Қысқа мерзімді сабақ жоспар
САБАҚ: | Мектеп: Ақшиман НОББМ | |||||||||||||||||||||||
Күні: 2 маусым | Мұғалімнің аты-жөні: Ахметов Рысбек Курманович | |||||||||||||||||||||||
Сынып: 5 Бөлім 1. Таза мінсіз асыл сөз | Қатысқан оқушылар саны: 9 | Қатыспағандар:0 | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы (Бөлімше) | «Асанқайғының жерге айтқан сыны» аңызы | |||||||||||||||||||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | -әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау | |||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаттары
|
| |||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері | - әдеби шығарманың мазмұнын түсінеді - әдеби шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтай алады.
| |||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар | Оқушылар орындай алады -оқылым старегияларды қолдана алады; -мәтіндегі негізгі ақпаратты табады; -өз пікірін айтады; Мәтінге қатысты сөздік қор мен терминдер; -Асанқайғы, желмая,тау, өзен, Сарыарқа, Баянауыл,
| |||||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу | Елін қадірлеуге, жердің қадір-қасиетін білуге, отансүйгіштікке баулу | |||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс | Тарих пәнімен, дүниетану пәнімен
| |||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім | -Әдеби шығарманың жанрына қарай сюжеттік дамуын сипаттай алады.
| |||||||||||||||||||||||
| ||||||||||||||||||||||||
Жоспарланатын уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Дереккөздер | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы Басталуы
|
Амандасамын, психологиялық ахуал туғызамын.Ол үшін «Шаттық шеңбер» құрып, бір-біріне ізгі тілектерін тілейді. Сыныпты су, тау аттары жазылған қима қағаздар арқылы үш топқа бөлемін . (Каспий, Балқаш, Алакөл, Ертіс, Есіл, Жайық, Баянауыл, Көкшетау, Қарқаралы) (5 минут) |
Қима қағаз | ||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы Білу, түсіну
Қолдану
Жинақтау Бағалау |
1) Миға шабуыл
Сын (Сынау) свввввв
(3 минут) Саралау тапсырмасы: Ерекше қажетті: тірек сөздер беремін. қасиет, ерешелік, артықшылық
2)Мәтінді ДЖИГСО тәсілі арқылы бөлемін. Топтар түсінген мәтіндер бойынша бір-біріне мазмұндайды. Содан кейін топтар бір-бірін өзара «Бағдаршам» арқылы бағалайды.
(15 минут) 3)«Балық қаңқасы» тәсілі арқылы аңызда берілген жер аттары мен оған берген сипаттамаларды жазып шығады.
(7 минут) «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі арқылы бағалайды.
4) 3 минуттық эссе жазу. Ерекше қабілетті оқушылар шағын эссе жаза отырып, өз туған жерлеріне сын айтады.
Саралау тапсырмасы. Ерекше қажеттілігі бар оқушыларға:
5 минут «Сэндвич» әдісі арқылы бірін-бірі бағалайды.
|
Постер
|