«Весна — лето 2024»

БӨЛІМ: Саяхат.Көңілді паровоз

БӨЛІМ: Саяхат

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Көңілді паровоз

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сафина Лиза Куантаевна

Класс: 1а,ә

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақты меңгертуге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.2 Таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысында анықтау және сипаттау

1.1.3.1 Жоғары, орта, төменгі регстр, темп, динамика (f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау

1.1.2.1 Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.

Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады.

Саяхат туралы танымын ашады.

Білім мен тәжірибе дағдысын дамытады.

Оқушылардың көпшілігі:

Паровоз туралы түсінік алып, бейнефильмге музыкалық сүйемелдеу жасауға үйренеді.

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір-бірінің іс-әрекетін бақылайды.

Көріністер мен қимыл-қозғалыстарды байланыстырады.

Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайда басқаларды қадағалайды.

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.

Тілдік құзіреттілік

Оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға ынталандырамыз.

Оқушылар: Өз жұмыстарына түсініктеме беру және жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.

Пән лексикасы мен терминолоиясы:

Мен бұл дыбысты мынадай. тәсілмен өзгертер едім.

Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені.

Мұны мынадай жолмен жақсартуға болады.

Мен көріністі. жолымен жақсартар едім.

Диалог\жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Поездың үні нені есіңе түсіреді?
  • Бұл дыбысты қандай аспаппен шығаруға болады?
  • Әннің қандай бөліктері жақсы шықты?
  • Қандай бөліктерін жақсартуға болады?
  • Неліктен. екенін айта аласың ба?
  • . бөліктері жақсы шықты деп ойлайсың?
  • Бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп ойлайсың?

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы сабақтарда дыбыс шығаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл-күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық құралдар арқылы қысқаша музыкалық ертегі құрастыруды үйренді.

Динамикалық белгілер символарын анықтап үйренді.

Олимпиады: Музыка 1 - 9 классы

Содержимое разработки

20 - сабақ жоспары

БӨЛІМ: Саяхат

САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: Көңілді паровоз

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сафина Лиза Куантаевна

Класс: 1а,ә

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Осы сабақты меңгертуге қол жеткізетін оқыту мақсаттары

1.1.1.2 Таныс дыбыстар мен музыканы тыңдау барысында анықтау және сипаттау

1.1.3.1 Жоғары, орта, төменгі регстр, темп, динамика (f, p), қысқа, ұзақ дыбыстар, соль және ми ноталарының биіктігін естіп анықтау

1.1.2.1 Әндерді музыкалық аспаптың сүйемелдеуімен орындау

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Өз репертуарын кеңейтуді жалғастырады.

Тілді барынша нақты пайдалануға дағдыланады.

Саяхат туралы танымын ашады.

Білім мен тәжірибе дағдысын дамытады.

Оқушылардың көпшілігі:

Паровоз туралы түсінік алып, бейнефильмге музыкалық сүйемелдеу жасауға үйренеді.

Өз ойын еркін жеткізуге дағдыланады.

Бір-бірінің іс-әрекетін бақылайды.

Көріністер мен қимыл-қозғалыстарды байланыстырады.

Кейбір оқушылар:

Дыбыстар мен символдарды байланыстырады.

Тиісті жағдайда басқаларды қадағалайды.

Топпен қосылып ән айтуға талпынады.

Тілдік құзіреттілік

Оқушыларды тілді барынша нақты пайдалануға ынталандырамыз.

Оқушылар: Өз жұмыстарына түсініктеме беру және жақсарту үшін өзгерістер енгізе алады.

Пән лексикасы мен терминолоиясы:

Мен бұл дыбысты мынадай... тәсілмен өзгертер едім.

Мен барлығы жақсы өтті деп ойлаймын, өйткені ...

Мұны мынадай жолмен жақсартуға болады ...

Мен көріністі ... жолымен жақсартар едім.

Диалог\жазу үшін қажетті сөз тіркестері:

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Поездың үні нені есіңе түсіреді?

  • Бұл дыбысты қандай аспаппен шығаруға болады?

  • Әннің қандай бөліктері жақсы шықты?

  • Қандай бөліктерін жақсартуға болады?

  • Неліктен ... екенін айта аласың ба?

  • ... бөліктері жақсы шықты деп ойлайсың?

  • Бұл бөліктерді қалай жақсартуға болады деп ойлайсың?

Алдыңғы сабақтарда алған білім

Алдыңғы сабақтарда дыбыс шығаруды, картинаны суреттеуді, ондағы көңіл-күйді дыбыс арқылы көрсетуді, балаларға арналған музыкалық құралдар арқылы қысқаша музыкалық ертегі құрастыруды үйренді.

Динамикалық белгілер символарын анықтап үйренді.

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған әрекет

Ресурстар

Сабақтың басталуы

0-5 минут

(МК,Т) Тұяқты ырғақпен ұра отырып оқушылармен үш тілде сәлемдесу:

Сәлеметсіңдер ме , балалар! –

Здравствуйте, дети! – Hello, children!

Оқушыларды топқа бөлу.

Алдыңғы сабақта үйренген әнді қайталау:

«Тұлпарым» (Б.Бейсенова)

Ән мазмұнына сай қимыл-қозғалыс жасап орындайды.

Аудиожазба «Тұлпарым» (Б.Бейсенова) music-mobi.

ru/search/тұлпарым

Сабақтың ортасы

7-11













12-14













15-20






Тілдік құзіреттілік




21-35


(Ұ,Қ) Дыбыссыз, кез келген көлік түрі туралы қысқа бейнефильм көрсету. Мысалы, зымыран ұшыру немесе поезд туралы. (Бейнефильмге оқушылар өз дауысымен, музыкалық және шулы аспаптармен сүйесел жасау.)

Бейнефильмге жазба жасау.

Жазбаны талқылау және оны жетілдіру үшін түсініктеме беру.

Үзіндіні қайталау және жазбаны қайта жасау.

«Бейнежазба саған ұнады ма?»

«Не туралы білдің?»

«Музыка қалай естілді?» деген сұрақтар қою арқылы ойқозғау, диалог ұйымдастыру.

(Оқушының өз ойын толық жеткізуіне көмектесу, қадағалау)

Қимылды ойын: «Поезд»

Кәне, кімнің бойы ұзын,

Паровозы ол пойыздың.

Қатар-қатар тұрайық,

Пойызды бір құрайық.

Пш-пш, пш-пш, баста алға,

Қарап қалма аспанға.

Гу-гу, гу-гу, гуілде,

Қалып қойма бірің де.

Кәне, енді тоқтайық,

Пш-пш, пш-пш.

(Пойызға мінген кездегі әсерін оқушылар әңгімелеп береді)

(Ұ) Музыка тыңдау: «Көгілдір вагон» (В.Шаинский)


(МК) Музыкалық сауаттылық: Ән шумақтан және қайырмадан тұрады. Шумақ екі немесе одан да көп болады. Әр шумақтан кейін қайырма қайталанып отырады.

(Ұ) Көптілділік: шумақ – куплет – verse; қайырма – припев – refain – қазақша, орысша, ағылшын тілінде таза айтқызып үйрету.


(Ұ) Ән үйрену: «Саяхатта» (К.Қуатбаев) Әнді жаттықтыру және орындату барысында ережені пысықтау.

- Ән әуені мен музыкалық бейне үйлесімді болды ма?

Қазақ, орыс немесе өзге тілдегі әндер үлгілері



Ғажайыпстанға саяхат

https://www.youtube.com/watch?v=gNVBcuC44vE




















«Көгілдір вагон» («Голубой вагон» В.Шаинский)








«Саяхатта» - (К.Қуатбаев)

Сабақтың соңы

35-45

(Ұ, Ө, Қ) Сабақты қорытындылау

Жеңіл, ырғақты сөздерді (фразаларды) қол шапалақтау арқылы, ырғақты тарсылдату арқылы көрсетеді.

(Ырғақ жазылған карталарды да қолдануға болады)

Әнді қайталап орындау

Ырғақтар жазылған карталар

Асатаяқ

Қосымша ақпарат

Дифференциация – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Неғырлым қабілетті оқушылардың алдыеа қандай міндеттер қоюды жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды игері деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік АКТ –мен байланыстар. Құндылықтармен байланыстар (тәрбиелік элемент)

Шығармашылық міндеттегі нәтижелерді дифференциациялау.

Оқушы жүргізуші бола алады. Қорытынды міндеттегі неғұрлым күрделі ырғақтар.

Бақылау, тыңдау, ойлануға берілген сұрақтар:

-Биік, төмен дыбыстың бір-бірінен айырмашылығы қандай?

- Музыкалық дыбыстан не шығады?

- Curwen қолдың жүйелік белгілерін қалай түсініп қабылдадыңдар?

«Дүниетанумен» байланыс.

Басқалармен бірге жұмыс істеу, түрлі пікірлерді құрметтеу.

Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаттары шынайы болды ма?

Оқушылар бүгін нені үйренді?

Сабақтағы көңіл күй қандай болды?

Менің дифференциациялық әдісім дұрыс жұмыс істеді ме?

Сабақтың барлық кезеңдерін берілген уақытта жүргіздім бе?

Мен өз жоспарыма қандай өзгерістер енгізуді қалар едім?



Қорытынды баға

Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті?(сабақ беру, үйрету туралы ойланыңыз?)

1.

2.

Қандай екі нарсе сабақты жақсартатын еді( сабақ беру туралы сондай-ақ үйрету туралы ойланыңыз?

1.

2.

Мен сабақ барысында сынып және жекеленген оқушылар туралы келесі сабаққа дайындалуыма көмектесетін қандай деректерді білдім?

1.

2.

















Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее