«Весна — лето 2024»

Астана- арман кала

урок на тему "Астана- арман кала"

Олимпиады: ИЗО 1 - 7 классы

Содержимое разработки

Бейнелеу сабагы

Мугалим: Гулимбетова куни: 29.04. 2016

Tакырыбы: Аже сандыгындагы казына

Мақсаты: 1.сабакка байланысты улттык киимдерди қатесіз айыра алу, сурет сала алу.

2. куралдарды пайдалана отырып сурет сала алу

3. жаңа такырыпты пайдалана отырып, әңгіме немесе диалог құрай алу

Қүтілетін нәтиже:1.сабакка байланысты улттык киимдерди қатесіз айыра алады, сурет сала алады.

2. куралдарды пайдалана отырып сурет сала алады

3. жаңа такырыпты пайдалана отырып, әңгіме немесе диалог құрай алады


Қолданатын әдіс-тәсілдер: Суретпен жұмыс

Топтық жұмыс

Жеке жумыс

1топ-зергер буйымдар

2топ- улттык киимдер

3топ- казына


кара ойлан тап «Кім тапқыр» сикырлы сандык мига шабуыл

Негізгі дереккөздер: Оқулық 3 сынып, Интернет көздері, суреттер.интербелсенди такта,стикер,гуащ,плакаттар

Сабақ мазмұны

Уақыт

Мұғалім іс-әрекеті және жазбалары

Оқушының іс-әрекеті

3 минут


Ұйымдастыру

Сыныппен амандасу

Сандык ишине откен сбакка байланысты заттар немесе суреттер салып,сол аркылы топка болу.

Бағалау бетшелері таратылады



Амандасады

Заттар аркылы 3 топқа бөлініп отырады


Бағалау бетшелері арқылы сабақ бойына өзара бағалау жүреді


3 минут

Өткен сабақты «Қара, ойлан, тап» әдісі бойынша еске түсіру

Ұлттық киімдердің суреттерін көрсету арқылы атауларын еске түсіріп,айтады

Жақсы жауап берген оқушыға жұлдызша беріледі

5 минут

Ұлттық киімдердің суреттерін көрсету арқылы атауларын еске түсіріп,айтып,видеоролик

көрсету арқылы жаңа сөздерді таныстырып жаңа тақырыпқа көшу

Суреттерді көру арқылы жаңа сөздерді қайталайды,видеоролик корип, жаңа тақырыпты тауып жазады. Жақсы жауап берген оқушыға жұлдызша беріледі

15 минут

Балалар балалар ажелер сандыкта не сактайды,билесиндер ме? Деген сурак кояды. Окушылар билгендерин толыктырады

1топ-зергер буйымдар

2топ- улттык киимдер

3топ- казына

әңгіме немесе диалог құрастыру.

берілген сурактарды топтастыра отырып, постер дайындайды. өз постерин қорғайды. (жоғарғы деңгейдегі оқушылар әңгіме құрастыруы мүмкін)

Жақсы жауап берген топ багдаршам аркылы багаланады





10 минут

Жеке деңгейлік тапсырма: барлық оқушыға бірдей сурет салу тапсырылады. Тапсырма:

1. Суреттің атауын жазу

2. Суретке кем дегенде 3 сөйлем құрау

3. Суретке кем дегенде 5 сөйлем құрау

4. Сурет бойынша жүйелі әңгіме құрастыру


Суреттің атауын барлық оқушылар жаза алады. Төменгі деңгейдегі оқушылар сурет бойынша кем дегенде 3 сөйлем жаза алады. Орта деңгейдегі оқушылар сурет бойынша 5 сойлем жаза алады

Жоғарғы деңгейдегі оқушылар сурет бойынша жүйелі әңгіме құрастырады

Жақсы жауап берген оқушыға жұлдызша беріледі.


2 минут

Рефлексия «2 жұлдыз, 1 тілек»

2 жұлдыз – оқушылар ұнаған нәрселерді стикерге жазып, тақтадағы себетке салады

1 тілек – оқушылар ұсыныстарын стикерге жазып, себеттің сыртына қалдырады.

Бұл әдісте оқушылар өздеріне және сабаққа кері байланыс жасайды. Және мұғалімге келесі сабағын жоспарлауға көмектеседі.

5 минут

Бағалау. Сабақ бойына жұлдызшалар берілу арқылы формативті бағалау жүрген болатын. Сонымен қатар оқушылар табыс критерийлері арқылы өзара бағалау жүргізеді.

1. улттык киимдерди қатесіз айыра алады – 3

2. куралдарды пайдалана отырып сурет сала алады-3

3. жаңа такырыпты пайдалана отырып, әңгіме немесе диалог құрай алады – 4

Бағалау бетшесі арқылы оқушылар бірін-бірі, өзара және өзін-өзі бағалайды.

Кери байланыс парагын толтырады



Жұлдызшалар арқылы оқушылар сабаққа ынталанады. Сонымен қатар табыс критерийінің ең жоғарғы деңгейіне жетуге талпынады. Өзара және өзін- өзі бағалау жүреді. Өздерін реттей алады. Бірін-бірі оқытады, үйретеді. Топтық жұмыста біріне-бірі көмектеседі. Бағалау бетшесінің құрылыма қарай ұпай арқылы сумативті бағалау жүреді.Кери байланыс парагы журеди

1 минут

Қорытындылау. Әр оқушы бір-бір жаңа сабакка байланысты сөздерді айтып шығады.

Әр оқушы бір-бір сөзден айта отырып «аже сандыгындагы казына » тақырыбына байланысты жаңа сөздерді еске түсіреді.

1 минут

Үй тапсырмасы

Әр оқушы өз суреттин бейнелеп келу,сандыкта не блуы мумкин туралы әңгіме жазу


Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее