Пән:Сауат ашу 3 тоқсан Уақыт: 40 мин | |||
Күні: 25.02.2019ж Қатысқандар саны: | |||
Сынып: 1 «Б» Қатыспағандар саны: | |||
Өткізетін мұғалім | Қыдырбекова Күншуақ Айдарқызы | ||
Сабақ тақырыбы: | Ю дыбысы және әрпі | ||
Оқу мақсаты: | 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру | ||
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді | ||
Көптеген оқушылар: Тақырыпқа байланысты керекті сөздерді сызба сурет қолдана отырып, жай сөйлем /мәтін құрастырады және жазады. Сөздерді түсініп, тұтас т.б оқи алады Тыңдалған материал бойынша өз ойын білдіріп, дәлелдеулер жасай алады Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. | |||
Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.. Тыңдалған материал бойынша өз ойын білдіріп, дәлелдеулер жасай алады | |||
Бағалау критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | ||
Тілдік мақсаттар | Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тірек сөздер Қасқыр-Волк-Wolf Аю-Медведь-Bear Түлкі-Лиса-Fox
| ||
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне құрмет көрсетуге, жауапкершілік танытуға, еңбекқорлыққа тәрбиелеу. | ||
Пән аралық байланыстар | Сауат ашу (диологқа түсу) , дүниетану (аңдарды атау). | ||
АКТ қолдану дағдылары | АКТ қолданудың бастапқы дағдылары қалыптасады Берілген тапсырмаларды орындау барысында таныстырылымды қолданады;
| ||
Сабақтың барысы | |||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар | |
Сабақтың басы
Миға шабуыл
Сабақтың ортасы
Сергіту сәті
Сабақтың соңы Бағалау | -Сәлеметсіздерме оқушылар! -Здраствуйте дети! -Hello children! -Балалар бүгінгі біздің сабағымыз ерекше болмақ -Неге деп ойлайсыңдар? -Дұрыс айтасыңдар бізге көптеген қонақтар келіп отыр екен. -Жақсы олай болса көңіл-күйімізді көтеру мақсатында Психологиялық ахуал жасайық.
-Жарайсыңдар отырыңдар! Балалар біз үш топқа бөліндік Топқа бөлу. (алдын-ала) Оқушылар 1,2,3 деп санап, 3 топқа бөлінеді.
Топтық ережені сақтай отырып сабағымызды бастайық 1.Тәртіп 2Тыныштық 3.Татулық 4.Талап 5.Тазалық
-Балалар енді біз топбасшысын анықтап алайық! Кімнің орындығының артында стикер бар сол топбасшы болады.
-Кім мысал айтып бере алады? -Жақсы жарайсыңда! Ой қозғау Аю, түлкі, қасқыр үшеуі жарысыпты. Бірақ аю өзінің күшіне сенімсіз екен және ол өзенен өте алмай тұр екен. -Сендер аюға көмектесесіңдерме? -Ал сендер аюдың қандай екенін білесіңдерме? -Оның түсі қандай? -Ол қайда тұрады.
Өткенді қайталау: (кубик әдісімен)
Дескриптор: сұраққа толық жауап береді. Бағалау: Үш шапалақ
-Қанекей барлығымыз АЮ –АЮ- АЮ деп айтып көрейікші -Қандай дыбыс таныс емес? -Ал балалар зейінімізді тақтаға аударайық.
- Бұл сөздерде қай әріп таныс емес бізге?
-Сонымен біздің бүгінгі сабағымыздың тақырыбы қандай екен? -Ю дыбысы мен әрпі .
Көркем жазу Дәптермен жұмыс. -Бір,екі, үш Дем аламыз жинап күш -Қолға қалам аламыз, -Көркем етіп жазамыз -Юю дыбысының тақтада жазылуы -Юю дыбысын ауада жазу
Топтық жұмыс Оқушылар өз қалааулары бойынша күрделілік шегін таңдап алады.
Мақалды құрастыр.
Көп нүктенің орнына тиісті сөздерді жаз.
Жұлдызқұрттың монжағын тізбекте. Сұрақтарға жауап беру арқылы.
Дескриптор: Тапсырмаларды оқиды. Әрбір тапсырманы орындайды
«Гомми денс» бейнеролігі арқылы
Оқулықпен жұмыс Жеке жұмыс 1 Оқулықтағы «Оқу» белгісі тұрған сөздер менсөйлемдерді өз бетінше буындап оқуға, жиі кездесетін сөзді тұтас оқуға, түсініп оқуға жаттықтыру.Сыныптастарының қалай оқығанын оқушылардың өздеріне көңіл күйді білдіретін
Дескриптор: сөздерді буындап оқиды. Бағалау :«Саусақ әдісі»
-Жарайсыңдар балалар бағандан біз аю, қасқыр , түлкі деп жатырмыз ал кім ағылшыншасын біледі?
Бағалау: үш шапалақ
Дарынды оқушымен жұмыс -Ю дыбысна ертегі құрастыру -Ақ аю туралы мәлімет.
«Автор орындығы» әдісін қолданып, оқушыларға ертегінің мазмұнын айтқызу. Дескриптор Тірек сөздерді қолдана отырып, ертегіні құрастыра алады. Бағалау: Саусақ әдісі
Бекіту. « Сұрақ менен –жауап сенен әдісі»
|
Шаттық шеңбері
Хатшы келеді.
Топ атаулары жазылған қағаздар
Үш шапалақ арқылы бағалау
Тақтамен жұмыс
Топтық жұмыс Ақ қағаз маркер.
Сауат ашу жұмыс дәптері
Бағалау «Үш шапалақ»
Сауат ашу оқулығы
https://www.youtube.com/watch?v=sPX27NNVWCY
Оқулық
Автор орындығы | |
Рефлексия
| Сабақ материалын қорытындылау Кері байланыс : « Смайлик ағашы» Егер бүгінгі сабақты жақсы түсінсеңдер ағаштың үстіңгі жағына күлген смайлик, толық түсінбеген болсаңдар жақс ысмайлигін , мүлдем түсінбеген болсаңдар астыңғы жағына қабағы түске смайликтерді жабыстырасыңдар.
-Сабақ аяқталды. | Смайлик ағашы Смайликтер |
Бекітемін:
Өскемен қаласы әкімдігінің
«№ 27 орта мектебі» КММ
директоры
Г.К.Дюзбенбекова
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Ю дыбысы және әрпі»
Бастауыш сынып мұғалімі: Қыдырбекова К.А
Өскемен 2019 жыл
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
| |
|
|
|
|
|
|
| |||||
|
|
|
| |||||
|
| |||||||
|
| |||||||
|
| |||||||
|
| |||||||
|
| |||||||
|
| |||||||
| ||||||||
| ||||||||
| ||||||||
| ||||||||
|
|
|
| |||||
|
|
|
| |||||
|
|
| ||||||
|
|
| ||||||
|
|
| ||||||
|
|
| ||||||
|
|
| ||||||
|
|
| ||||||
|
|
|