Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы Өзім туралы 1 А бөлімі. Сандар мен цифрлар | Мектеп: №271 Бастауыш сынып мұғалімі: Байниязова Гульжайна | |||
Күні: 02.03.2018 | Қатысқан оқушылар саны:
| Қатыспағандар саны: | ||
Сабақтың тақырыбы | 5 саны және цифры
| |||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары: |
| |||
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: 5 санының сандық сәуледегі орнын таба алады. 5 цифрын жаза алады. Оқушылардың басым бөлігі:5 санын қалай алуды, басқа натурал санмен салыстырады, тура, кері санай алады. Кейбір оқушылар:5 санының құрамын таба алады.
| |||
Бағалау критерийлері |
| |||
Тілдік мақсаттар
| Пәнге қатысты лексика мен терминология Бес, сандық сәуле, санның құрамы
Диалогқа (жазылымға қатысты тіркестер)
| |||
Құндылықтарға баулу | Жауапкершілікке, ынтымақтастыққа өмір бойы білім алуға дайындау. | |||
Пәнаралық байланыс | Шаңғы, допты, жолақты санауда. Дене шынықтыру | |||
Алдыңғы оқу | Сандарды таниды, санауды біледі. | |||
Жоспар | ||||
Жоспарланған уақыт |
| Жоспарланған іс-әрекет жаттығулары | Ресурстар | |
Сабақ басы
| 0-5 мин
|
Кері байланыс: «Ашық сұрақ»
Топқа бөлу. «Сағат тілімен» әдісі 1, 2, 3, 4 (санап 4 топқа бөлінеді) |
| |
Сабақтың ортасы | 27 мин
| Миға шабуыл. «Көршіңді ата» әдісі.
1 2 3 4 ? Дескриптор: Санның көршілерін атайды. Кері байланыс: Сандық сәуледе 4-тен кейін қай сан аталады? Бағалау: «Шапалақ» әдісі
ҰЖ.МК «Сана, ойлан» әдісі
Дескриптор: 5 санын таниды. 5 саны нені білдіретінін түсінеді. Кері байланыс: «Серпілген сауал» 5 саны қалай шықты? Бағалау: «Бармақ» әдісі
Т.Ж.МК«Ойлан, топтас, талқыла» (капитан, спикер, уақыт сақшысы, хатшысы)
1+4=? 4+?=5
2+?=5 4+1=? ?+3=5
Дескриптор:
Кері байланыс: «Бақыт құсы» әдісі 5 санының құрамын қалай табуға болады? Бағалау: «Шапалақ» әдісі Ж.ж МК.Көршіңмен бөліс» әдісі Доптарды торға түрлі тәсілмен лақтырып, 5 ұпай жина. 5 санының құрамын табу керек. 2 мен 3. 4 пен 1. 3 пен 2. 1 мен 4. 1 2 3 4
Дескриптор: Өрнек құрастырды. 5 санының құрамын тапты. Кері байланыс: «Серпілген сауал»
Бағалау: «Бармақпен»
Ұ.Ж.МК «Көңілді старт» әдісі. Өз орныңды тап.
Дескриптор: Түсіп қалған сандарды тапты. Сандарды орналасу ретімен көрсетті. Кері байланыс: Спортшы нешінші жолақта келе жатыр? Бағалау: «Шапалақ» әдісі
Ж.Ж.МК Дәптермен жұмыс
Дескриптор: Балықтың суретін салды. Түсіп қалған сандарды тапты. Суреттерді мысалдармен қосты. Кері байланыс: М.к: Дұрыс жауаппен салыстыр Бағалау: «Шапалақ» әдісі Қалыптастырушы бағалаудың тапсырмасы: 1-тапсырма. Оң жақтағы және сол жақтағы алмаларды санаңыз. Барлығы нешеу? Өрнекті жазыңыз: +
+ = Дескриптор: Білім алушы
2-тапсырма. Берілген сандардың құрамын толықтырып жаз. 5 4
1 2
2 4 Дескриптор: Білім алушы
3-тапсырма. Өрнектердің мәнін тап. 2 + 3 = 5 – 2 = 2 + 2 = 5 – 1 = Дескриптор:
|
Сандық сәуле
Шаңғы, спорт құралы. - өте жақсы - жақсы - орташа
3ш – өте жақсы 2ш – жақсы 1ш – орта
- өте жақсы - жақсы - орташа
1, 2 ,3 – сандар
АКТ | |
Сабақтың соңы | 3 мин
| Рефлекция «Бес сауал» әдісі 1.Сізге бүгін сабақ үнады ма? 2.Несімен сұрады? 3.Сабақ ұнамады ма? 4.Сізді қызықтырған қай тәсіл? 5.Келесі сабақта қай әрекетті көп қолданғанды қалайсың?
|
|
| ||
Саралау Ұжымдық, жұптық, топтық, жеке жұмысқа қолдау көрсеттім. Барлық оқушыларға 5 сандар қатарын анықтау, орнын табу, құраын анықтау, амал компонентерін табу берілді.
| Бағалау
| Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы Сыныпта орынсыз қозғалыс жасамау. Қалам ұшынан сақтану. Электр көздеріне жақындамау.
|
Рефлексия Сабақа мақсатымен оқу міндеті толық орындалды. Сабақта 5 санының қалай шығатынын, сандық сәуледе 4 санынан кейін тұратынына көздері жетті. Сабақ жоғары деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Өйткені, жұптардың өзара сөйлесулерін бақылап, тыңдап жүру барысында сұрақ қоюға қиналатын оқушыларға дербес қолдау көрсетіліп отырды. Тапсырмалар оқушылардың жас ерекшелігіне сай өлшемді, қол жетімді болды. Уақыт өте тиімді пайдаланылды. Әр тапсырманың мақсаты нақты, айқын болды. Әр тапсырма өзінің қажетті уақытында орындалып отырды.
| ||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
Сабақты жақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы ненібілдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? Келесі сабақтарда белсенді тапсырмаларды көбірек беремін. |