«Зима 2025»

Презентация урока "Г дыбысы мен әрпі"

Сабақтың тақырыбы

Мен және табиғат. Г дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту

1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

Мен және табиғат. Г дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Ширату жаттығу

Бала,бала,балақан,

Кәне қайсы алақан?

Саусақтарың әйбат,

Былай,былай ойнат.

– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Қандай өзгеріс байқадың?

моншақ моншағы

қармақ ы қармағы

тарақ тарағы

Кері байланыс «Бас бармақ»

Шаттық шебері

Сабақтың ортасы

8 минут

№1 Оқылым.

Ше-ге Не-геш гүл

е-геу ар-да-гер Гүл-нұр

не-ге ке-ре-ге е-гін

Маса неге шағады?

Жұлдыз неге ағады?

Бүлт неге ауады?

Жаңбыр неге жауады?

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

1 минут

Жел бетке еседі

Жайқалады ағаштар.

Жел басылды,күн шықты,

Жадыраймыз біз енді.

Алақанды соғамыз,

Тәртіпті біз боламыз.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма

8 минут

Аяқталуы

16 минут

№2 Тыңдалым бойынша сұрақтарға жауап беру.

  • Айнұр не деуі мүмкін?
  • Гүлнұрдың іс-әрекетін талқылаңдар.

№3

Қандай өзгеріс байқадыңдар? Қорытынды шығарып көріңдер.

Ендеше, бүгінгі біздің танысатын әріпіміз Гг дыбысы

дауыссыз,созып айтуға келмейді.

№4 Жазылым

Жазу дәптеріне Гг әріпін әдемі етіп жазайық

№5 Оқылым

Қандай өзгеріс байқадыңдар?

терек терегі

шелек г шеле…

күрек күрегі.

көйлек көйле.

Кері байланыс «Үш шапалақ»

№6 Венн диаграммасы

Дауысты Дауыссыз

Оқулық, дәптерлер.

Сабақтың соңы

2 минут

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті салынған суреттерді таңдау.

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруде үнемі кері байланыстар жасап отыру керек.

Қабілеті жоғары оқушыларға деңгейлік тапсырмаларды үнемі беру керек.

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Мен және табиғат  Г дыбысы мен әрпі Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы Социал негізгі мектебі Пән мұғалімі: Елиясова Гүлбану Исақызы Сынып: 1

Мен және табиғат

Г дыбысы мен әрпі

Солтүстік Қазақстан облысы

Шал ақын ауданы

Социал негізгі мектебі

Пән мұғалімі: Елиясова Гүлбану Исақызы

Сынып: 1

1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту 1.8 Берілген тақырыпқа  әңгіме құрап айту 1.7 Тыңдалған  материал бойын- ша өз пікірін айту

1.9 Сөздерді,

дыбыстарды

орфоэпиялық

нормаларға

сәйкес дұрыс айту

1.8 Берілген

тақырыпқа

әңгіме құрап айту

1.7 Тыңдалған

материал бойын-

ша өз пікірін айту

Шаттық шеңбері

Шаттық шеңбері

Ширату жаттығулары  Қандай өзгеріс байқадың?  моншақ монша ғ ы  қармақ ы қарма..  тарақ тара...  Кері байланыс «Бас бармақ»

Ширату жаттығулары

Қандай өзгеріс байқадың?

моншақ монша ғ ы

қармақ ы қарма..

тарақ тара...

Кері байланыс «Бас бармақ»

Оқулықтан 79 бет 4 тапсырманы қалай әңгімелер едіңдер?

Оқулықтан 79 бет 4 тапсырманы қалай әңгімелер едіңдер?

№ 1 Оқылым. Ше-ге Не-геш гүл е-геу ар-да-гер Гүл-нұр не-ге ке-ре-ге е-гін  НЕГЕ? Маса неге шағады? Жұлдыз неге ағады? Бұлт неге ауады? Жаңбыр неге жауады?

№ 1 Оқылым.

Ше-ге Не-геш гүл

е-геу ар-да-гер Гүл-нұр

не-ге ке-ре-ге е-гін

НЕГЕ?

Маса неге шағады?

Жұлдыз неге ағады?

Бұлт неге ауады?

Жаңбыр неге жауады?

Сергіту сәті Жел бетке еседі Жайқалады ағаштар. Жел басылды,күн шықты, Жадыраймыз біз енді. Алақанды соғамыз, Тәртіпті біз боламыз.

Сергіту сәті

Жел бетке еседі

Жайқалады ағаштар.

Жел басылды,күн шықты,

Жадыраймыз біз енді.

Алақанды соғамыз,

Тәртіпті біз боламыз.

№ 2 Тыңдалым   № 2 Тыңдалым бойынша сұрақтарға жауап беру.   Айнұр не деуі мүмкін?   Гүлнұрдың іс-әрекетін талқылаңдар.

2 Тыңдалым

№ 2 Тыңдалым бойынша сұрақтарға жауап беру.

 Айнұр не деуі мүмкін?

 Гүлнұрдың іс-әрекетін талқылаңдар.

Ендеше, бүгінгі біздің танысатын әріпіміз Гг дыбысы дауыссыз,созып айтуға келмейді.

Ендеше, бүгінгі біздің танысатын әріпіміз Гг дыбысы

дауыссыз,созып айтуға келмейді.

Жазылым № 3 жазу дәптеріне Гг әріпін әдемі етіп жазайық

Жазылым

№ 3 жазу дәптеріне Гг әріпін әдемі етіп жазайық

Айтылым  Қандай өзгеріс байқадыңдар?   терек тере г і  шелек г шеле…  күрек күрегі...  көйлек көйле...  Кері байланыс «Үш шапалақ»

Айтылым

Қандай өзгеріс байқадыңдар?

терек тере г і

шелек г шеле…

күрек күрегі...

көйлек көйле...

Кері байланыс «Үш шапалақ»

Венн диаграммасы Дауысты Дауыссыз

Венн диаграммасы

Дауысты

Дауыссыз

Рефлексия Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйім қандай болды? Не білдім? Нені есіме сақтаймын? Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Рефлексия

Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйім қандай болды? Не білдім? Нені есіме сақтаймын?

Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее