«Зима 2025»

Where was it built?

Қысқа мерзімді жоспар. 7-сыныпқа арналған

Past simple passive

Олимпиады: Английский язык 2 - 11 классы

Содержимое разработки


77 Асанбай Асқаров атындағы мектеп-лицейі






Ашық сабақ


Тақырыбы: Where was it built?



Пән мұғалімі: Утегенова Зауре













2016-2017 оқу жылы



Қысқа мерзімді жоспар

Сабақтың тақырыбы:Where was it built?

Сыныбы: 7 «Ә»

Мақсаты: Осы шақтағы ырықсыз етісті қайталау; аудио және видеоматериалдар арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу; сөйлем құрау, мысалдар келтіру арқылы жаңа грамматиканың жасалу жолдарын түсіну.

Бағалау критерийлері: А – алдыңғы сабақтағы сөздермен еркін жұмыс жасай алады (3 балл)

В – ырықсыз етіске байланысты жаттығуларды дұрыс орындайды. (5 балл)

С- топтық жұмыста белсенділік танытып, ойын еркін жеткізе біледі. (7 балл)

0-3-«2», 4-7-«3», 9-11-«4», 12-15-«5»

Күтілетін нәтиже: өткен сабақтағы сөздер мен грамматиканы қайталайды; аудио және видеоматериалдардан жаңа сабақтыңтақырыбы мен мақсатын ашады; топтық жұмыс жасау арқылы сөйлем құру, мысалдар келтіру, әңгімелеп беру дағдыларын ілгерілетеді.

Әдіс-тәсілдер: «ақылды доп», миға шабуыл, «қабырға», «кім жылдам?», бағдаршам, постерлік жұмыс.

Сабақтың барысы

Кезеңі

Уақыты

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ресурстар

а)Ұйымдастыру

кезеңі


б) Шаттық шеңбері


с) Топқа бөлу

( 5 мин)

Сәлемдесу.

Кезекшімен жұмыс


«Көңілді сөз» шаттық шеңбері



Сурет қиындыларын тарату.

Сәлемдеседі.

Күн–райына байланысты сұрақтарға жауап береді.

Бір-біріне жылы сөздер айту арқылы бүгінгі сабаққа деген жылы лебіздерін білдіреді.

Оқушылар суреттергеқарай отырып өз топ мүшелерімен табысады, «Англия» және «Қазақстан» болып 2 топ құрады.







суреттер

Миға шабуыл

(1мин)




Рефлексия

«ақылды доп»

(5 мин)

Интербелсенді тақтадан суреттер көрсету, материалдарға байланысты суреттерге қарап өткен сабақты еске түсіру

Өткен сабақ бойынша жаңа сөздер мен ырықсыз етісті қайталау.

Суреттерге қарапалдыңғы сабақтағы жаңа сөздерді естеріне түсіреді.



Оқушыларөздеріне түскен суреттерге қарап ырықсыз етісте мысалдар келтіріп береді.

слайд





доп


Негізгі бөлім.

(6мин)


Тестті шешу

(3мин)


Топтық жұмыс «Қабырға» әдісі

(5мин)


«Кім жылдам?»

(5мин)




Сергіту сәті

(2мин)

Жаңа грамматикаға байланысты видеоролик көрсетіледі.


Оқулықта берілген тестті аудиотыңдатылым арқылы тыңдату.

Распа, әлде өтірікпе? Берілген сөйлемдерді оқып, қатесін жөндеу.


Жаңа грамматикаға байланысты кеспе қағаздармен жұмыс.




«Қара жорға» әні


Оқушылар роликке қарап ырықсыз етістің жасалу жолдарын өздері түсініп, айтып кетеді.

Аудиотыңдатылымды естіп, тесттің дұрыс вариантын белгілейді.

Топтар сөйлемдерді оқып дұрыс не бұрыс екенін қабырғаға жазады, екі топ алмасып бір-бірін тексереді.

Кеспе қағаздардағы сөйлемдерді жаңа грамматикалық ережеге сәйкес толтырып, өзара аударады. Тақтадағы суреттерге қарап, сөйлемдердідұрыс айтады.

Сол бойынша жаттығуларды орындап, сергіп қалады.

видеоролик

слайд


аудио



слайд




кеспе қағаздар





бейнеклип


Қорытынды постерлік жұмыс

(10мин)

Әр топ берілген сурет бойынша сабақтан түсінгендерін постер арқылы көрсету.

Интерактивті тақтада көрсетілген суреттерге қарап, ырықсыз етіске мысал келтіре отырып, постер арқылы алған білімдерін жинақтап, қорғайды.

Постер, маркер, түрлі түсті қағаз


Кері байланыс

Бағдаршам әдісі

(1мин)

Жасыл- мен бәрін түсіндім.

Сары –маған кейбір жерлері түсініксіз.

Қызыл- мен сабақты түсінбедім.

Стикерлерге сабақтан алған әсерлерін жазып, бағдаршамға жабыстырады.

бағдаршам

Бағалау (1мин)


Критерийлер арқылы бағалау

бағалау парақшалары арқылы өз-өздерін бағалайды.

Бағалау парақшалары

Үй тапсырмасы

(1мин)

Ex 7 p 105

Венн диаграммасы: осы шақ пен өткен шақтағы ырықсыз етісті салыстыру


Үй жұмысын күнделікке жазып алады.




Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее