«Весна — лето 2024»

Қазақстан Республикасы

Қазақстанның рәміздерін біледі, қазақша рәміздер туралы айта алады; елорда туралы сөйле алады, диалог жүргізе алады, тақырыпқа байланысты сөздерді молайтады.

Олимпиады: Физическая культура 1 - 11 классы

Содержимое разработки

Пән: қазақ тілі

Сынып: 4 «Б

Сабақтың тақырыбы: Қазақстан

Сабақтың мақсаты: ауызекі сөйлеу, түсіну, талқылау дағдыларын дамыту, сөздік қорын байыту арқылы Қазақстан туралы алған білімдерін (астана, президент, рәміздері, қалалары, мемлекеттік тілі, табиғаты,) пысықтау; топта жұмыс істеу барысында оқушыларды бірлікке, достастыққа, өзара көмек көрсетуге, бір-біріне қолдау жасауға, бір-бірімен ақылдасуға тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: бекіту сабақ – саяхат

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: 7 модуль

Жұмыс формалары: жеке, жұптық, топтық, ұжымдық.

Күтілетін нәтиже: Қазақстанның рәміздерін біледі, қазақша рәміздер туралы айта алады; елорда туралы сөйле алады, диалог жүргізе алады, тақырыпқа байланысты сөздерді молайтады.

Сабақтың кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

ресурстар

7 модулдің идеялары

Ұйымдастыру кезені

1-слайд

Музыка

«Ақ көгершін»

5 мин.


2-слайд

1. - Сәлеметсіңдер ме балалар!

  • Кім сыныпта кезекші?

  • Бүгін аптаның қай күні?

  • Күннің нешесі?

  • Үй жұмысы қандай болды?

  • Ал, енді балалар тақтаға шығып «Шаттық шеңберін» құраймыз

Сәлемдесу

Үй жұмысын қайталау

«Шаттық шеңбер»

Армысың алтын күн,

Армысың алтын аспан,

Армысың достарым,

Сендерді көрсем қуанам

Топтардың аттарын қою






Топтарға бөліну үшін карточкалар

Оқыту мен оқудағы жаңа әдістер мен тәсілдер

2. Топтарға бөліну

Топта жұмыс істеу ережесін есіне түсіреді



Үй жұмысын тексеру

Дәптермен жұмыс

3-слайд

5 мин.

4-слайд

  1. Тапсырманы түсіндіру: Орысша сөздері бар карточкаларында қазақша баламасын жазады.

  2. Бағалау парақтарда топтағы балалардың аттарын жазу. Әр орындаған тапсырмаға спикер бағаларын жазады.

Карточкаларда сөздерді қазақша жазады

Дәптерлерін ашып күнді жіне Сынып жұмысын жазады. Тек қана қазақша жазады.


Карточкалар

Бағалау парақтар

Смайликтер арқылы бағаланады

Қызыл – өте жақсы

Сары – жақсы

Ақ –3 қатеден артық

Өзара бағалау

,

Сабақтың тақырыбымен және мақсатымен таныстыру

5-слайд

6-слайд

3 мин.

  • Балалар, қалай ойлайсыңдар сабақтың тақырыбы қандай болады?

  • Қазақстан бойынша қандай тақырыптарды өттік?

  • Балалар, сабаққа қандай мақсаттарды қоямыз?

Оқушылар үнтаспаны мұқият тыңдап, мұғалім көмегімен сабақтың тақырыбын ашады және мақсаттарды қояды.

  • Қазақстан туралы.

  • Алған білімдерімізді іске асырамыз.


Үнтаспа Бүркіттің орындауында «Туған елім менің»

«Миға шабуыл»

диалог

Сергіту сәті

бейнеролик



Денсаулықсақтау технологиясының элементі

Бекіту

Саяхат

7,8-слайд

3 мин.

1-бекет «Табиғат». Сәйкестеңдір. Екінші бағанға керек санды қой.

1.

Көкшетау


Есіл өзені

2.

Астана


Алатау тауы

3.

Семей


Бурабай көлі

4.

Алматы


Тобыл өзені

5.

Лисаков


Ертіс өзені


Слайдтан тексеру

Смкартйликтер

очкалар

Өзара бағалау

10 мин

9-слайд

2-бекет «Кластер». Постерге білімдерін жазып қорғау.

«Отан» тобы Қазақстанның рәміздерін жазады.

«Атамекен» тобы астана туралы жазады.

Ту, елтаңба, әнұран, авторларын жазады.

Астана қаласы туралы постерге білімдерін түсіреді

Маркер, фломастер, қарындаштар

Сыни тұрғыдан ойлау

бағалау

3 мин.

10,11-слайд

3-бекет «Мақал-мәтел»

Әр топқа 3 мақалдан беріледі, жалғасын жазып алу керек.

«Отан» тобы

Отансыз адам - .... ..... .

Туған жердің жуасы да .... .

Туған жердей жер болмас,

... ... ... ...


«Атамекен» тобы

Отан обасынан .... .

Отан оттан да .... .

Туған жердей жер болмас,

... ..... ..... ..... .


Карточкалардың ішіне жазады

Карточка мақалдар

Дарынды балаларға тәуелдеу формасы карточкалар

5 мин.

12,13-слайд

4- бекет «Айтыс».

Сұрақтарға жауап беру.

«Отан» тобы

1.Қазақстан Республикасының елордасы қай қала?

2. Астана қайда орналасқан?

3. Астанада қандай қала?

4. Астанада нелер бар?

5. Қазақстанның рәміздері қандай?

6. Тудың авторы кім?

«Атамекен» тобы

1. Қазақстанның елбасы кім?

2. Қазақстан әнұранының авторлары кім?

3. Қазақстанның жері қандай?

4. Қазақстанның туында не бейнеленген?

5. Қазақстан қандай мемлекет?

6. Сен қайда тұрасың?






5-бекет. «Сауаттылық сайысы»

«Отан» тобы

«Атамекен» сөзіне тәуелдік жалғау қосып талда.

«Атамекен» тобы

«Елбасы» сөзіне жіктік жалғау қосып талда.


Оқушылар кезекпен тақтаға шығып сөздерін талдайды



Рефлексия

Қорытынды

14-слайд

2 мин

-Балалар бүгінгі саяхат сендерге ұнады ма?

-Мынау «Блоб ағашында» әр кім өзінді қайда көріп тұрғанын бояйды.

Көпірден өткен – бәрін түсіндім

Көпірден өтпенген – ештене түсінбедім

Көпір үстінде – жартылай түсіндім

Бағалау парағы

Кері байланыс

Бағалау

Бағалау парақтарды тапсырамыз соңғы бағаны мұғалім қояды.

Балдарды санап айтады



Үй жұмысы

Эссе «Менің Отаным – Қазақстан»



















Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее