«Весна — лето 2024»

Зергерлік бұйымдар

4.​1.​3.​1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/ кесте толтыру/ кластер құрастыру/ болжау

Барлығы: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Көбі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды.

Кейбірі:тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды,/кесте толтырады,/кластер құрастырып,/болжайды.

Олимпиады: Русская литература 5 - 11 классы

Содержимое разработки

Қысқа мерзімді жоспар№10

Пән: Қазақ тілі Т1

Бөлім: 3. Мәдени мұра

Күні: 19.11.2021

Педагогтің аты-жөні: Абай Н.Н.

Сынып: 4

Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар :

Сабақтың тақырыбы: Зергерлік бұйымдар


Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары

4.​1.​3.​1 тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап беру/сөйлемді толықтыру және түйінді тұстарын анықтау/ кесте толтыру/ кластер құрастыру/ болжау

Сабақтың мақсаты :

Барлығы: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді.

Көбі: тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді, сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды.

Кейбірі:тыңдаған материалдың (ұзақтығы 2-2,5 мин) мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді/сөйлемді толықтырады және түйінді тұстарын анықтайды,/кесте толтырады,/кластер құрастырып,/болжайды.

Тілдік мақсаттар

Мыс, құжат, тиын, маңызды, зергер, алтын, күміс, білезік, жүзік, тиын.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы

(7 минут)

Ұйымдастыру кезеңі

Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу.

Алдыңғы тақырыпты қайталайды.

Үй тапрмасын тексереді.


Сабақ мақсатымен таныстыру:

-Келешек жоспары туралы айтып және жазып үйренеді;

-ауызша және жазбаша нұсқау бере алады


Жаңа сөздермен таныстырады:

Мыс, құжат, тиын, маңызды, зергер, алтын, күміс, білезік, жүзік, тиын.


Шаттық шеңбері әдісі бойынша бір-біріне жылы лебіздерін айтады.


Үй тапсырмасын тексертеді.


Мұғалімді мұқият тыңдайды




Жаңа сөздерді сөздік дәптерге жазып алады




Қолпаштау





Слайд

Оқулық 105-бет

Сабақтың ортасы

(7-37 минут)

























Тақырыпқа сай видео көрсетеді

1-тапсырма

Ашық микрофон әдісі арқылы Интербелсенді тақтадан зергерлік бұйымдар мен заттардың суретін көрсетеді, талқыға салады.


2-тапсырма

Сөйлемдерді салыстыртады, шақтық айырмашылықты көрсетеді




«Есте сақтайық» айдары бойынша мұғалімд оқушыларға түсіндірме жұмысын жасайды, ережені түсіндіреді, мысал келтіргенін қадағалайды.




4-тапсырма Оқылым

Мәтінді оқытады, түсіндіреді, аударуға көмектеседі


Ынталандыру әдісі арқылы ҚБ қояды


«өте жақсы»

«жақсы»

«талпын»


Мұғалім оқушыларға бағыт- бағдар береді, түсінбеген тұстарына қосымша сұрақтар қойып, толықтырады.





5- тапсырма.Сәйкестендір

4-тапсырмадағы мәтін бойынша сәйкестендіреді


«Бағдаршам әдісі» арқылы

Оқушылардың жасаған жұмыстарына кері байланыс жасап, бақылап, бағалап отыру, деңгейін анықтау, қателесетін тұстарын анықтап отыру.











Мұғалім сабақты қорытындылайды.

Зергерлер туралы видеоны тамашалайды


Айтылым «Сөйлесейік»

Берілген сұрақтарға жауап береді:

*Зергер деген- кім? Ол не істейді?

*Зергер болу үшін адамға қандай қасиеттер керек?

*Зергер қандай заттарды жасайды?



Айтылым

Сөйлемдерді салыстырып, айырмашылығын айтады.




Айтылым

Келер шақ жұрнақтарын таниды

Бару- барады

Келу- келеді

Істеу- істейді






Оқылым

Оқушылар берілген мәтінді түсініп оқиды, аударады.


















Оқылым Айтылым

Оқуышлар берілген кестедегі сөз тіркестерін сәйкестендіреді.






«Бас бармақ»

Дескриптор:

1-балл:

- Қойылған сұраққа жауап береді;

-Өз ойын толық жеткізеді;



Дескриптор:

1-балл:

- Етістіктің шақтарын ажырата алады;

-Ет.келер шаққа ауыстырады;


Смайлик әдісі





Дескриптор:

2-балл:

- Дұрыс оқиды;

-Аударып, мағынасын түсінеді;












Дескриптор:

1-балл:

-сәйкестендіреді

-ақпаратты мәтіннен таба алады;




«Бағдаршам» тәсілі арқылы кері байланыс жасайды.

Оқулық 105- бет


https://youtu.be/76Q4Yr8Fgzk



слайд





Слайд

Оқулық 105-бет















Слайд


Оқулық

106- бет





Презентациялық слайдтар

















Сөздік




Оқулық

106- бет







Интербелсенді тақта

Сабақтың соңы

7 минут

Үй тапсырмасын беру : 6- тапсырма


Кері байланыс

«Білім қоржыны»

Оқушылар сабақта алған білімдерін қоржынның түсі арқылы білдіреді

Бағалау

Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды.






Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее