«Весна — лето 2024»

Қысқа мерзімді жоспар: Географиялық тәжірибелер

7 сыныпқа арналған қысқа мерзімді жоспар. бұл жоспарда географиялық зерттеулер туралы мағлұмат берілген

Олимпиады: География 5 - 11 классы

Содержимое разработки

Сабақтың тақырыбы:

Географиялық тәжірибелер

Мұғалімнің аты-жөні: Нәрік А.Т

Күні: 18.09.2017

СЫНЫП: 7


Қатысқан оқушылар саны:


Қатыспағаноқушылар саны: 0

Сабақ негізделген оқу мақсаттары

7.1.1.4- географиялық нысандардың қасиеттерін тәжірибелік жолмен анықтайды

Сабақ мақсаты:


Барлық оқушылардың қолынан келеді: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.

Көпшілік оқушылардың қолынан келеді: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. ти үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Кейбір оқушылардың қолынан келеді:

Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Бағалау критерийі

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.

Тілдік мақсаттар



Пәнге тән лексика мен терминология:

Географиялық тәжірибелер

Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:

Кемпірқосақ, спектор, термометр


Құндылықтарға баулу





Топтық және жұптық жұмыстар арқылы бір-бірін құрметтеуге және географиялық дереккөздер арқылы табиғатты танып біліп, аялауға, Отан сүйгіштікке баулу

Пәнаралық байланыс


Алдыңғы оқу

Географиялық дереккөздер

Сабақтың жоспары

Жоспарланғануақыт

Сабақ барысы :

Бағалау түрлері

Бастапқы сабақ

(10 мин)

1.Ұйымдастыру. Әңгіме құру, жағымды көңіл күй қалыптастыру. Смайликтер арқылы 4 топқа бөлу. ()

Өткен сабақты қайталау.

"Сымсыз телефон"әдісі арқылы бірнеше сұрақтарға жауап береді. Смайликтер арқылы бағалау

  1. Өткен сыныптан таныс қандай білім көздерін пайдаланып үйрендіңдер?

  2. Негізгі білім беретін дереккөздердің қатарына атлас пен картаны жатқызуға бола ма? Түсіндіріңдер

  3. Не себепті табиғат пен халықтың тұрмысы жайлы ертеден жинақталған географиялық зерттеулер негізгі білім көзі екенін дәлелдеңдер

(М) Алдыңғы сабақты жаңа сабақпен байланыстыру

  • Жетелеуші сұрақтар:

Қандай дерек көздері бізге географиялық ақпарат береді деп ойлайсыздар?

Географиялық ақпараттарды не үшін жинау қажет? ()

Түрлі түсті стикерлер;А3, А4 қағаздар, маркер







Сабақ ортасы


  1. 10+10=

25мин







Білу және түсіну(М) Жаңа тақырыпты ашу үшін оқушыларға ортақ сұрақ қоямын. География сабағына «Географиялық тәжірибе» мен «географиялық бақылау» не себепті қажет?

1-тапсырма. Топтық жұмыс: 2-4 тәжірибелерін жүргізу

1-3 топ: Тау жыныстарының су өткізгіштік қасиетін анықтау. Тәжірибе соңындағы тапсырмаларды орындау

2-4 топ: Жел және оның әрекетін бақылай отырып, берілген тапсырмаларды орындау. «2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі бойынша бағалау

2-тапсырма. Топтық жұмыс: «Ауа райына бақылау жүргізу» бөлімін оқу.


Сергіту сәті: «Табиғат құбылыстары»

Сарамандық жұмыс: Бақылаулар жүргізу үшін термометрмен танысу, суреттеп, жазып алу. Орындалған тапсырмаларды өзара талқылау және өзара бағалау.


Оқулық, әр түрлі құмдар, ақ қағаздар Термометр


Сабақ соңы

(5мин)

Кері байланыс: Оқушылардың өзін-өзі бағалауын ұйымдастыра отырып, кері байланыс жасалады.

  • Сабақ сіздерге ұнады ма?

  • Сіздер үшін қиын болған не?

  • Сабақтан қандай жаңа білім алдыңыз?

Оқушылар өз ойларын айтады.


Үйге тапсырма: 21-беттегі сұрақтарға жауап

Смайликтер






Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша

көмек көрсетуді қалай

жоспарлайсыз? Сіз

қабілеті жоғары

оқушыларға тапсырманы

күрделендіруді қалай

жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың

үйренгенін тексеруді

қалай жоспарлайсыз?

Пəнаралық байланыс

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс

Құндылықтардағы

байланыс

Рефлексия

Сабақ / оқу

мақсаттары

шынайы ма?

Бүгін оқушылар

не білді?

Сыныптағы ахуал

қандай болды?

Мен жоспарлаған

саралау шаралары

тиімді болды ма?

Мен берілген

уақыт ішінде

үлгердім бе? Мен

өз жоспарыма

қандай түзетулер

енгіздім жəне

неліктен?



Қорытынды бағамдау

Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды

жетілдіруге көмектесетін не білдім?







Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Весна — лето 2024»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее