Менің жұмыс барысындағы ең бірінші кедергім?

Әр топ «бұлтқа» өздерінің ортақ кедергісін жазып, келесі топқа береді

Топпен және жеке жұмыс

10 мин

Кедергіден шығу жолы қандай?



  Мұғалімдер алдарында жатқан кедергілермен танысып, әр топ мүшесі алдында жатқан тамшыға кедергіден шығу жолын жазып, бұлтты тамшылармен түсіндіре отырып, тақтаға орналастырады

Бағалау

5 мин

Шешімі нақты және түсінікті болды ма? Топтар өздерінің сұрақтарына нақты жауап ала алды ма ?

Жауабы толық және нақты болған топқа әр топ мүшесіне жасыл түсті конфеттен

Жауабы толық емес , түсініксіз болған топқа әр топ мүшесіне қызыл түсті конфеттен беріледі

Топпен жұмыс

5 мин

1.Бүгінгі таңда мектеп басшысы қандай болу керек ?

2.Мұғалімнің кедергісіз шыңға шығу жолы қандай болмақ?

3. «Кедергі» сөзінің әріптеріне байланысты сөздер құру

Берілген постерлерді топпен талқылап толтыру.

Постер қорғау

6 мин

Постер қорғауға әр топқа 2 мин беріледі.

Постердегі басшы бейнесін, шыңға шығу жолын, кедергі сөзін талдайды

Кері байланыс

 5 мин

«Шуақты күн»

Бұлттар жайылып кету үшін, жаңбыр тез басылу үшін бізге әрқашан күн ашық болып, шуақтарын шашуы тиіс

Күн шуақтарына әріптестеріне кедергілері болмай жұмыс істеу үшін тілектер жазады

Сергіту сәті

4 мин

Бірігіп ән айту


«Өміріңе немқұрайлы қарама» әнін бірігіп айту


Бәріңізге көп - көп рахмет айтамыз. Өздеріңізбен бірге жұмыс жүргізу үлкен ғанибет. Біз бүгінгі жұмысымызда алға қойған міндеттерімізді орындадық деп ойлаймын. Сіздерге кәсіби қызметтеріңізге табыс тілеймін кездескенше.










Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее