«Весна — лето 2024»

Анама көмектесемін. 5-ке дейін санаймын.

Қарапайым математика түсініктерін қалыптастыру.

ҰОҚ. Тақырыбы: Анама

көмектесемін. 5-ке дейін санаймын.

Мектеп/МДҰ:

Күні:

Педагогтің аты-жөні:

Сынып/топ: МАДТ

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

ҰОҚ оқытылу

мақсаты

0.2.1.1.20 көлеміндегі сандарды тура жəне кері санау.

0.2.1.2.Заттарды саны бойынша салыстырып, олардың реттік нөмірін атау.

Күтілетін нәтиже

Барлық тəрбиеленушілер:

-5 көлеміндегі сандарды тура жəне кері санайды.

Көптеген тəрбиеленушілер:

-заттарды саны бойынша салыстырып, олардың реттік нөмірін атай алады.

Кейбір тəрбиеленушілер:

-заттарды саны бойынша салыстырып, ара-арасынан олардың реттік нөмірін атайды.

Олимпиады: Дошкольникам "Тайны волшебного леса"

Содержимое разработки

Қарапайым математика түсініктерін қалыптастыру.

ҰОҚ. Тақырыбы: Анама

көмектесемін. 5-ке дейін санаймын.

Мектеп/МДҰ:

Күні:

Педагогтің аты-жөні:

Сынып/топ: МАДТ

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

ҰОҚ оқытылу

мақсаты

0.2.1.1.20 көлеміндегі сандарды тура жəне кері санау.

0.2.1.2.Заттарды саны бойынша салыстырып, олардың реттік нөмірін атау.

Күтілетін нәтиже

Барлық тəрбиеленушілер:

-5 көлеміндегі сандарды тура жəне кері санайды.

Көптеген тəрбиеленушілер:

-заттарды саны бойынша салыстырып, олардың реттік нөмірін атай алады.

Кейбір тəрбиеленушілер:

-заттарды саны бойынша салыстырып, ара-арасынан олардың реттік нөмірін атайды.

Тілдік мақсат

Тəрбиеленушілер:

-өзінің сұрақтарын қойғанда жəне педагог пен тəрбиеленушілердің

сұрақтарына жауап берген кезде лексика мен терминологияны

пайдалана алады.

Пəндік лексика жəне терминология:

бірінші, екінші, ..., бесінші.

Пікір алмасуға арналған сұрақтар:

– Реттік санау кезінде сандардың атауы қалай туындайтынын

түсіндір.

– 4 санынан кейін қандай сан тұрады деп ойлайсың?

– Сандық санау кезіндегі қандай сандар реттік санау кезіндегі

қандай сандарға сəйкес келеді?

Жазу:

-салынған үзік сызықтар бойынша бастырып жазу.

Өткен сабақтардан алған білім

Заттардың орналасу тəртібі туралы алғашқы білім, геометриялық

фигуралар мен денелердің атауы.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Басталуы

0–5 мин

Ынталандыру.

Тəрбиеленушілерді шаттық шеңберін құруға шақырамын.

Өзектендіру.

Үйдегі қандай жұмыс түрлерін білесіңдер?

Аналарыңа қалай көмектесесіңдер? – деп сұрайды.


Ортасы

6–15 мин

Мақсат қою (проблемалық жағдай).

(Ұ) Электрондық жиынтық полотномен жұмыс ұйымдастырады. Барлық балалар тапсырманы бірдей орындай алмайды.

Жаңалық ашу.

Туындаған мəселені шешу үшін, балаларға 1-ден 5-ке дейін санаған кезде сандардың арту тəртібімен əр затқа бір цифрды сəйкестендіріп қойып 5 көлемінде заттарды, дыбыстарды, қозғалыстарды санау ұсынылады.

Балалар 1-тапсырмадағы цифрларды заттардың санына сəйкестендіре отырып сызып қосады.

Сергіту сəті.

Үлестірмелі

материалдар.

Дәптер

16–25






Жаңаны қолдану.

(Ұ) Тәрбиеші заттардың санын, сандар мен цифрларды сəйкестендіру білігін пысықтау үшін

(Ө) 2-тапсырманы өз бетінше саусақтардың ұсақ

моторикасын дамыту үшін орындайды. Педагог анаға көмек туралы лексикалық тақырыпты жалғастырады, яғни тəрелкелердегі жемістерді санауды ұсынады.

3-тапсырмада балалар тəрелкедегі заттардың санына сəйкес келетін цифрларды жапсырады.

4-тапсырма карточкамен жұмыс балалар берілген суреттерді тиісінше сандармен сәйкестендіреді.


Рефлексия.

28-30 минут

Рефлексия. Балаларды мадақтау.

Сабақтағы өз жұмысын бағалауды ұсынады.

Дəптер



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее