Қысқа мерзімді сабақ жоспары Тексерілді:--------------------------
Сынып 3 Пәні: математика
Күні: 27.09.2018ж Пән мұғалімі: Баймаханова Л
| Сабақтың тақырыбы | 0 және 1 санымен амалдар қолдану. Жақшалы өрнектердің мәнін табу. | ||||
| Осы сабақтағы оқуды мақсаттары | 3.1.2.2 көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану; санды 0 санына бөлуге болмайтынын білу 3.2.1.4 санды 0-ге көбейту, 0-ге бөлуге болмайтын жағдайларды әріпті теңдік түрінде: a 0 = 0; a 0 көрсету 3.5.2.4 көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолдану | ||||
|
Сабақ мақсаты | Барлық оқушылар: көбейту және бөлуді орындауда 0 мен 1 сандарының қасиеттерін қолдану; санды 0 санына бөлуге болмайтынын біледі | ||||
| Көптеген оқушылар: санды 0-ге көбейту, 0-ге бөлуге болмайтын жағдайларды әріпті теңдік түрінде: a 0 = 0; a 0 көрсетеді. | |||||
| Кейбір оқушылар үшін:көбейту және бөлу амалдары компоненттерінің атауларын жақшалы өрнектерді оқу мен жазуда қолданады. | |||||
| Әдіс-тәсілі: | Топтық, жұптық, жеке жұмыс | ||||
| Бағалау критерийлері | Білім алушы • Көбейту және бөлу амалдарының компоненттерін атайды • Компоненттері бойынша көбейту мен бөлуге берілген жақшалы өрнектер жазады Санды 0-ге көбейту, 0-ге бөлуге болмайтын жағдайларды әріпті өрнек түрінде жазады | ||||
| Тілдікмақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Жақшалы өрнектер Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: 0 және 1 санымен амалдар қолдану. Жақшалы өрнектердің мәнін табу. Жақшалы өрнектердің орындалу тәртібін айтып беріңдер. | ||||
| Пәнаралық байланыс | Дүниетану | ||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||
| Бұған дейін меңгерілген білім | Амалдардың орындалу ретін біледі | ||||
| Жоспар | |||||
| Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері
| Ресурс | Бағалау | Сара-лау | |
| Сабақтың басы минут | *Оқушыларды түгелдеп назарларын сабаққа аудару Топ ережесімен таныстыру
|
|
|
| |
|
Сабақтың ортасы
| №1.Өрнектің мәнін тап, сонда сен фотосуреттердің қандай аңызға байланысты алынғанын білесің. 1000-(580+120) 300 Іле 930-(1000-370) 300 Қаратал 120+(1000-560) Бура тауы 560 №2.Өзіндік жұмыс Қима қағаздағы өрнектерді пайдаланып,тура теңдік және теңсіздік құр.
Жұптық жұмыс 1*9 1*4 5:5 73*1 8:8 23:23 5*1 6:6 23*1 Дескриптор:
Саралау
Тапсырма Өрнек түрінде жаз және мәнін тап. • Бірінші көбейткіш - 8, екінші көбейткіш - 9, көбейтіндінің мәнін тап. • Бөлінгіші- 72, бөлгіші- 8, бөліндінің мәнін тап. • 9 бен 6 сандарының көбейтіндісіне 40- ты қос. • 81 мен 9 сандарының бөліндісін 3 есе кеміт.
|
.
|
ҚБ:Жемістер арқылы бір-бірін бағалау.
|
саралау
| |
| Соңы 36-40 минут | Рефлексия
Үйге тапсырма |
|
|
| |
| Рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары қолжетімді болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Оқыту ортасы қандай болды? Сабақ қандай деңгейде өтті? Оқушыларға дифференциация сәтті болды ма? | |||||
| Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі кезеңді атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2:Қандай екі кезең сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты) 1: 2: Сынып туралы ,жекелеген оқушы туралы не білдім және ол келесі сабақты өткізуіме қалай әсер етеді?
| |||||
Тапсырма
3.1.2.5 Үш таңбалы сандарды/мыңдықтарды санның ондық құрамы негізінде ауызша қосу және азайтуды орындау
Жеке оқушымен жұмыс Тапсырма
Ауызша есептей отырып, өрнектерді шыққан мәнімен сәйкестендір. Сандарды өсу ретімен орналастыру арқылы үкінің жасырған сөзін анықта

| 3.1.2.8 Үш таңбалы сандарды жазбаша қосу және азайту алгоритмдерін қолдану Тапсырма Өрнектерді баған түрінде жаз және мәнін тап. 648 + 322 = _ 849 – 512 = 745 + 255 = _ 493 – 201 = | |
| Дескриптор | Білім алушы
|
3.5.2.1 Көп таңбалы сандардың графикалық моделін құру,кластар мен разрядтар кестесін қолдану
Тапсырма
Осы сандарды разрядтық кестеге түсір. Сандарды оқы.
| ІІ класс | І класс | |||||
| мыңдар класы | бірліктер класы | |||||
| жүзд.мың | онд.мың | бірл.мың | жүздік | ондық | бірлік | |
| | | | | | | |
| | | | | | | |
Дескриптор Білім алушы сандардың разрядтық құрамын анықтайды.
Гүлдердің орындарын тауып, сәйкестендір.

| Дескриптор | Білім алушы - 1000 көлеміндегі сандардың натурал сандар қатарындағы орнын көрсетеді. |
Гүлдердің орындарын тауып, сәйкестендір.

| Дескриптор | Білім алушы - 1000 көлеміндегі сандардың натурал сандар қатарындағы орнын көрсетеді. |
Гүлдердің орындарын тауып, сәйкестендір.

| Дескриптор | Білім алушы - 1000 көлеміндегі сандардың натурал сандар қатарындағы орнын көрсетеді. |







