| Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: | Мектеп: Преснов жалпы орта білім беру мектебі | ||||||
| Күні: 15.10.2018
| Мұғалімнің аты-жөні: Абишева Айнагуль Ахметжановна | ||||||
| Сынып:6 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | |||||
| Сабақтың тақырыбы
| Әлемдік мәдени мұралар | ||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | ӘТН1-тақырып бойынша жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазу; Ж1-әртүрлі жанрдағы мәтіндерді жазу үшін құрылымын ескере отырып, қарапайым жоспар құру; | ||||||
| Сабақ мақсаттары
| Барлық оқушылар орындай алады: әлемдік мәдени мұра туралы топта ой бөліседі, талқылайды | ||||||
| Оқушылардың көпшілігі орындай алады: тақырыпты талқылау арқылы топтастырына түсіндіреді, қосымша мәлеметтерді ұсынады. | |||||||
| Кейбір оқушылар орындай алады: тақырыпты талдау арқылы қосымша мәліметтер ұсынады. | |||||||
| Бағалау критерийі |
| ||||||
| Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады: жеке сөздер, бірге, бөлек және дефис арқылы жазылатын сөздерді орфографиялық нормаға сай жазады. | ||||||
| Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: мұра, қазына | |||||||
| Диалог құруға/шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: | |||||||
| Талқылауға арналған сұрақтар: | |||||||
| Не себепті ..... деп ойлайсыз? | |||||||
| Ишара:
| |||||||
| Құндылықтарға баулу | Ұлттық құндылығымызды қастерлеуге үйрету | ||||||
| Пәнаралық байланыс | Әдебиет, өзін-өзі тану | ||||||
| Алдыңғы оқу | Ұлттық және әлемдік мәдени мұра туралы мәліметтер біледі. | ||||||
| Жоспар | |||||||
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | |||||
| Сабақтың басы
| І.Қызығушылықты ояту Топқа бөлу Үй жұмысын сұрау Мұғалім сөзі: Оқушылар, юіз бүгін «Әлемдік мәдени мұра» тақырыбының екінші сағатын ұлттық мұрамызға арнаймыз. Жағымды ой-пікір. Дәйексөз. «Дәстүр - ұрпақтан ұрпаққа берілетін әдет-ғұрып, жалпыға бірдей тәртіп, әдеп - инабат көзі. Қазақ халқының дәстүрлері ұрпақ тәрбиесінің басты құралы болып табылады.» Халық даналығы 1.Халық даналығының мағынасын қалай түсінесіңдер? 2.Атамұра адамға не үшін қажет деп ойлайсыңдар? 3.Өздеріңнің отбастарыңда ата-бабадан қалған қандай мұралар бар? |
| |||||
| Сабақтың ортасы
| ІІ.Мағынаны тану Шығармашылық жұмыс: Топтық жұмыс, Мәтін құрап жазу. Бірінші жоспарын құру І топ. «Домбыра –қасиетті аспап» ІІ топ. «Жылқы –қасиетті жануар» ІІІ топ. «Халық әндері –жүрек сыры» ІҮ топ. «Қымыз – пайдалы сусын» Ү топ. «Салт-дәстүрім – қазынам» «Карусель» әдісі арқылы сағат тілімен айналдырамыз да тақырыпқа сай материалды толықтырамыз, әр топ түрлі қаламмен толтырады Қ/Б: «Жалпы бағалау» жұлдызша, төртбұрыш, үшбұрыш |
| |||||
| Сабақтың соңы
| ІІІ.Ойтолғаныс Топқа берілген тақырыпқа «бес жолды» өлең шығару Кері байланыс «Білім қоржыны» Үй жұмысы: «Әлемдік мәдени мұра» туралы мәлімет әкелу, тезистік жоспарын құру. |
| |||||
| Қосымша мәлімет | |||||||
| Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі) | |||||
|
|
|
| |||||
| Сабақ бойынша рефлексия
|
| ||||||
| Жалпы бағалау Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты): 1. 2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1. 2.
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?
| |||||||




