«Весна — лето 2024»

Урок математики 5 клас

Нестандартный урок с перезентацией "Действия с дробями" на украинском языке

Олимпиады: Математика 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Завдання для 1 команди.


У багатьох садах живе істота, яка має 14175 зубів. Дізнайтесь назву цієї най зубастішої істоти, розгадавши слово.







Ключ до відповіді.

3

4

14

5

87

8

1

е

в

я

ч

р

к



Завдання для 2 команди.


Відгадайте найбільш калорійний плід у світі, який має 741 калорію на фунт вжитої маси.




Ключ до відповіді.

79

4

41

1

7

2

8

в

о

д

а

а

о

к


Завдання для 3 команди.


Відгадайте назву дерева, яке називають «прибуток леді». Воно має стовбур товщиною 191 см. Його висота 2м 74 см і крона займає 499 м2. Під його гілками можуть розміститись 150 осіб.



Ключ до відповіді.

17

35

3

9

100

2

59

в

о

г

з

о

е

р



Содержимое разработки

Тема: Дії першого ступеня з дробами. Розв'язування вправ


Мета:

Навчальна: активізувати набуті знання про звичайні дроби, формувати вміння та навички додавати і віднімати дроби з однаковими знаменниками, мішані числа; розвивати обчислювальні навички, математичну мову, інтерес до математичних знань

Розвивальна: розвити елементи творчої діяльності – інтуїцію, уяву, кмітливість.

Виховна: виховувати працьовитість,самостійність.


Хід уроку


І. Організаційний момент.

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. (Слайд 1,2)

Добрий день! Ми знову зібралися на уроці математики. Такі схожі і такі різні! Ми різні, бо – особистості, ми схожі, оскільки в нас одна мета – вчитися, більше дізнатися про числа і дроби та про все, що нам дає математика. Девізом нашого уроку будуть слова О. Суворова: «Математика – гімнастика розуму». Будьте активними,наполегливими, кмітливими. (Слайд 3)

Ми вже з вами декілька уроків вивчаємо тему «Дії з дробами». Сьогодні на уроці ми повторимо, узагальнимо та поглибимо знання, які ми отримали на попередніх уроках.

ІІІ. Актуалізація опорних знань. «Теоретична хвилинка»

Всім учням роздаються опорні картки, в яких учні закінчують речення , або вставляють портібні слова.(перевірка знань по темі) (Слайд 4)


1 учень .

  1. Звичайний дріб записується за допомогою натуральних чисел і … (риски).

  2. Число, записане над рискою називають … (чисельник).

  3. Число, записане під рискою, називають …(знаменник).

  4. Чисельник дробу показує … (на скільки рівних частин поділено цілий предмет).

  5. Знаменник дробу показує … (скільки частин взято).


2 учень.

  1. Дріб, чисельник якого … (менше) за знаменник називається правильним.

  2. Дріб, чисельник якого … (більше) за знаменник або … (дорівнює знаменнику) називається неправильним.

  3. З 2-х дробів з однаковими знаменниками більше той, чисельник якого … (більше).

  4. Усі правильні дроби менше від … (1).

  5. Всі неправильні дроби більше від … (1) або дорівнюють .. (1).


3 учень.

  1. З двох дробів з однаковими чисельниками більший той, знаменник якого … (менший).

  2. Щоб додати два дроби з однаковими знаменниками треба … (додати їх чисельники).

  3. Риску дробу можна розглядувати як знак …(ділення).

  4. Число  називають … (мішаним).

  5. Мішане число можна перетворити в … (неправильний дріб).


По закінченні роботи над картками учні здають вчителю


ІV. Основна частина.

1. Клас розбивається на дві групи: 1 група (високий, достатній рівні), 2 група (низький, середній рівень).

1 група розв’язує рівняння .

При виникненні ускладнень з розв’язанням кожен має право використати картку підказку.

Картка-підказка.

№ 1

№ 2

№ 3

 - зменшуване

 – від’ємник

 різниця

Як знайти невідомий від’ємник?

a-x=b

x=a-b

x-b=c

x=b+c

Закінчивши роботу, учні мають можливість звіритись з розв’язком, який записаний на відкидній дошці.

.


 








.


Відповідь: .


Друга група працює над завданням «Знайди помилку». Слайди 5-12.

В процесі роботи повторюється алгоритм додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими знаменниками та додавання та віднімання мішаних чисел.


2. Клас виконує самостійну роботу (тести)

1. Який дріб більший за 

А) ; Б) ; В); Г).


2. Яке з чисел є сумою дробів ?

А) ; Б) 6; В); Г).

3. Купили 30 кілограмів фруктів, з яких  становлять яблука. Скільки яблук купили?

А) 25 кг; Б)12 кг; В); Г) 18 кг.


4. яка нерівність має місце?

А) ; Б) ; ; В); Г)


  1. Розв’язати рівняння .

А) 1; Б) ; В); Г).


Закінчивши виконання завдання звіряються з ключем - плакат на дошці

1

2

3

4

5

Б

Г

Б

В

А


3.Клас працює над завданням «Встав пропущене число». Слайд 13.


4. Дроби в нашому житті.

Розповідь учителя супроводжується слайдами 14-15.


5.Конкурс «Відгадай слово»

Клас розбивається на три команди. В цьому конкурсі треба відгадати зашифроване слово. Впишіть у квадратні дужки такі числа, щоб рівність була правильною і запишіть слово.


Завдання для 1 команди.


У багатьох садах живе істота, яка має 14175 зубів. Дізнайтесь назву цієї най зубастішої істоти, розгадавши слово.







Ключ до відповіді.

3

4

14

5

87

8

1

е

в

я

ч

р

к

Відповідь: Черв’як

Слайд 16.


Завдання для 2 команди.


Відгадайте найбільш калорійний плід у світі, який має 741 калорію на фунт вжитої маси.




Ключ до відповіді.

79

4

41

1

7

2

8

в

о

д

а

а

о

к

Відповідь: авокадо

Слайд 17.


Завдання для 3 команди.


Відгадайте назву дерева, яке називають «прибуток леді». Воно має стовбур товщиною 191 см. Його висота 2м 74 см і крона займає 499 м2. Під його гілками можуть розміститись 150 осіб.




Ключ до відповіді.

17

35

3

9

100

2

59

в

о

г

з

о

е

р

Відповідь: грозове

Слайд 18.


  1. Фізкультхвилинка


Учитель: перед початком фізкультхвилинки треба вишукуватись в ряд як на уроці фізкультури. Тільки на уроці фізкультури ви шикуєтесь за зростом, а ми шикуємось так, як це роблять числа на координатному промені: менші стоять лівіше, більші – правіше. Учитель роздає картки з записами дробів (). Учні шикуються.

Присідаємо, коли називаються правильні дроби.Піднімаємо руки вгору, коли називаються неправильні дроби.(слайд19)


7.Усні вправи. Слайд 20-23.


8. Розв’язування задач. Слайд 24-41 Підсумкове розв’язування завдань ,які розміщенні на слайдах . Правильне виконання яких приводить до утворенні на слайді прекрасного пейзажу.


V. Підсумок уроку. Виставлення оцінок


VІ. Домашнє завдання.




Содержимое разработки

1

2

3

4

5

Б

Г

Б

В

А



Содержимое разработки



.


№ 1

№ 2

№ 3

 - зменшуване

 – від’ємник

 різниця

Як знайти невідомий від’ємник?

a-x=b

x=a-b

x-b=c

x=b+c


Содержимое разработки

1 учень .

  1. Звичайний дріб записується за допомогою натуральних чисел і …

  2. Число, записане над рискою називають …

  3. Число, записане під рискою, називають …

  4. Чисельник дробу показує …


  1. Знаменник дробу показує …



2 учень.

  1. Дріб, чисельник якого … за знаменник називається правильним.

  2. Дріб, чисельник якого … за знаменник або …

називається неправильним.

  1. З 2-х дробів з однаковими знаменниками більше той, чисельник якого … .

  2. Усі правильні дроби менше від …

  3. Всі неправильні дроби більше від … або дорівнюють .. .


3 учень.

  1. З двох дробів з однаковими чисельниками більший той, знаменник якого …


  1. Щоб додати два дроби з однаковими знаменниками треба …



  1. Риску дробу можна розглядувати як знак …

  2. Число  називають ............

  3. Мішане число можна перетворити в …



Содержимое разработки

1. Який дріб більший за 

А) ; Б) ; В); Г).


2. Яке з чисел є сумою дробів ?

А) ; Б) 6; В); Г).

3. Купили 30 кілограмів фруктів, з яких  становлять яблука. Скільки яблук купили?

А) 25 кг; Б)12 кг; В); Г) 18 кг.


4. яка нерівність має місце?

А) ; Б) ; ; В); Г)


  1. Розв’язати рівняння .

А) 1; Б) ; В); Г).



1. Який дріб більший за 

А) ; Б) ; В); Г).


2. Яке з чисел є сумою дробів ?

А) ; Б) 6; В); Г).

3. Купили 30 кілограмів фруктів, з яких  становлять яблука. Скільки яблук купили?

А) 25 кг; Б)12 кг; В); Г) 18 кг.


4. яка нерівність має місце?

А) ; Б) ; ; В); Г)


5.Розв’язати рівняння .

А) 1; Б) ; В); Г).





1. Який дріб більший за 

А) ; Б) ; В); Г).


2. Яке з чисел є сумою дробів ?

А) ; Б) 6; В); Г).

3. Купили 30 кілограмів фруктів, з яких  становлять яблука. Скільки яблук купили?

А) 25 кг; Б)12 кг; В); Г) 18 кг.


4. яка нерівність має місце?

А) ; Б) ; ; В); Г)


5.Розв’язати рівняння .

А) 1; Б) ; В); Г).



Содержимое разработки

Урок математики 5 клас Безпятчук Т.О.

Урок математики

5 клас

Безпятчук Т.О.

Дії першого ступеня з дробами

Дії першого

ступеня

з дробами

Девіз уроку. Математика – гімнастика розуму  О.Суворов

Девіз уроку.

Математика – гімнастика розуму

О.Суворов

Теоретична хвилинка Правильно вказуємо відповідь

Теоретична хвилинка

Правильно вказуємо відповідь

Математична фізкультхвилинка Роби і думай

Математична фізкультхвилинка

Роби і думай

Ранком бабуся поділила порівну між чотирма онуками два яблука, в обід – шість, а ввечері – три. Скільки яблук одержав кожний онук за день?

Ранком бабуся поділила порівну між чотирма онуками два яблука, в обід – шість, а ввечері – три. Скільки яблук одержав кожний онук за день?

10 солдат строились в ряд, 10 солдат шли на парад. 9 / 10 было усатых. Сколько там было безусых солдат?

10 солдат строились в ряд,

10 солдат шли на парад.

9 / 10 было усатых.

Сколько там было безусых солдат?

Вінні – Пух пішов у гості до П'ятачка. П'ятачок поставив на стіл дві тарілки з яблуками. В одній тарілці – 3 цілих яблука, а в іншій 5 половинок. “ Вибирай” – говорить П'ятачок. Вінні – Пух любить добре попоїсти. Йому захотілося обрати тарілку, в якій яблук побільше, але він ніяк не може зрозуміти, що більше: 3 цілих яблука чи 5 половинок. Допоможіть Вінні – Пуху вибрати потрібну тарілку.

Вінні – Пух пішов у гості до П'ятачка. П'ятачок поставив на стіл дві тарілки з яблуками. В одній тарілці – 3 цілих яблука, а в іншій 5 половинок.

“ Вибирай” – говорить П'ятачок.

Вінні – Пух любить добре попоїсти. Йому захотілося обрати тарілку, в якій яблук побільше, але він ніяк не може зрозуміти, що більше: 3 цілих яблука чи 5 половинок. Допоможіть Вінні – Пуху вибрати потрібну тарілку.

14 16 16 2 1 2 1 2 33 66 66 33 33 33

14

16

16

2

1 2

1 2

33

66

66

33

33

33

17 6 11 22 15 23 19 19 19 19 19 19

17

6

11

22

15

23

19

19

19

19

19

19

54 42 14 10 12 22 89 89 89 89 89 89

54

42

14

10

12

22

89

89

89

89

89

89

58 14 24 54 44 34 61 61 61 61 61 61

58

14

24

54

44

34

61

61

61

61

61

61

42 17 1 5 25 39 29 57 57 57 57 57 57

42

17

1 5

25

39

29

57

57

57

57

57

57

55 37 18 32 28 22 76 76 76 76 76 76

55

37

18

32

28

22

76

76

76

76

76

76

61 2 6 34 45 47 35 89 89 89 89 89 89

61

2 6

34

45

47

35

89

89

89

89

89

89

94 49 53 45 44 55 101 101 101 101 101 101

94

49

53

45

44

55

101

101

101

101

101

101

48 18 30 36 26 20 93 93 93 93 93 93

48

18

30

36

26

20

93

93

93

93

93

93

1.Як ми попрацювали сьогодні  на уроці?  2.Чи сподобалась вам наша подорож «Країною дробів»? .   Молодці!

1.Як ми попрацювали сьогодні на уроці? 2.Чи сподобалась вам наша подорож «Країною дробів»? .

Молодці!

Домашнє завдання.  Повторити –п.2 8 .  в зошиті виконати завдання Успіху!

Домашнє завдання. Повторити –п.2 8 . в зошиті виконати завдання

Успіху!

Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее