«Весна — лето 2024»

Ересек тобында ашық сабақ " Жыл мезгілдері "

Балаларға жыл мезгілдері туралы түсінік беру.

Олимпиады: Дошкольникам "Тайны волшебного леса"

Содержимое разработки

Аменова Мергуль Женисовна

Ясли-сад « Райса »

Воспитатель старшей группы.

Білім беру саласы: Әлеумет. Таным. Коммуникация.

Бөлімі: Жаратылыстану. Көркем әдебиет. Құрастыру.

Тақырыбы: Жыл мезгілдері

Мақсаты:

Білімділік міндеті: Балаларға жыл мезгілдері туралы түсінік беру, жыл мезгіліндегі құбылыстарды айыра білуге үйрету.

Дамытушылық міндеті: Балалардың жыл мезгілдеріне деген сүйіспеншіліктерін арттыру, сөздік қорларын дамыту, ойлау қабілеттерін арттыру, қызығушылықтарын ояту.

Тәрбиелік міндеті: Қоршаған ортаны сүюге, табиғатты қорғауға, аялауға тәрбиелеу.

Қолданылатын көрнекі құралдар:  жыл мезгілінің суреттері, электронды оқулық , фребель сыйы,

Әдіс -тәсіл: сұрақ -жауап, әңгімелеу, түсіндіру, жұмбақ, топтық жұмыс.

Тілдің үштұғырлығы: күз -осень -autumn, қыс -зима-winter, көктем- весна -spring, жаз - лето- summer

Оқу қызыметінің кезеңдері

Педагогтың іс-әрекеті

Балалардың

іс-әрекеті

Мотивациялық қозғаушылық




Шаттық шеңбері:
Күннің көзі ашылсын!
Көкке шуақ шашылсын!
Құтты қонақ келіпті,
Төрімізге еніпті,
Сәлеметсіздер ме қонақтар!


Шаттық шеңбері:

Балалар қимылмен көрсетеді.
Күннің көзі ашылсын!
Көкке шуақ шашылсын!
Құтты қонақ келіпті,
Төрімізге еніпті,
Сәлеметсіздер ме қонақтар!

Ұйымдастырушы ізденушілік кезеңі

















































Рефлексиялық түзетушілік

Бүгін біз Жыл мезгілдері туралы оқу іс – әрекетімізді бастаймыз. Бізге қонаққа Жыл атасы келіпті.

Жыл атасы балалармен амандасып, төрт жыл мезгіліне үш-үш айдан бөліп береді.

« Тышқан мен Бауырсақ » ертегісінен үзінді.


Тілдің үштұғырлығы: күз -осень -autumn, қыс -зима-winter, көктем- весна -spring, жаз - лето- summer



« Текше » ойыны.

Шарты: текшеде сұрақтар берілген, бір бала ортаға шығып, сұрақтарға жауап береді.

Балалар төрт жыл мезіліне үстелдін үстіне отырады.

Төрт үстелде әртүрлі тапсырмалар берілген.

Бірінші үстелде: балалар сулықтан бәйшешек гүлін жасайды.

Екінші үстелде: қыс мезгіліндегі қарды сулықтан қар жасайды.

Үшінші үстелде: көкөністер мен жемістерді екі себетке жинайды.

Төртінші үстелде: жаз мезгіліне берілген суретті құрастырады.

« Жыл мезгілдерін ажырат » ойынын ойнайды.

Шарты: балаларға төрт жыл мезгіліне байланысты картинкалар берілген.



«Қол ұстасып тұрайық,

Шеңберді біз құрайық.

Көріскенше күн жақсы,

Сау саламат болайық»

Сау болыңыздар

Балалар сұрақтарға белсене жауап береді.











Ойын кезекпен ойналады.





Қайталайды.









































«Қол ұстасып тұрайық,

Шеңберді біз құрайық.

Көріскенше күн жақсы,

Сау саламат болайық»

Сау болыңыздар!




Күтілетін нәтиже:

Біледі: Жыл мезгілдерінің бір−бірінен айырмашылығын ажырата біледі

Игереді: тірек−сызба арқылы жыл мезгілдерінің ерекшеліктерін.

Меңгерді: табиғатты аялауды.















Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее