«Весна — лето 2024»

Видеоурок на тему "Кулон заны"

кулонизаныс аипаивысам авыви пичмвы пататкв аывасы

Олимпиады: Физика 7 - 11 классы

Содержимое разработки

10 А сынып

Кулон заңы

Сабақтың тақырыбы

Кулон заңы

Сабақтың мақсаты

Оқушылардың топтық жұмыс түрінде түрлі деңгейдегі есептер шешуде есептеу, формула қорыту икемділігі мен дағдыларын қалыптастыру, сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.

Күтілетін нәтиже

-Кулон заңы тақырыбы бойынша білімін бекіту

- Есеп шығару және біріне-бірі үйрету дағдылары қалыптасады.

Қолданылатын модулдар

Сыни ойлауды дамыту, оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, көшбасшылық, оқу және оқыту үшін бағалау, АКТ

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

«Мозайка» әдісі, , көрсетілім, критериалды бағалау, деңгейлік есептер,  тренинг «Өрмекші торы »,

Құрал-жабдықтар

бағалау парағы, сағат суреттері бар стикерлер, флипчарт

Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс – әрекеті



Уақыты

 

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

2 мин


920-922

І. Кіріспе.

Ұйымдастыру.

Психологиялық ахуал орнату.


-          Оқушыларды жылы жүзбен қарсы алу, амандасу.


Сәлемдеседі жылы қабақты сезеді.



6 мин


922-928

Үй тапсырмасын сұрау.

 

 

 

Топқа бөлу.

Үйге берілген тапсырма бойынша «электр заряды, электрлену, электр зарядының сақталу заңы » тақырыбына «мозайка» әдісін құру.

 

«Мозайка» әдісімен топқа бөліну

 

Өткен тақырыптар бойынша сұрақтар жазылған кеспе таратып беріп, оқушылардың жауабын алу , жауабы алынған кеспелерді тақтаға апарып рет бойынша орналастыру арқылы топқа бөлу және жаңа тақырыпты ашу


4 мин

928-932

ІІ. Тұсау кесер

Қызығушылықты ояту.

 

Бейнеролик. «Ньютонның бүкіләлемдік тартылыс заңы »

Сұрақ: бұл кім? Ол қандай заң ашты ? заңның тұжырымдамасы қандай ?

Оқушылардың ойланады, өз пікірлерін ортаға салады.


14 мин


932-946

ІІІ негізгі бөлім

Ендеше біздің бүгін өткелі отырған заңымыз Ньютонның бұкіләлемдік тартылыс заңына ұқсас Кулон заңы . Олай болса сіздергефранцуз физигі Кулон жайлы өмәлімет жинап әкелулеріңізді сұраған болатынмын. Сонымен

сұрақ :   

1-топ Заңның ашылу тарихы, Кулонның өмірбаяны

2-топ Кулон заңының тұжырымдамасы мен формуласын баяндау . Бүкіләлемдік тартылыс заңына ұқсастығын ашу


Алдарына берілген плакатқа сызба түрінде сызып , көрсетеді.

10 мин

946-956

IV. Ой-толғаныс


 «Деңгейлік есептер шығару.А, Б, С тобындағы есептер



Топтарға берілген есептерді шығарады. Бірінші есеп шар пайдаланамыз .

5 мин


956-1001

IV. Қорытынды.

Рефлексия.

«Өрмекші торы »әдісі бойынша бір сұрақ беру. Жауап берген оқушы жіптен келіп ұстап, келесі оқушыға сұрақ береді, жалғаса береді. ..

Біріккен бітіреді

Ұйымдасқан ұтады


Жұмыла көтерген жүк жеңіл


3 мин


1001-1004

1 V. Бағалау.


1 Бағалау парағындағы критерийлер бойынша жиынтық бағалау жасайды.

1 Оқушылар сабақ процесінде өзінің қалай жұмыс істегені туралы ойын түйеді, таратылған парақшаларға жазады.Топ басшылары бағалау парағындағы критерийлер бойынша топ мүшелеріне ұпайын қояды, жұмысына баға береді.

1004-1005

VІ. Үйге тапсырма.


§ 8.2 есептер жинағынан

16, 17 есептер

Формулаларды қайталайды, есептерді шығарады.


Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее