«Зима 2025»

Сабақтың тақырыбы: Қошақаным сүйкімді

Сабақтың тақырыбы: Қошақаным сүйкімді.2-сынып

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Сабақ тақырыбы

Қошақаным сүйкімді

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

2.1.5.1. тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою және сипаттау

2.2.3.1 Тілдік нормаларды сақтай отырып ,белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну.

2.2.6.1 салыстыру негізінде ақпарат,кейіпкер,оқиға туралы қарапайым ой-пікірін айту

Сабақтың мақсаттары:

Барлығы:ақпарат кейіпкер,оқиға туралы қарапайым ой-пікірін айтады

Көбі:. тыңдау-көру материалындағы оқиғаларды түсіну,сұрақтар қою және сипаттайды

Кейбірі: белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсінеді.

Күтілетін нәтижелер:

Қазақ тілінде үй жануарлары туралы айтады,қошақанды сипаттайды.

Жаңа сөздер

Қошақан ,құлыншақ,сүйкімді.

Сабақта қолданылатын материалдар:

Интерактивті тақта, слайдттар, «жануарлар әлемінде» бейнебаяны,үй жануарларының суреттері, «Қошақаным қайда екен? Әннің үнтаспасы ,түрлі-түсті қарындаштар,фломастерлер, А4 парағы , желім қағаздар.

Оқыту әдістері:

Түсіндіру,сұрақ-жауап, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Аквариум» тәсілі,диалог, «Бағдаршам»тәсілі, топтық жұмыс,сергіту жаттығуы

Дереккөздері:

Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.

Тапсырмалар

Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

Оқушыларды « Шаттық шеңберге» тұрғызу,сәлемдесу ,жоқ оқушыларды түгендеу.

Оқушылар «Шаттық шеңберге « тұрып мұғаліммен сәлемдеседі.Бір-біріне сәттілік тілейді.

Өткен сабақты тексеру

Өткен сыныптан өткен тақырыптарды қайталатамын.Кемшіліктерді анықтап, түзетемін, бағалаймын.

Тапсырманы айтады, тапсырма бойынша сұрақтарға жауап береді.

1.Қызығушылықты ояту

Оқушылардың жаңа сабаққа деген қызығушылығын ояту мақсатында интерактивті тақтадан «Жануарлар әлемінде» бейнебаянын көрсетеді.- Балалар біз нені тамашаладық? Сендер қандай үй жануарларын білесіңдер? Үй жануарлары қайда мекендейді? Үй жануарларының жабайы жануарлардан ерекшелігі неде?

Оқушылар бейнебаянан не көргенін айтады,сұрақтарға жауап береді.

2.Мағынаны тану

1. Сөздікпен жұмыс. А) Интерактивті тақтадан тақырыпқа қатысты жаңа сөздермен таныстырамын, аудармасын айтамын. Оларды оқимын, оқушыларға қайталатамын.

Тыңдалым.Оқылым. Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды.Айтылым.Дұрыс айтылуымен ауызша жаттығу жүргіземін.

Ә) «Дұрыс айт!» айдарында берілген сөздерді дұрыс айтуға машықтандырамын, бірнеше рет қайталатамын.

Айтылым. Сөздерді дұрыс айтуға жаттығады, қайталайды.

2.Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым.Оқулықтағы тыңдалымға арналған мәтінді тыңдатамын. Сөздердің мағынасын түсіндіремін.

Тыңдалым. Мәтінді мұқият тыңдайды. Жаңа сөздерді қайталайды.

3.Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс. А) Айтылым.Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатамын.

Айтылым. Сұраққа жауап береді.

Ә)Жазылым.Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатамын.




Б)Оқылым. Оқулықтағы 3- тапсырманы орындатамын.


4.Жаттайық! айдарымен берілген өлеңді,мәнерлеп оқуға машықтандырады.

Жазылым.Көп нүктенің орнына қажеті әріптерді жазады.


Оқылым. Суретердің орнына қажетті сөздерді қойып оқиды.

Айтылым. Өлеңді тыңдайды, мәнерлеп оқиды,жаттайды.

4. Сергіту сәті.Үнтаспадан әнді тыңдатамын.оқушыларға «Қошақаным қайда екен» әнін үйретемін.

Бірге айтады

3. Ой толғаныс

«Аквариум»тәсілі бойынша «Менің қошақаным» тақырыбында диалог құрғызамын.

Айтылым. Екеуара бірігіп диалог құрады

4. Бекіту

Оқулықтағы 4-тапсырманы орындатамын.


Айтылым. Тапсырманың шартын орындаймын.

«Есте сақта!» айдарымен ерілген сөйлемдерді оқиды.талдайды.


5. Бағалау

Формативті бағалау. Оқушылардың бағалауы бойынша өз ойын айтып, қорытынды бағаны өзім қоямын

« Жеке әңгіме» техникасы бойынша бағаланады.

6. Үйге тапсырма

Жазу дәптермен жұмыс.


7. Рефлексия

Түрлі смайликтер таратып беремін.

Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін білдіреді.













Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее