| Сыныбы: 10 «А» | ||
| Пәні: Қазақстан тарихы | ||
|
| ||
|
| ||
| Сабақтың тақырыбы: XV-XVIII ғасырлардағы қазақ халқының өнері | ||
| Сабақтың мақсаты: Қазақ халқының өнерінің түрлерін,ерекшеліктерін білу. | ||
| Сабақтың міндеттері:
| ||
| Сабақтың типі: Білім мен білікті тексеру сабағы | ||
| Сабақтың түрі: Қайталау сабағы | ||
| Сабақтың әдісі: РАФТ,бағалау сұрақтары | ||
| Сабаққа қажетті құралдар мен көрнекіліктер: 1)интерактивті тақта,маркер,форматты қағаздар. 2)суреттер,слайд,бейне таспа | ||
| Пән аралық байланыс: Музыка, еңбек | ||
| Күтілетін нәтиже:
| ||
| Сабақтың барысы | ||
| Сабақ кезеңдері | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
| Ұйымдастыру | Оқушылармен сәлемдесіп, төрт топқа бөлемін. | Аспаптық суреттер арқылы топтарға бөлініп топтасады. |
| Тақырыпқа шығу | Музыка әуені жәймен ойнаптұрады. Оқушылардың қолындағы суреттерге назарларын аудартып сабақтың тақырыбын анықтап алғансоң , мақсатымызды айқындап аламыз. | Оқушылар бүгінгі тақырыбымыз қазақ халқының өнері, музыкалық аспаптар.
|
| Уәж тудыру | Музыкалық аспатар, қолөнер бұйымдарының суреттерін топтарға таратып шығам | Суреттерді өз тұжырымдары бойынша сұрыптап, аспаптадың шығу тарихымен таныстырады. |
| Теориялық білімдерін қайталау | Сұрақтар қою арқылы пікір талас туындату | Оқушылар сұраққа байланысты өз ойларын айтады |
|
А сұрақтар | ||
| ||
| В сұрақтары | ||
| ||
| С сұрақтары | ||
| ||
| Шығармашылық кезең | РАФТ сабақ тақырыбына байланысты бір рөлге ену | Рөл:музыка, Аудитория: халық , |
| Жинақтау | Бейне таспа Не білдік?Не білу керек? | Оқушылар өздеріне сұрақ қоя отырып не білдім аспап түрлерін не білу керек шығу тарихын т.б |
|
Керібайланыс
Себебінкөрсет
| ||
Бағалау 1.Мәтінді толық игеруі 1 2.Өз деңгейінде топқа түсіндіре алуы 2 3.Картамен жұмыс жасай алуы 2 4.Диаграмманы толтыру 1 5.Кем дегенде өмірмен байланысты екі дәлелдер келтіру 2 6.Баяндау тілінің өзіндің ерекшілігі 2 Бағалау 1.Мәтінді толық игеруі 1 2.Өз деңгейінде топқа түсіндіре алуы 2 3.Картамен жұмыс жасай алуы 2 4.Диаграмманы толтыру 1 5.Кем дегенде өмірмен байланысты екі дәлелдер келтіру 2 6.Баяндау тілінің өзіндің ерекшілігі 2




