«Зима 2025»

Конспект урока Познание мира

Этот урок по обновленному содержанию.На тему Семья.

Олимпиады: Литературное чтение 1 - 4 классы

Содержимое разработки

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Сабақжоспары

САБАҚ:

Мектеп № 49 орта КММ

Күні:02.05.16 ж.

Мұғалімнің аты-жөні:

СЫНЫП: 1 сынып

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Оқу мақсаттары

1.1.1.2 Отбасындағы өзге мүшелерге қатысты өзінің туыстық байланыстар жүйесіндегі орнын анықтау

Бағалау критериилері:

  1. «Отбасы мүшелері» ұғымын түсінеді.

  2. «Туыстық байланыс» мәтінімен танысып, талдау жүргізеді.

  3. Туыстық қарым қатыныс дегенді түсінеді

Ойлау деңгейлері:

Білу

Түсіну

Қолдану


Тілдік мақсат:

  1. Мәтіндегі қоғам және отбасы сөздеріне байланысты тілдік сөздермен таныстыру.

  2. Отбасы мүшелері және туыстық қатынасы бар сөздерді үш тілде танып білу, үйрену.



Түйінді сөздер мен сөз тіркестері:

Отбасы-семья-family, әке- отец-father, ана-мама-mather, ата-дедушка-grandfather, әже-бабушка- grandmather, әпке-сестра-sister, аға-брат-brother.

Талқылауға арналған сұрақтар:

  • Отбасың туралы түсінік.

  • Сенің отбасыңда неше адам бар?

  • «Туысқан» деген сөзді қалай түсінесің?

  • Өз туысың туралы не айта аласың?

  • Отбасыңдағы сыйластық дегенді қалай түсінесің?

Не себепті ..... деп ойлайсың?

  • Отбасы мүшелерінің міндеті қандай?

  • Отбасың сен қаншалықты маңызды?

  • Отбасың және туыстарың туралы шағын әңгіме айта аласың ба?

ишара:


Алдыңғы оқу:


Жоспар

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз)

Ресурс-тар

Дерек-көздер

Басы


Шаттық шеңбері: «Жылы лебіз» тілектер айтқызу. Топқа бөлу іні, әпке, қарындас




Ортасы


Тапсырмалар:

«Миға шабуыл» «Дастархан басында» суретпен жумыс

«Алма ағашы» ойыны сұрақтарға жауап беру.



Бағалау критериилері

  1. «Туысқан» ұғымын түсінеді.


Дескриптор:

  1. Отбасы мүшелеріне кімдер кіретінін және туыстық атаулары туралы айтады.

  2. Менің отбасым тақырыбына шағын әнгіме құрастыру.



Тапсырмалар:

«Туыстық байланыс» тақырыбындағы мәтінімен жұмыс.




Бағалау критериилері:

  1. «Менің туыстарым» мәтінімен танысып, талдау жүргізеді.

Дескриптор:

  1. Мәтін бойынша үш сұраққа жауап бере алады.

  2. Мәтінді толықтай әңгімелей алады.

  3. Мәтінді талдай алады.




Сергіту сәті:

Үлкенге де «сіз»

Кішігеде «сіз»

Барлығын құрметтеп,

Бас иеміз біз!






Тыңдалым





1.Отбасы - шағын қоғам екенін туыстық қатынас туралы біледі.

1. Отбасы шағын қоғам екенін айтады.

2. Отбасы бақыты мен өзара сыйластық туралы қорытынды жасайды.

3. «Менің бауырларым» тақырыбына сурет салу



Соңы


Бағалау

  1. «Бағдаршам» әдісі

  2. Мадақтау сөздер арқылы «Өте жақсы, әттеген-ай»

  3. Геометриялық фигуралар арқылы бағалау.

Кері байланыс

«Ыстық алау»

Әр оқушы бір-біріне «Тілек шамын» беру арқылы өз жылы лебіздерін білдіреді



Қосымша мəліметтер оқулықтан тыс










Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

«туыстық қатынас» тақырыбына шағын әңгіме құрастыру.


Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс – Денсаулық жəне қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс.

Өзін-өзі тану, әдебиеттік оқу, жаратылыстану, орыс тілі, ағылшын тілі.

Құндылықтармен байланыс

(тəрбие элементі).

Отбасында үлкенді сыйлауға, құрметтеуге тәрбиелеу.





Рефлексия

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушыларне үйренді?

Сабақ қалай өтті,қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма?

(тапсырмаларсəйкесболдыма?)

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім жəне

неге?

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.

Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды.

Бүгін оқушылар отбасы туралы толық мағлұмат алды.

Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті.

Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Тапсырмалар сәйкес болды.

Уақытты тиімді пайдаландым.






Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз;

  1. Бейнематериал.

  2. «Мен бақытты баламын» тақырыбында сурет салу.

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалы тигізер еді?

1.Ойындар «Кім жылдам», «Кім тапқыр», электронды оқулықта берілген тапсырмалар, мақал-мәтел айтқызу.

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?

Топтық жұмыс;

1 – топ:Отбасы мүшелерін атауларына қарай орналастыру.

2 – топ: «Адасқан әріптер» ойыны

3-топ: «Өрмекші торы» әдісі, топтар бір-біріне сұрақ қояды.



Получите свидетельство о публикации сразу после загрузки работы



Получите бесплатно свидетельство о публикации сразу после добавления разработки


Серия олимпиад «Зима 2025»



Комплекты учителю



Качественные видеоуроки, тесты и практикумы для вашей удобной работы

Подробнее

Вебинары для учителей



Бесплатное участие и возможность получить свидетельство об участии в вебинаре.


Подробнее