«Весна — лето 2024»

"Қазақстандағы ғылыми зерттеу жұмыстары" сабақ жоспары

Сабақтың тақырыбы:

Қазақстандағы ғылыми зерттеу жұмыстары

Класы: 8

Мақсаты:

Ұлттық мәдениеттің ерекшеліктерімен қоғам өміріндегі маңызын ұғынады

Уақыты:

Күтілетін нәтижесі:

Оқушылар әр оқушы өз пікірін дәлелді қорғап,ойын еркін жеткізе біледі, сын тұрғысынан ойланып, өзін-өзі реттей алады.

Сабақтың әдіс-тәсілдері

«10 сұрақ» әдісі, «Айналмалы бекеттер» әдісі, «Т» сызбасы, «Интервью» әдісі

Кіріктірілген модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Диалог, Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау

Түйінді идеясы:

Еңбек ізсіз қалмайды

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе бөлім

4 минут

Психологиялық дайындық «Капитан» тренингі.

Түстер арқылы 4 топқа бөлінеді

«Капитан»тренинг арқылы сыныпта ынтымақтастық орта қалыптасады

От шашу

Түстер

Жаңа сабақ

20минут

«10 сұрақ» әдісі арқылы тексеріледі.

- Қазақ жеріндегі көтерілістердің маңызы?

- Жанқожа, Есет батырдың ерліктері?

- Орта Азияның Ресейге тізе бүгуі?т.б.

«Айналмалы бекеттер» әдісі

1 топ – Орыс демократиялық мәдениетінің кезеңі

2 топ – В.Радлов зерттеулері

3 топ – Т.Шевченконың еңбек жолы

4 топ –Г. Потанин зерттеулері

Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді

Оқулықпен,мәтінмен жұмыс жасайды. Бірлесе отырып тақырыпты талқылап,постер қорғайды.Сөйлеу,ойлау қабілеттері дамиды

Топтық бағалау

(Оқушылар бір-бірін бас бармақ арқылы бағалайды.)

оқулық,

Жаңа сабақты қолдану

10 минут

«Т» сызбасын толтырады

Орыс Қазақ

зерттеулері зерттеулері

Оқушылар салыстырып,тиімді,тиімсіз тұстарын ашық айтады

От шашу

кесте

Қорытынды

8 минут

«Интервью» әдісімен кері байланыс орнату

Сабақта алған білімдері мен әсерлерімен

Өзін-өзі бағалау

микрофон

Рефлексия

3 минут

Критериалдық бағалау

Қосымша тапсырма:

тақырыпты оқу,қоымша мәлімет жинақтау

Не сәтті өтті?

Не сәтсіз өтті?

Олимпиады: Английский язык 2 - 11 классы

Содержимое разработки

Өткізген: Исмагулова С

Пәні: Қазақстан тарихы

Сабақтың тақырыбы:

ХІХ ғасырдың бірінші жартысындағы қазақ әдебиеті

Класы: 8

Мақсаты:

Қазақ әдебиеті, негізгі бағыттары н салыстыра отырып,мазмұнын меңгереді.

Уақыты:

Күтілетін нәтижесі:

Оқушылар әр оқушы өз пікірін дәлелді қорғап,ойын еркін жеткізе біледі, сын тұрғысынан ойланып, өзін-өзі реттей алады.

Сабақтың әдіс-тәсілдері

«Ыстық орындық» әдісі, «Зиг-заг» әдісі, «Мен-саған, сен-маған» әдісі, «Менің өзгерісім» әдісі

Кіріктірілген модульдер

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер,Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, Диалог, Оқыту үшін бағалау және оқу үшін бағалау

Түйінді идеясы:

Қазақстандағы ұлттық мүдденің қалыптастыру бастамасы

Кезең

Уақыт

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе бөлім







4 минут







Психологиялық дайындық «Атом,молекула» тренингі.

Пазл арқылы 4 топқа бөлінеді


«Атом,молекула» тренинг арқылы сыныпта ынтымақтастық орта қалыптасады



От шашу






Пазл

Жаңа сабақ











20минут






«Ыстық орындық» әдісі арқылы тексеріледі.

  1. «Қанды жексенбі» оқиғасы?

  2. Қазақ зиялыларының белсенділігі?

  3. Успен кенішіндегі бас көтерулер?

  4. Семейдегі жаппай ереуілдер барысы?Т.б.

«Зиг-заг» әдісімен 4 топқа тапсырмалар беріледі:

І топ – М.Өтемісұлы

ІІ топ – Шернияз,Шөже

ІІІ топ – Сүйінбай

ІҮ топ – Дулат Бабатайұлы

Оқушылар сұрақтарға ауызша жауап береді









Оқулықпен,мәтінмен жұмыс жасайды. Бірлесе отырып тақырыпты талқылайды.Сөйлеу,ойлау қабілеттері дамиды










Топтық бағалау

(Оқушылар бір-бірін екі жұлдыз,бір тілек арқылы бағалайды.)

Орындық,оқулық,


Жаңа сабақты қолдану

10 минут

«Мен-саған, сен-маған» әдісімен жаңа тақырып бекітіледі

  1. Қазақ зиялыларының қоғамдық қызметтері?

  2. Әскери тұтқындардың тағдыры?

  3. Революциялық шегіністің әсері? Т.б.

Топтар бір-біріне кезек-кезек сұрақтар қояды.


От шашу


Қорытынды

8 минут

«Менің өзгерісім» әдісімен кері байланыс орнату

Сабақта алған білімдері мен әсерлерімен

Өзін-өзі бағалау

микрофон

Рефлексия

3 минут

Критериалдық бағалау





Қосымша тапсырма:

§ 24 тақырыпты оқу, 134-137 беттер

Не сәтті өтті?


Не сәтсіз өтті?







Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее