«Весна — лето 2024»

Природа океанов Тихий океан

Урок к теме Океаны.Тихий океан. На уроке дети знакомятся с океанами. Работают в группах. Итог урока віИтог урока тест за компьютером

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки











УРОК ПРИРОДОЗНАВСТВА

4 клас

ТЕМА «ПРИРОДА ОКЕАНІВ.

ТИХИЙ ОКЕАН.»





вчитель: Андрухіна

Тетяна Сергіївна









ТЕМА: ПРИРОДА ОКЕАНІВ ТИХИЙ ОКЕАН.

Мета уроку:

Навчальна: продовжувати формувати уявлення про поверхню Землі, її зображення на карті, уміння читати карту і працювати з нею, сформувати уявлення про світовий океан, ознайомити з особливостями Тихого океану, висвітлити значення океану та використання його багатств людиною;

Розвивальна: формувати вміння логічно міркувати, чітко висловлювати свою думку, узгоджено працювати індивідуально, в парах, групах;

Виховна: виховувати спостережливість, захопленість неповторністю і величчю природи океанів.

Обладнання: комп’ютери, проектор, роздатковий матеріал, картки, тест з використанням комп’ютера, підручник,

Міжпредметні зв’язки: інформатика, історія, читання.



ХІД УРОКУ:

І. Організація класу(1хв)

Доброго дня! Мене звуть Тетяна Сергіївна. І я з вами сьогодні проведу урок природознавства.

  • З яким настроєм ви прийшли на урок? (гарним, сумним, веселим)

  • Яка обстановка повинна бути на уроці?(робоча)

Отже давайте створимо робочу обстановку.( 2 слайд)

Я розраховую на вашу підтримку і допомогу. І вам бажаю бути:

«У» – усміхненими

«С» – спокійними

«П» – працьовитими

«І» – ініціативними

«Х» – хоробрими

«У» – умілими

Інакше кажучи – УСПІХУ!

А зараз усміхніться один одному, подумки побажайте собі і мені успіхів .

ІІ. Підсумок фенологічних спостережень.(1 хв)

Давайте подивимось у вікно, Яка погода на вулиці. А зараз один і з вас побуде синоптиком і розповість нам про неї.

СИНОПТИКА (виступає дитина).(3 слайд)









На минулому тижні на території с. Високого Харківської області спостерігалася переважно хмарна снігова погода. До нас прийшли заморозки. Температура опустилася нижче 0. Сьогодні температура…, стан неба …(похмурний, ясний), вітер (сильний, слабкий, помірний), опади ( сніг, дощ якщо є).

ІІІ Повідомлення теми та завдання уроку (7 хв)

Глобус крутиться(слайд 4)

Вчитель: Подивіться, яка чудова наша планета. Як називають нашу планету? ЗЕМЛЕЮ. А якщо подивитись на колір Землі, як ще? (блакитною планетою) Чому? (2/3 планети вода) Як ви гадаєте яка тема нашого уроку? Правильно, сьогодні будемо вести мову про океани, а саме ПРИРОДА ОКЕАНІВ.

Тому наш урок незвичайний- УРОК - ПОДОРОЖ. Ми відправляємся на фрегаті в навколосвітнє плавання. А чи зможемо ми пропливти через усі океани? (Так, тому що вони з’єднані один з одним і Земля кругла)

(Слайд 5)

А хто допоможе пригадати, які океани є на нашій планеті? Скільки їх? Давайте знайдемо їх на фізичній карті і пропливемо на нашому кораблі через всі 4 океани (Тихий, Індійський, Атлантичний, Північний Льодовитий,). Авсі океани утворюють один великий СВІТОВИЙ ОКЕАН.(слайд 6)

Індивідуальна робота. У вас на партах лежать контурні карти. Знайдіть і підпишіть океани.

Взаємоперевірка: Обміняйтеся контурними картами і перевірте своїх сусідів по парті? Хто ж був уважним? ( діти перевіряють з картою і знаходять помилки?

Сьогодні ми познайомимося з природою океанів. А також з одним із найбільших і найглибших на планеті Тихим океаном.

ІV.Вивчення нового матеріалу.

1.Робота в підручнику (стр.47-48) (5 хв)

Відкрийте підручники і прочитайте самостійно текс про природу океанів. Знайдіть відповіді на питання:

  • яких живих організмів більше? (тварин чи рослин,),

  • що впливає на живі організми океанів,?

  • як змінюється життя Світового океану в залежності від глибини?

  • На які групи поділяються мешканці океанів? (активно плаваючі і донні організми)

2. Робота в групах (4 хв)

Зараз ми будемо працювати в групах. Давайте пригадаємо правила роботи в групі На окремих партах лежать 2 конверта. Кожна група повинна виконати завдання ,написане на конверті: активно плаваючі організми і донні організми.

( діти виходять до дошки і прикріпляють малюнки своєї групи)

Активно плаваючі організми: риби, кити, акули, дельфіни, синій кит..

Донні організми: черви , молюски, креветки, .кальмари, морська зірка, риба вудильник.


3. Вчитель (2 хв)

А зараз ми перенесимося в далеке минуле, де нас чекає флотилія із 5 кораблів, яка відправляється в навколосвітню подорож на чолі з Фернаном Могелланом ( слайд 11)

20 вересня 1519 року із порту Сенлукар вийшла флотилія Могеллана із 5 кораблів . Подолав важкий шлях через Атлантичний океан, обігнув Південну Америку кораблі потрапили до океану, якому дали назву Тихий. Це найнеспокійніший океан на Землі. Йому властиві часті шторми та урагани. Але за час експедиції мореплавці бачили його спокійним, тому і дали йому таку назву.

Тихий океан є справжнім рекордсменом. Він найбільший, найглибший, має 25 морів, омиває 50 країн, а це половина населення Землі.

Ми теж з вами зупинимося в цьому океані і трохи відпочинимо.

4.Фізкультхвилинка( слайд 12 )( 2хв)

Ми сіли, розслабились. Уявили, що ми на березі океану. Сидимо у зручному кріслі і дивимося на океан …, Чуємо плескання хвиль, гомін чайок, запах водоростей, краплинки води на своєму обличчі смак солоної води на губах… Дивимося на небо …воно чисте, прозоре, тільки де-не-де легкі білі хмаринки пливуть над нами… Океан трохи хвилюється… невеличкі хвильки рухаються до берега одна за одною… Хвилька набігає на берег… та відпливає…, Ми сидимо і відчуваємо, що хвильки торкаються наших ніг… Вода чиста, тепла, приємна…Кожного разу, як тільки вода торкається наших ніг…, ми відчуваємо легкість, спокій, впевненість…

Ми добре відпочили, потягнулися, дихаємо на повні груди… та повертаємося у клас…

Раз – ми вже у класі… Два – сидимо за партою… Три – починаємо працювати,.



Пригадаємо, що наші кораблі зупинилися во Тихому океані (малюнок, карта )

5.Парна робота (9хв)

Далі ви будете працювати в парах

Ваше завдання: прочитати статтю підручника на сторінках 49-50 про Тихий океан і знайти відповіді на питання. Ці відповіді записати на кораблях, які лежать у вас на парті в конверті.

1.Корабель

Який рослинний світ Тихого океану?(слайд 14)

Ламінарія (морська капуста), червоні та бурі водорості.

2 Корабель

Які молюски водяться в Тихому океані?( слайд 15)

(устриці, мідії, гребінці, кальмари, каракатиці)

3Корабель

Які риби плавають в Тихому океані?( слайд 16)

(тунець, скумбрія, тріска, камбала, палтус, акула)

4 Корабель

Які морські ссавці живуть в Тихому океані? (слайд 17)

(дельфіни, тюлені, моржі, котики, кити)


5. Корабель

Яке господарське значення природи Тихого океану? (слайд 18)

(вилов риби, морепродуктів, вирощування подорослів)



6. Корабель

Від чого залежить життя у Світовому океані ( с.51)


Вчитель:А зараз до нашого фрегату пропоную прикріпити ваші кораблі.

В парі ви повинні вирішити, хто буде давати відповідь на питання (Діти читають свою відповіді і прикріплюють кораблі на карті).

V.Закріплення вивченого матеріалу.(3 хв)

2.Групова робота. Ви добре працювали і багато довідались нового. Зараз нам потрібно згадати наші групи і перевірити, як ми засвоїли матеріал.(робота за комп’ютером)

VI.Домашнє завдання (1 хв)

Прочитати с.47-50

Для допитливих:

  1. Довідайтесь про цікаві факти із життя Ф. Магелланаі підготуйте розповідь для однокласників.

  2. Написати твір-есе «Тихий океан – який він».

  3. Використовуючи різні джерела інформації , підготуйте повідомлення про тварину, яка мешкає в Тихому океані. Презентуйте своє повідомлення.

  4. Намалювати малюнок «Мешканці Тихого океану»



VII Підсумок уроку

Хвилинка-цікавинка (3 хв)

Колективна робота

Роздані картки. Запитання задає учень з № картки 1 відповідає той, у кого аркуш такого ж кольору. і т.д.

1.Яку довжину і масу має найбільший синій кит? (33м, 150т)

2.Яку вагу мають акули –карлики? (200г)

3. Яка маса і довжина акул – велетнів? (20м, 20т)

4. На скільки сантиметрів виростають зарослі ламінарії за день? (30-60 см)

5. На якій глибині не ростуть рослини (200м)

6. Чого в океані більше рослин чи тварин? (тварин)

7. Від чого залежить життя світового океану? ( від сонячних променів, від солоності води і від температури)

Рефлексія: (2 хв)

Ось і закінчилась наша подорож до Тихого океану

Яке відкриття ви сьогодні зробили на уроці?

Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?

Хто сьогодні працював краще за всіх?


У вас залишились на парті мушлі.

На мушлях запишіть свої враження від уроку і подаруйте їх мені.











Содержимое разработки

Правильно: 9 Помилки: 1 Бал: 8 Перевірка тесту

Правильно: 9

Помилки: 1

Бал: 8

Перевірка тесту

Тихий океан найхолодніший і найглибший найглибший і найбільший найтепліший і мілкий

Тихий океан

найхолодніший і найглибший

найглибший і найбільший

найтепліший і мілкий

Хто відкрив Тихий океан? Х.Колумб Д.Кук Ф.Магеллан

Хто відкрив Тихий океан?

Х.Колумб

Д.Кук

Ф.Магеллан

Які водорості називають морською капустою? бурі водорості ламінарія червоні водорості

Які водорості називають морською капустою?

бурі водорості

ламінарія

червоні водорості

Яка вага акули – карлика? 200 г 20 г 350 г

Яка вага

акули – карлика?

200 г

20 г

350 г

Яка риба Тихого океану має масу 20т? кашалот дельфін акули - велетень

Яка риба Тихого океану має масу 20т?

кашалот

дельфін

акули - велетень

Чим живляться акули- велетні? водоростями рачками, молюсками, рибою великою рибою

Чим живляться акули- велетні?

водоростями

рачками, молюсками, рибою

великою рибою

Найбільший кит Тихого океану синій кит кит- кашалот сірий кит

Найбільший кит Тихого океану

синій кит

кит- кашалот

сірий кит

Кити – кашалоти переміщуються… по одинці зграями стадами

Кити – кашалоти переміщуються…

по одинці

зграями

стадами

В Тихому океані виловлюють риби… не ловлять найбільше найменше

В Тихому океані виловлюють риби…

не ловлять

найбільше

найменше

На спеціальних морських фермах вирощують морські водорості молюсків кальмарів

На спеціальних морських фермах вирощують

морські водорості

молюсків

кальмарів

Содержимое разработки

Урок природознавства 4 клас

Урок природознавства 4 клас

У сміхненими С покійними П рацьовитими І ніціативними Х оробрими У мілими

У сміхненими

С покійними

П рацьовитими

І ніціативними

Х оробрими

У мілими

Тихий океан Атлантичний океан Тихий океан Північний Льодовитий океан Індійський  океан

Тихий океан

Атлантичний океан

Тихий океан

Північний Льодовитий океан

Індійський

океан

Тихий океан Атлантичний океан Північний Льодовитий океан Індійський  океан

Тихий океан

Атлантичний океан

Північний Льодовитий океан

Індійський

океан

Дайте відповідь

Дайте відповідь

  • Яких живих організмів більше (тварин чи рослин)?
  • Що впливає на живі організми океанів?
  • Як змінюється життя Світового океану в залежності від глибини?
  • На які групи поділяються організми?
Навколосвітня подорож Фернана Могеллана 1519-1522

Навколосвітня подорож Фернана Могеллана 1519-1522

Тихий океан

Тихий океан

Рослинний світ Тихого океану

Рослинний світ Тихого океану

Молюски Тихого океану

Молюски Тихого океану

Риби Тихого океану

Риби Тихого океану

Морські ссавці Тихого океану

Морські ссавці Тихого океану

Господарське значення природи  Тихого океану

Господарське значення природи Тихого океану

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее