Мерзімі | 16.11.2017ж | |||
Мұғалімі | Рамазанова Б.З. | |||
Сабақтың тақырыбы | Туған күні досымның | |||
Сілтеме | Қазақ тілі оқулығы Авторлары Т.М.Артықова, М.Б.Боранбай Алматы: Атамұра, 2015 | |||
Сабақтың мақсаттары | Білімділігі: берілген тақырып аясында сұхбаттасу. Тақырып бойынша жаңа сөздер үйрету. Сөйлесім әрекеттері арқылы оқушылардың сөйлеу қабілетін жетілдіру. Ол әрекеттерді жүйелі түрде қолдану. Практикалық жұмыстарға мейлінше көп көңіл бөліп, тілдесім әрекетіне жетелеу, шығармашылыққа баулу. Сын есімнің салыстырмалы шырай түрін меңгерту. Дамытушылығы: оқушылардың байланыстырып сөйлеу дағдысын диалог арқылы қалыптастыру. Берілген материалдарды өмірдегі жағдайлармен салыстыра отырып, тілдесім әрекетін жандандыру. Мәтінмен жұмыс істей білу дағдысын жетілдіру. Тәрбиелігі: досқа деген сүйіспеншілікті, адалдықты бойларына дарыту | |||
Күтілетін нәтижелер | оқушылар алған білімдерін болашақта тәжірибе барысында жүзеге асыра алуы қажет. | |||
Түйінді идеялар | Сыни тұрғыдан ойлау модулінің Топтастыру, ДЖИГСО стратегиялары негізінде оқушыларды сыни тұрғыдан ойлай білуге баулу. Ақпараттық коммуникациялық технологиялар негізінде оқушыларды шығармашылық деңгейге жетелеу. Диалогтық оқытуды басшылыққа ала отырып оқушылардың оқу үдерісіндегі белсенділіктерін арттыру. | |||
Қолданылған жабдықтар | Интерактивті тақта, слайд-презентация, фломастер, маркерлер, А-4 беттер | |||
Сабақтың барысы | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс- әрекеті | |
Ұйымдастыру кезеңі | 2 мин. | 1.Оқушылармен амандасу, зейінін сабаққа аудару. Психологиялық тұрғыдан сабаққа дайындық, яғни, оқушылардың көңіл-күйін сабаққа икемдеу.
2. Топқа бөлу. | «Шаттық шеңбері» әдісі бойынша оқушылар ортаға шығып бірін-бірі қайталамай жылы амандасады.
Өзін-өзі реттеп, дауысты дыбыстар бойынша топқа бөлінеді/ а,ә,о,ө/ Өз орталарынан көшбасшы сайлайды.Бағалау парақтарын алады.Сабақтың ережесін өздері құрады,жазып іліп қояды
| |
Бағалау критерийлері | 2 мин. | Топтық жұмысты бағалау критерийлері таратылады.
| Топ жетекшісі топ ішінде бағалауды жүзеге асырады. | |
Топтық жұмыс
Жаңа сабақты түсіндіру
Сергіту сәті
Сабақты бекіту
Рефлексия
Бағалау
Үй тапсырмасы | 8 мин.
10 мин.
4 мин.
6 мин.
4 мин.
5 мин
| Ой тастау арқылы жаңа сабақтың мазмұны мен мақсаты ашылады: « Туған күні досымның» тақырыбы бойынша постер құру тапсырылады.
/Слайд көмегімен сабақтың мақсаты мен мазмұны ашылады/.
-Сонымен бүгінгі сабақта не істедік? -Қандай жаңа сөздермен таныстық? -Қандай мәтін оқыдық? -Мәтінде не туралы айтылды?
-Сендер достарыңның туған күніне қандай сыйлық сыйлайсыңдар? Қандай мақсатпен? Сыйлықтың суретін салу.
Музыкалық жаттығулар.
Кері байланыс. Рефлексия белгілер бойынша жүргізіледі
Сабақты бағалау. Топ жетекшісінің топтық жұмыс барысын бағалауы негізінде сараптау, баға қою. 3- тапсырма. Дос, сыйлық, дастархан сөздерін септеу | Әр топ «:«Туған күні досымның» тақырыбы бойынша жиынтық түрде бойынша постер құрады. Оны бірлесе отырып қорғайды, Галерея құрады, саяхат жасалады, бағаланады.
Сендер достарыңның туған күндерін білесіңдер ме? -Достарыңның туған күніне қандай сыйлық жасайсыңдар? 2. Мәтінмен жұмыс: -берілген мәтіннің оқылуын үнтаспадан тыңдату -оқушыларға жекелеп, кезекпе-кезек оқытып шығу -мәтінді аударту
Оқушылар сергіту сәтінде музыкалық сүйемелдеумен жаттығулар жасайды. Оқушылар «ДЖИГСО» стратегиясы арқылы « Туған күні досымның» мәтінін талдай отырып, сабақ тақырыбын толық ашады. Оқушылар жауаптарын ауызша береді.
Оқушылар Рефлексияны белгілер бойынша жүргізеді. Керемет! Өте ұнады белсенді қатыстым Өзімді топ мүшесі сезіндім
Ұнады * Қатыстым * Өз бетіммен жұмыс жасадым Онша қызықтырған жоқ Өзгертіп, басқаша істер едім Қызықтырған жоқ Ұнаған жоқ
Топ жетекшісі бағалайды.
Оқушылар үйге берілген тапсырманы күнделіктеріне жазады.
|