«Весна — лето 2024»

«Сөз және оның мағынасы» 3 сынып. Қазақ тілі.

Сабақтың мақсаты : тұрлаулы мүшелер сөйлемнің негізін құрайтынын түсіндіру,бастауыш пен баяндауышқа сұрақ қоя білуді үйрету.Сөйлем мүшелері туралыбілімдерін кеңейте түсу.Оқушыларды шығармашылыққа баулу.Сауатты оқуға жазуға машықтандыру.

Дамытушылығы: дамыта оқытуға негізделген шығармашылыққиялын,сөздік қорын молайтып, сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін, ой шапшаңдығын дамыту,сөйлеу мәдениетін қалыптастыру.Жаңа технологиялармен жаттығулар орындату.

Олимпиады: ЗОЖ 1 - 4 классы

Содержимое разработки

Тақырыбы: Тұрлаулы мүшелер.

Сабақтың мақсаты : тұрлаулы мүшелер сөйлемнің негізін құрайтынын түсіндіру ,бастауыш пен баяндауышқа сұрақ қоя білуді үйрету .Сөйлем мүшелері туралыбілімдерін кеңейте түсу .Оқушыларды шығармашылыққа баулу .Сауатты оқуға жазуға машықтандыру.

Дамытушылығы: дамыта оқытуға негізделген шығармашылыққиялын ,сөздік қорын молайтып, сын тұрғысынан ойлау қабілеттерін, ой шапшаңдығын дамыту ,сөйлеу мәдениетін қалыптастыру .Жаңа технологиялармен жаттығулар орындату.

Тәрбиелігі : Топпен жұмыс жасай білуге тәрбиелей отырып, адамгершілік ізгі қасиеттерді бойына сіңіру ,патриоттық тәрбие беру .

Сабақтыңәдісі :Топтық жұмыс ,ой қозғау , сұрақ-жауап ,слайдпен сызбалар көрсету , талдау.

Пәнаралық байланыс : әдебиеттік оқу,математика ,дүниетану .

Көрнекіліктері :класстермен үш топқа жұмыстар, слайдтар ,суреттер ,қима қағаздар .

Сабақтың барысы :

1.Ұйымдастыру бөлімі.

2.Үй тапсырмасын тексеру.

3.Қызығушылықты ояту.

Кім жылдам ? ойыны.

4.Жаңа сабақ.

Мәтінді оқу . Cлайдтан көрсету .

1.Осы сөйлемдердегі кім ? не ? не істеді ? не қылды ? қайтті ? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді алып тастап оқыту .

2.Не істеді ? не қылды ?қайтті ? деген сұрақтарға жауап беретін сөздерді қалдырып оқыту .

3. Кім ? не ? не істеді ? қайтті ? деген сұраққа жауап беретін сөздер сөйлемнің негізін құрайтынын түсіндіру.

Ереже . Cлайдтан көрсетіледі .

5.Оқулықпен жұмыс.Дәптермен жұмы

2-жаттығу .

Мәтінді оқы .

Сөйлемдердің тұрлаулы мүшелерін тап.

6.Сергіту сәті.

Оқушылар бір-бірлеріне тілек айту.

7.Топпен жұмыс .

1-топ .

Өлең жолдарын толықтырып жаз .

Ағам жылқы бағады

Атам пішен ...

Жеңгем сиыр ...

Әжем киіз ...

2-топ

Сөйлемдерді толықтырып жаз .

Астана

Емен

Жетісу

Ертіс3-топ .

Бастауыш сөзіне дыбыстық талдау жаса .

4- топ .

Берілген сөздерден сөйлем құрап жаз .

1.Балалар ,жиналды ,алаңға .

2.Топқа ,екі ,ойнады ,бөлініп ,доп ,олар .

3.Тобы ,жеңді ,Жарастың .

4.Мұраттың жеңді ,соңынан ,тобы .

5.Аяқталды .ойын,тең

8.Суретпен жұмыс. «Көктем еңбегі»

9. Адасқан сөздер ойынынан мақал құрастырып жазу .

Оқубілім бұлағы ,

Білім -өмір шырағы .

10.Ой толғаныс .Қорытынды .

Тұрлауды мүше нешеге бөлінеді.



Тұрлаулы мүшелер сызбасын көрсете отырып , сабаққа байланысты сұрақтар қою .

Венн диаграммасын жасау .













Тұрлаулы мүшелер.




10.Оқушыларды бағалау .



11 .Үйге тапсырма .









Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее